Προς το περιεχόμενο

Bactrack5 r3


leyteris1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγο που το κοιταξα μεσω google, μπορει να φταινει ενα service, ελεγξε μηπως δεν ειναι enabled και started το service "VMware USB Arbitration Service"...

 

 

 

xoHuVkk.png

 

 

 

Αν δεν ειναι αυτο, δοκιμασε να εγκαταστησεις μια νεοτερη εκδοση του VMware ή αν εχεις την τελευταια, κανε μια επανεγκατασταση.

 

Παντως απο την ειρωνια που διακρινω στα πιο πανω posts, μην περιμενεις και πολυ βοηθεια, καλυτερα να ρωτησεις και σε αλλα fora.

 

Λες και μεις δεν μπορουμε να γραψουμε εξυπναδες του στυλ "kali στον εγκεφαλο μερικων..."

 

Ή λες και το να στελνεις τους νεους χρηστες στο Mint και στο Ubuntu σαν προβατα, ειναι σοφοτερο απο το να δινεις info σε εναν noob ωστε να χτυπησει 3-4 εντολες στο terminal, ακομη και αν αυτες αφορουν το aircrack, τα MITM ή οτι αλλο τελοσπαντων...

 

Οι guru εχουν αποφασισει για σενα και πριν απο σενα για το ποια διανομη να βαλεις, και τι χρηση να κανεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια ερωτηση γιατι δεν μου εμφανιζει το usb εικονηδιο.λεει HOST USB DEVICE CONNECTION DISABLE.καμια βοηθεια?

Δώσε μας SSID και Mac Address να σου βρούμε τον κωδικό του γείτονα για να τελειώνουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!Εγω δοκίμασα να παίξω με backtrack 5r3 αλλα είχα μεγάλα θέματα......Περίπου τα ίδια με το παιδί.

Η λύση δόθηκε με έναν SSD και ubuntu 12.04LTS...

Βέβαια έχω πολλά να μάθω ακόμα μιας και είμαι στραβάδι,αλλά δεν μας πήραν και τα χρόνια ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!Εγω δοκίμασα να παίξω με backtrack 5r3 αλλα είχα μεγάλα θέματα......Περίπου τα ίδια με το παιδί.

Η λύση δόθηκε με έναν SSD και ubuntu 12.04LTS...

Βέβαια έχω πολλά να μάθω ακόμα μιας και είμαι στραβάδι,αλλά δεν μας πήραν και τα χρόνια ακόμα!

Μπράβο, γιατί το aircrack έχει ως dependency την χρήση SSD! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...