Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμα λεσχης GAMER


NEKROMA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

τι ειναι ο οαεε ,το θεμα με το ρευμα ειναι γιατι τα pc πινουνε ρευμα αρκετο, το καθε μονιτορ μονο θελει 45-50w

 

Ήθελες να ανοίξεις επιχείρηση, πήρες τον εξοπλισμό και δεν ξέρεις τι είναι ο οαεε; Πολύ περίεργο μου φαίνεται.

 

Συγγνώμη δηλαδή αν εγώ τώρα έχω δύο υπολογιστές και δύο λαπτοπ και έρθουν 3 φίλοι μου να παίξουμε λολ θα μας βάλουν μέσα?

 

Αυτό κι εγώ κι εγώ δεν το καταλαβαίνω. Από τη στιγμή που δε μιλάμε για επιχείρηση, εμπόριο και γενικά αγοραπωλησίες ποιος ο λόγος να δηλώσεις έναρξη επαγγέλματος; Θυμάμαι κάποτε ο ξάδερφός μου είχε φτάσει στο σημείο να έχει τέσσερις υπολογιστές στο σπίτι, τους κάναμε LAN και λιώναμε.

Θα μου πεις ΟΚ σε σπίτι ήταν αλλά αν έχεις ένα χώρο τον οποίο είτε έχεις ιδιόκτητο είτε νοικιάζεις πρέπει σώνει και καλά να δηλώσεις επάγγελμα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το κάνει σπίτι του ο OP να μην έχει θέμα. Καταρχάς, ποιος λογικός ιδιοκτήτης επαγγελματικού χώρου θα μισθώσει σε ένα τέτοιο άπειρο άτομο, και χωρίς καν να είναι κανονική επιχείρηση αφού με το ζόρι θα μπαίνουν έσοδα? Αυτό θα λειτουργήσει μόνο αν έχει ιδιόκτητο κάποιο χώρο. Ας μη λέμε ότι θέλουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικο ειναι τι εννοει με τη λεξη σελερον. 1. Υπαρχουν εδω και μια δεκαετια 2. Δε τρεχει τα παιχνιδια ο επεξεργαστης. Εκτος αν το θες για σκακι board games κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφηστε βρε το παιδι να κανει τη λεσχη του. Αλλωστε ειναι φανερο πως εχει πολυ χρημα διαθεσιμο για ξοδεμα:)

Αν δε ξοδεψεις τα κεφαλαια σου τι θα καταλαβεις με το να κοιμουνται απλως σε καποια προθεσμιακη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζο να χρειαζοντε αδιες κτλπ ,αφου δεν θα εχει εσοδα  , τα εξοδα θα ειναι ρευμα/ιντερνετ/χορος , τα pc τα εχω και καθοντε τσαμπα 6pc ,απλα παιχνιδια τρεχουν celeronia 1155 ειναι με pcix για βελτιοση αργοτερα, φραγκα δεν υπαρχουν αναλογος τα ατομα που θα μαζευτουν και γεινει και η λεσχη αλιως δεν θα γεινει τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζο να χρειαζοντε αδιες κτλπ ,αφου δεν θα εχει εσοδα  , τα εξοδα θα ειναι ρευμα/ιντερνετ/χορος , τα pc τα εχω και καθοντε τσαμπα 6pc ,απλα παιχνιδια τρεχουν celeronia 1155 ειναι με pcix για βελτιοση αργοτερα, φραγκα δεν υπαρχουν αναλογος τα ατομα που θα μαζευτουν και γεινει και η λεσχη αλιως δεν θα γεινει τιποτα 

 

