Προς το περιεχόμενο

Μας τα παίρνουν όλα


vasilisaerox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοπελούζος , σα να λες Ομπάμα

 

Ρε να τα δώσουν μπας και τα κάνει κανείς οτιδήποτε άλλο εκτός από το να διορίζει συγγενείς και να κάνει τα χατίρια του δημάρχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να ειρωνεύεσαι τον άλλο όταν δεν έχει την ίδια άποψη με σένα είναι μαλακία.

 

Το να τον ειρωνεύεσαι όμως όταν το τραβάει ο οργανισμός του με τις... ας πούμε "βαρύγδουπες" δηλώσεις του είναι απόλαυση.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί να γράψει κανείς 5 σελίδες λογικά κενά όταν τα λεγόμενά του συνοψίζονται σε "αυτό θα το δούμε" όπως μόνος σου έγραψες, αλλά να πω την αλήθεια δε με απασχολεί κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν ότι και από τα δικά σου σχόλια και από του κ. Καθηγητή που αναφέρθηκε πάλι δεν προκύπτει ότι ή συμφωνία είναι ασύμφορη (ποσό μάλλον άλλα γραφικά που ακούγονται).

 

είπα πουθενά ότι είναι "ασύμφορη" .???

 

Το να ειρωνευεσαι το αλλον οταν δεν εχει την ιδια γνωμη σε καποια θεματα με σενα, ειναι ο ευκολος δρομος.

Το ποιος λεει μ@λ@κιες ή οχι θα το μαθουμε καποια στιγμη.

Το αν η συμφωνια ειναι ασυμφορη.

Πριν τα οποιαδηποτε νουμερα στα ποσα που δειχνουν σε πρωτη ματια αν υπαρχει συμφερον στην συμφωνια για το Ελληνικο κρατος, καλα θα ηταν να μην ξεχναμε την γενικοτερη εικονα σε ολη αυτην την ιστορια.

 

Επειδή φαντάζομαι βασιστήκατε στις εικόνες της παρακάτω δημοσίευσης

 

 

 

Ας δούμε και ποια είναι η κατάληξη του Δημήτρη Γκιόκα (από το ίδιο λινκ έτσι;; )

 

 

Από καθαρά οικονομική άποψη η συμφωνία είναι συμφέρουσα. Είναι σαφές όμως ότι χρειάζεται σημαντικές βελτιώσεις. 1ον) Πρέπει να βρεθούν τρόποι περιορισμού των μονοπωλιακών ευκαιριών της αναδόχου εταιρείας, πχ. με ρήτρα αύξησης της επιβατικής κίνησης των αεροδρομίων, 2ον) να μειωθούν δραστικά τα συμφωνηθέντα τέλη αεροδρομίων και 3ον) να συνδυαστούν τα οφέλη του επενδυτή με την ανάπτυξη των τοπικών οικονομιών.

 

πηγή http://www.huffingtonpost.gr/dimitrios-giokas/-_1141_b_8008710.html?utm_hp_ref=greece&utm_source=Contra&utm_medium=huffpost_home_sidebar&utm_campaign=24MediaWidget

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ρε τώρα που είναι συμφέρουσα. Αφού έχει γερμανικές πινακίδες.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nBZH4hL1YXY

 

 

:lol: :lol:

 

 

oh friend you are in for a surprise  :lol:

 

επειδη εχω απειρες ιστοριες απο ναυτιλια και retail θα σου πω οτι οσα ατομα με τεχνογνωσια και αν μπουν σε μεσαιες και μεγαλες επιχειρησεις δεν προκειται να αλλαξει τπτ επειδη το "management" ειναι οικογενειακό... 

σε απλα ελληνικα οι αποφασεις πεφτουν στον πατερ φαμιλια ακομα και στο ετος 2000+15...

:)

 

Τελικά μιλάμε για ναυτιλία, αεροδρόμια ή γενικά και αόριστα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ειρωνεύεσαι τον άλλο όταν δεν έχει την ίδια άποψη με σένα είναι μαλακία.

 

Το να τον ειρωνεύεσαι όμως όταν το τραβάει ο οργανισμός του με τις... ας πούμε "βαρύγδουπες" δηλώσεις του είναι απόλαυση.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί να γράψει κανείς 5 σελίδες λογικά κενά όταν τα λεγόμενά του συνοψίζονται σε "αυτό θα το δούμε" όπως μόνος σου έγραψες, αλλά να πω την αλήθεια δε με απασχολεί κιόλας.

