Προς το περιεχόμενο

Η δεύτερη έκδοση του Moto 360 κάνει την εμφάνιση της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γενικα εισαι ευχαριστημένος;to google now δέχεται ελληνικα;και ρωταω για το χρωμα γιατι σκεφτομαι να το αγορασω!!

 

Μου αρεσε πιο πολυ το μαυρο, αλλα πηρα το ασημι καθως δειχνει πιο πολυ σαν κοσμημα και οχι σαν gadget, αλλα και επειδη καποιοι παρατηρησαν στα μικροχτυπηματακια που ειναι φυσικο να εχει το ρολοι, οτι το μαυρο κανει γρατζουνιες και φαινεται απο κατω το ατσαλι, ειδικα στον κυκλο γυρω απο το γυαλι που ειναι πιο μυτερο.

 

Και εγω το εχω χτυπησει γενικα σε γωνιες αλλα δεν φαινεται τιποτα γιατι εχει μια brushed υφη το ρολοι.

 

Με το Google Now μπορεις να κανεις σχεδον τα παντα αλλα οχι τοσα πολλα οσο αν ησουν στην Αμερική και ειχες επιλεγμενη γλωσσα English (US). πχ δεν θα σε καταλαβαινει αν πεις "βρες μου το κοντινοτερο ανθοπωλειο στο Συνταγμα" αλλα θα σε καταλαβει αν πεις "Ανθοπωλειο - Συνταγμα" και πατας αμεσως οδηγιες και σε παει με ενα κλικ. "Η δεν θα καταλαβει το "Στειλε μηνυμα στον Γιωργο: Γεια σου τι κανεις;" αλλα μπορεις να μιλησεις κανονικα ελληνικα σε εφαρμογες facebook και SMS και να το στειλεις κανονικοτατα.

 

Ειναι περιορισμος της Google αυτος και σιγουρα στο μελλον θα προστεθουν και τετοιες εντολες και στα Ελληνικά.

 

Μπορεις να αλλαξεις τη γλωσσα σου σε English (US) και να βαλεις τις επαφες στα Αγγλικα αλλα ειναι λιγο περιεργο να καθεσαι να μιλας σε αλλη γλωσσα. Υπαρχουν ομως κατι χακιες απο xda που μπορεις να δινεις εντολες στα Αγγλικα και να γραφεις Ελληνικά αλλα ειναι λιγο μπερδεμα.

 

Αυτο που εχω κανει εγω ειναι οτι εχω συνδεσει την εφαρμογη Tasker απο το PlayStore, με το Moto 360 και μπορει να καταλαβαινει εντολες οπως "Ανοιξε το Wifi", "Επομενο Τραγουδι", "Ανοιξε την Καμερα" ηχογραφοντας τα μηνυματα στις εντολες. (δεν καταλαβαινει δηλαδη την εντολη ως γλωσσα αλλα ταιριαζει το μηνυμα που εχεις δωσει με το καθε task.)

 

Μπορεις να κανεις πολλα πραγματακια αλλα θελει ψαξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...