Προς το περιεχόμενο

Android σε PC


Yelawolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχω ενα netbook παλιο(απο τοτε που μας τα δοσαν τσαμπα σε αυτους του 97.....επειδη δεν τραβαει ουτε τα XP λεω να του βαλω android αν γινεται.......Θα παει πιο γρηγορα μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netbooks... μια μεγάλη παταγώδης αποτυχία και εντελός χαμένα λεφτά. Δεν κάνουν για τίποτα απολύτως.

 

Αν θέλεις κάτι πραγματικά ελαφρύ δες το puppy linux. Δοκίμαστο πρώτα από στικάκι να δεις αν σου αρέσει, είναι μόλις 200ΜΒ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα netbook που έπεσε στα χέρια μου το είχα με puppy και μετά με openelec μόνο σαν media player! Επειδή υπάρχουν 2 φορητοί στην οικογένεια, ο ένας με Windows και ο άλλος με xubuntu, τελικά αποφάσισα να τον έχω μόνο για φορητό media player μέσα στο σπίτι!

 

Κ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα netbook λόγω των χαμηλών επιδόσεων τους είναι λίγο δύσκολο να χρησιμοποιηθούν σαν media players εκτός αν βλέπεις μόνο avi σε divx/xvid. Αν πας σε mp4/mkv με x264 κωδικοποίηση τότε αρχίζουν τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Puppy? Δοκιμασα κι εγω, αλλα δεν. Εχει ενα σπαστικο bug που με αναγκασε να φυγω αμεσα.

 

Δε μπορει να συνδεθει σε δικτυο με WPA2. Καποιος που ειχε ασχοληθει με την αναπτυξη του, μου 'πε οτι ειναι σοβαροτατο bug. Ενω καποιοι αλλοι προτειναν να τρεξω τη μια εντολη μετα την αλλη διχως αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Puppy? Δοκιμασα κι εγω, αλλα δεν. Εχει ενα σπαστικο bug που με αναγκασε να φυγω αμεσα.

 

Δε μπορει να συνδεθει σε δικτυο με WPA2. Καποιος που ειχε ασχοληθει με την αναπτυξη του, μου 'πε οτι ειναι σοβαροτατο bug. Ενω καποιοι αλλοι προτειναν να τρεξω τη μια εντολη μετα την αλλη διχως αποτελεσμα.

Ρε τι είν' τούτα που διαβάζουμε εδώ μέσα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείτε το Mint heavy; :/

Κοίτα, το mint δεν είναι και από τις ποιο ελαφριές διανομές, ιδίως η cinnamon είναι αρκετά βαριά, το ίδιο και η kde. Η xfce είναι καλή διανομή για παλαιότερα συστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, το mint δεν είναι και από τις ποιο ελαφριές διανομές, ιδίως η cinnamon είναι αρκετά βαριά, το ίδιο και η kde. Η xfce είναι καλή διανομή για παλαιότερα συστήματα.

 

Και πάλι έχει αρκετά άχρηστα πακέτα, για αυτό δεν τη θεωρώ ελαφριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...