 

Λογικα κενα βλεπω εγω στα λεγομενα σου.

Το οτι η συμφωνια ειναι επιζημια για το κρατος μας, το εχω πει καθαρα.

Εσυ συνεχισε να λες οτι δεν βλεπεις τους λογους που την κανουν επιζημια.

 

 

Επειδή φαντάζομαι βασιστήκατε στις εικόνες της παρακάτω δημοσίευσης

 

 

 

Ας δούμε και ποια είναι η κατάληξη του Δημήτρη Γκιόκα (από το ίδιο λινκ έτσι;; )

 

 

 

 

Λαθος φανταστηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα κενα βλεπω εγω στα λεγομενα σου.

Το οτι η συμφωνια ειναι επιζημια για το κρατος μας, το εχω πει καθαρα.

Εσυ συνεχισε να λες οτι δεν βλεπεις τους λογους που την κανουν επιζημια.

 

 

Λαθος φανταστηκες.

 

 

Για πες μας από που προκύπτει ότι η Fraport είναι κρατική εταιρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα κενα βλεπω εγω στα λεγομενα σου.

Το οτι η συμφωνια ειναι επιζημια για το κρατος μας, το εχω πει καθαρα.

 

Το πρόβλημα είναι πως εδώ και χρόνια που διαβάζω έχεις πει πολλά, τέτοιου είδους πολλά που προσωπικά αν έλεγες τώρα ότι το γάλα είναι άσπρο θα πήγαινα στο ψυγείο να πάρω μια δεύτερη γνώμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι πως εδώ και χρόνια που διαβάζω έχεις πει πολλά, τέτοιου είδους πολλά που προσωπικά αν έλεγες τώρα ότι το γάλα είναι άσπρο βασικός μέτοχος είναι το Γερμανικό δημόσιο θα πήγαινα στο ψυγείο να πάρω μια δεύτερη γνώμη.

 

Δική μου επεξεργασία. Με καλύπτει απόλυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι πως εδώ και χρόνια που διαβάζω έχεις πει πολλά, τέτοιου είδους πολλά που προσωπικά αν έλεγες τώρα ότι το γάλα είναι άσπρο θα πήγαινα στο ψυγείο να πάρω μια δεύτερη γνώμη.

 

Πηγαινε.Αν εχεις αμφιβολιες για οτιδηποτε καλα θα κανεις.

Αντιθετα εγω δεν χρειαζομαι δευτερη γνωμη για εσενα και το παρεακι σου γιατι ξερω ποσο εκτιματε την χωρα σας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ηταν κάποια στιγμη να σταματησετε να είστε τόσο Έλληνες. Δλδ μην σπατε σε δυο στρατόπεδα (δώστε τα όλα, κρατήστε τα όλα)

 

Just saying.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα που μας το ειπες γιατι νομιζα οτι σε καλυπτει απολυτα μονο το καναβουρι.

 

Δεν μας είπες όμως

Αφού λες θα τα πάρει το Γερμανικό δημόσιο, τότε γιατί αυτή η διαδικασία ονομάζεται ιδιωτικοποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας είπες όμως

Αφού λες θα τα πάρει το Γερμανικό δημόσιο, τότε γιατί αυτή η διαδικασία ονομάζεται ιδιωτικοποίηση;

 

το ιδιο αναρωτιεται και ο γερμανος Γκιζι :

 

"Λέτε στην Ελλάδα ιδιωτικοποιήστε. Αυτό είναι de facto λάθος. Τα 14 αεροδρόμια της Ελλάδας θα πάνε στη Fraport. Δηλαδή θα πάνε υπέρ του δημοσίου στη Γερμανία", είπε ο Γκρέγκορ Γκίζι, για να συνεχίσει:

 

"Τα ελληνικά αεροδρόμια θα περάσουν σε εταιρεία δημοσίου ελέγχου γερμανικού κρατιδίου σε τιμή πολύ μικρή. Τα 50 δις που ψάχνει η ελληνική πλευρά από το Ταμείο Εκποιήσεων δεν θα τα βρει ποτέ, σας το εγγυώμαι αυτό".

 

http://news247.gr/eidiseis/politiki/gkizi-die-linke-poia-idiwtikopoihsh-ta-14-aerodromia-pane-yper-toy-dhmosioy-sth-germania.3621414.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...