Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμα λεσχης GAMER


NEKROMA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ποιος ο λόγος να μπλέξεις με τέτοιες ιστορίες αν δεν έχεις οικονομικό όφελος?

Επίσης γιατί να έρχονται ως εκεί οι gamers και να μην αράζουν στον καναπέ τους?

 

Κατά τη γνώμη μου, αν δεν χρειάζεσαι τα μηχανήματα, η καλύτερη λύση είναι να τα πουλήσεις και να τελειώνεις..

δεν ειναι μπλεξιμο φιλε η λεσχη θα ειναι για gamers ,αλλο ο καναπες αλλο η λεσχη αλλο το νετ καφε αλλο το phone center,τα μηχανηματα δεν τα πουλαω για αρχη ειναι καλα κατι κανουν,οσοι πιστοι προσελθετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν επειδή είσαι μικρός σε ηλικία, δεν στο λέω για να σε προσβάλλω.. αλλά δεν έχεις βάλει το μυαλό σου να σκεφτεί 5-10 πράγματα που θα σε βοηθήσουν να μην μπλέξεις.

 

1.Πρέπει να κάνεις συμβόλαιο με τον ιδιοκτήτη(ενοίκιο-προκαταβολή-εγγύηση)

2.Θα βρεις φθηνό ενοίκιο; 

3.ΔΕΗ πως θα ενώσεις; με τι στοιχεία; 

4.Πρέπει να δημιουργήσεις κάποια εταιρία ή μια επιχείρηση.. να έχει ένα σκοπό, αν σου μπει η εφορία μέσα τι θα τους πεις; να εδώ οι πιστοί μου με τα εργαλεία τους και βλέπουμε Baywatch;

5.Θα βρεις τον ιδανικό χώρο και δεν θα έχεις έξοδα για επισκευές; χλωμό..

6.Πως θα πληρώνεις τηλεφωνική σύνδεση και ΔΕΗ; 

7.Τους υπολογιστές τους έχεις, γραφεία έχεις; καρέκλες; ή θα φέρνουν τις πλαστικές από το μπαλκόνι των σπιτιών τους;

8.Βιβλία εφορίας; έχεις γνώσεις; διαφορετικά χρειάζεσαι λογιστή..

9.Θα βάλεις την περιουσία σου σε ένα μαγαζί και δεν θα το ασφαλίσεις; που ξέρεις τι γίνετε, μπορεί να γίνει μια κλοπή.. το κατάστημα θα είναι πρώτος στόχος στην περιοχή με τόσους υπολογιστές.

10. Ποιος θα έρχεται να αράζει.. όταν κάθεται σπίτι του και μαλακίζεται χωρίς πρόβλημα. 

 

Αυτού του είδους τους πειραματισμούς τους κάνεις αν ο πατέρας έχει κανά μαγαζί ή αποθήκη που δεν νοικιάζεται με τίποτα και το επιχειρείς. Διαφορετικά θα μπεις σόλο μέσα και σε βλέπω σε κανά 6μηνο να ανοίγεις θέμα στο φόρουμ με τίτλο "Μπήκα σόλο μέσα και τώρα τι;"

 

ή ιντερνετ καφέ... ή δικό σου μαγαζί όπως σου είπα.. ή πούλα τα πράγματα και κράτα τα λεφτά. Και το ποιο σημαντικό, ποιον θα χώσεις να σε βοηθάει όταν ΔΕΝ θα κερδίζει σεντ;

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για λεσχη με max6-7 pc αρα και σχετικα με μικρο χορο ,δεν νομιζο να μην υπαρχουν ατομα που να θελουν να κρατησουν την λεσχη ανοιχτη ,εγω λογο εργασιας λιπο τουλαχιστον 5+μερες τον μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για λεσχη με max6-7 pc αρα και σχετικα με μικρο χορο ,δεν νομιζο να μην υπαρχουν ατομα που να θελουν να κρατησουν την λεσχη ανοιχτη ,εγω λογο εργασιας λιπο τουλαχιστον 5+μερες τον μηνα

Τον ΟΑΕΕ ποιος θα τον πληρώνει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναρξη σε εφορία, ΟΑΕΕ, λογιστής, λοιπά πάγια και τέλη εγγραφής, ενοίκιο του χώρου.

 

Πάμε στα του ρεύματος τώρα. Πρόσφατα αγόρασα μετρητή ενέργειας και μέτρησα την κατανάλωση του υπολογιστή μου, 170W και από αυτά τα 40-45W είναι από το ups που καίει ένα 24ωρο, πλέον θα το κλείνω όταν είναι κλειστό και το pc. Για τα μηχανήματα που πήρες θα έχεις ups?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι το phone center?

phone center παιζουν κυριος στο εξωτερικο μικρα ιντερνετ καφε με 4-8 pc max και 2-3 τηλεφωνικους θαλαμους , εδω εχει λιγα στο κεντρο , εγω που ταξιδευω κυριος σε τετοια μπωρεις να πας και να σερφαρις

Έναρξη σε εφορία, ΟΑΕΕ, λογιστής, λοιπά πάγια και τέλη εγγραφής, ενοίκιο του χώρου.

 

Πάμε στα του ρεύματος τώρα. Πρόσφατα αγόρασα μετρητή ενέργειας και μέτρησα την κατανάλωση του υπολογιστή μου, 170W και από αυτά τα 40-45W είναι από το ups που καίει ένα 24ωρο, πλέον θα το κλείνω όταν είναι κλειστό και το pc. Για τα μηχανήματα που πήρες θα έχεις ups?

τι ειναι ο οαεε ,το θεμα με το ρευμα ειναι γιατι τα pc πινουνε ρευμα αρκετο, το καθε μονιτορ μονο θελει 45-50w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σε απογοητεύουμε, αλλά με απλά λόγια ξέχνα το. Πούλα τα PC και βγάλε ότι μπορείς απο αυτά, και μην ασχολείσαι γιατί σε βλέπω ή φυλακή ή στο δρόμο απο τα χρέη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφενείο φάση άλλα για Gamer. Αντι να παίζεις μόνος σου, θα παίζεις με παρέα για να μην νιώθεις μόνος σου ουσιαστικά ή κάτι τέτοιο που δεν έχει ουσία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...