Δεν ανοιγεις καλυτερα καμμια λεσχη για μαθηματα ορθογραφιας?...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ιδέα πάντως θα έστεκε περισσότερο αν υπήρχε τουλάχιστον ένα υπερτούμπανο pc ώστε να δοκιμάζονται όλα τα νέα παιχνίδια από τα μέλη και γιατί όχι να γίνονται και reviews στο internet, είτε σε κάποιο blog είτε στο youtube. Έπειτα να οργανώνονται ταξίδια στις εκθέσεις (gamescom, E3 κλπ) και γενικά να υπάρχει μια κινητικότητα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Το να υπάρχουν απλά 6 υπολογιστές που το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μπαίνουν στο ιντερνετ και να μαζεύεται κόσμος σε ένα χώρο που απλά έχει σκοπό να μαζεύονται gamers δε μου φαίνεται και πολύ σώφρον. Άλλωστε ακόμα και από δω μέσα, μέσα στο section των games μπορεί να ανοιχτεί ένα θέμα για συναντήσεις/συγκεντρώσεις και να δημιουργηθεί μια κοινότητα χωρίς να χρειάζεται κάποιος χώρος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω, παντως δεν εχει και πολυ νοημα ολο αυτο που σκεφτεσαι, τα pc ετσι κ αλλιως ειναι αδυναμα, μονο εξοδα θα εχεις. Πουλησε τα pc και κανε κατι αλλο στην ζωη σου καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανοιγεις καλυτερα καμμια λεσχη για μαθηματα ορθογραφιας?...

φιλε Internet cafe εχεις? τι φοβασε μην χασεις πελατια? ξαναλεω τα pc και η λεσχη ειναι για αυτους που ασχολουντε με games ,ανταλαγες / gaming / multiplayer games,δεν θα εχει παροχες νετ καφε ουτε ανεσεις ουτε τιποτα σιγκεκριμενα αυτομα θα ερχοντε εγγεγραμενα, αν δεν βρεθουν δεν θα γεινει και η λεσχη,αμα δεν σε αφορα το θρεντ μην γραφης καν εδω ιρδοδανια

Σαν ιδέα πάντως θα έστεκε περισσότερο αν υπήρχε τουλάχιστον ένα υπερτούμπανο pc ώστε να δοκιμάζονται όλα τα νέα παιχνίδια από τα μέλη και γιατί όχι να γίνονται και reviews στο internet, είτε σε κάποιο blog είτε στο youtube. Έπειτα να οργανώνονται ταξίδια στις εκθέσεις (gamescom, E3 κλπ) και γενικά να υπάρχει μια κινητικότητα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Το να υπάρχουν απλά 6 υπολογιστές που το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μπαίνουν στο ιντερνετ και να μαζεύεται κόσμος σε ένα χώρο που απλά έχει σκοπό να μαζεύονται gamers δε μου φαίνεται και πολύ σώφρον. Άλλωστε ακόμα και από δω μέσα, μέσα στο section των games μπορεί να ανοιχτεί ένα θέμα για συναντήσεις/συγκεντρώσεις και να δημιουργηθεί μια κοινότητα χωρίς να χρειάζεται κάποιος χώρος.

το ειχα γραψει και πιο πριν υπαρχουν και 2-3 δυνατα pc για δοκιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Internet cafe εχεις? τι φοβασε μην χασεις πελατια? ξαναλεω τα pc και η λεσχη ειναι για αυτους που ασχολουντε με games ,ανταλαγες / gaming / multiplayer games,δεν θα εχει παροχες νετ καφε ουτε ανεσεις ουτε τιποτα σιγκεκριμενα αυτομα θα ερχοντε εγγεγραμενα, αν δεν βρεθουν δεν θα γεινει και η λεσχη,αμα δεν σε αφορα το θρεντ μην γραφης καν εδω ιρδοδανια

Αφου μονος σου το λες, δεν θα εχει παροχες νετ καφε και γενικα δεν θα προσφερεις κατι, ποιο ειναι το νοημα να το ανοιξεις? Δηλαδη θα ειναι σαν καφενειο, που απλα θα εχεις και 5-6 υπολογιστες που σου εχουν ξεμεινει?

 

 

 

το ειχα γραψει και πιο πριν υπαρχουν και 2-3 δυνατα pc για δοκιμες

Δηλαδη με τι specs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χρειαζετε ιδικες αδειες η λεσχη εχτος απο ρευμα/ιντερνετ/ενικοιαση δεν θα γεινει απλα

Φυσικά και χρειάζεται, ίδρυση σωματείου θα δεις τι ζητάνε, 20 ιδρυτικά μέλη, τρέξιμο σε δικηγόρους, εισαγγελείς και πρωτοδικεία και χίλιες δυο παπαριές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...