Προς το περιεχόμενο

Email Client που δουλεύει σαν τα Email Apps του Android


orestis000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν... έχω yahoo mail. Πήγα να το ρυθμήσω με το evolution αλλά έχω τα εξής προβλήματα: 
1. οι επαφές που έχω στο yahoo δεν έχουν μεταφερθεί στο evolution, θέλω αυτόματα να γίνεται sync από evolution σε yahoo και από yahoo σε evolution 
2. θέλω να τρέχει στο background και να τσεκάρει για e-mail συνεχώς 

Στην ουσία θέλω να κάνει ότι κάνει και η εφαρμογή του Yahoo Mail στο Android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να υπαρχει κανενας email client που να μεταφερει και τις επαφες απο το yahoo. τουλαχιστον εγω που εχω δοκιμασει απειρους σε υπολογιστη και 4-5 σε κινητα, κανενας δεν ειχε αυτη την δυνατοτητα. μπορεις ομως να δοκιμασεις ενα απο τα 2:

 

1) απο την επισημη yahoo mail εφαρμογη για το android κανεις απλα sync ολες τις επαφες απο τον yahoo λογαριασμο σου στον τηλεφωνικο κατάλογο (οποτε εισαι ετοιμος να εργαστεις με οποιον emai client θες άμεσα) ή

2) μπαινεις στο yahoo σου απο τον υπολογιστη, κανεις export τις επαφες σου σε *.csv format, μπαινεις στο gmail σου (αυτο που χρησιμοποιεις και στο google play), κανεις import το csv αρχειο οποτε οι yahoo επαφες σου ενωνονται με τις gmail και συγχρονιζονται με το android. (δεν ξερω βεβαια αν θες yahoo και gmail επαφες να ειναι μαζι.. και με τους 2 τροπους παντως θα αποκτησεις τις yahoo επαφες στον τηλεφωνικο σου καταλογο)

 

σε android χρησιμοποιω τον profimail, θεωρω πως ειναι με διαφορα ο καλυτερος client (και μαλιστα απο εποχες nokia 6600!). εννοειται πως τρεχει και στο background και εχει και widget. μόνο η έκδοση 3.57 είναι freeware όμως, κανονικά είναι επί πληρωμή.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μιλάω για υπολογιστή, όχι για κινητό γτ νμζ τα μπέρδεψες. 

Δηλαδή η μόνη λύση είναι να κάνω export τα yahoo contacts και να τα περάσω στο evolution; Αλλά αυτό δεν συνεπάγεται συγχρονισμό μεταξύ τους σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...