Προς το περιεχόμενο

DOOGEE F3 Pro


p_under

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα νέα DOOGEE F3 και F3 PRO διαθέτουν μια πρωτοποριακή smart voice control λειτουργία που δίνει την δυνατότητα στον χρήστη να βρει την "ξεχασμένη" συσκευή, απλά λέγοντας ένα ηχογραφημένο μήνυμα, ή ακόμα και να ξυπνήσει την συσκευή χωρίς να χρειαστεί να την αγγίξει. 
 
 
Η διαδικασία για την ενεργοποίηση του smart voice control feature είναι πολύ απλή. Απλά πρέπει να ενεργοποιήσετε την λειτουργία και είτε να διαλέξετε ένα από τα προκαθορισμένα ηχητικά μηνύματα, είτε να ηχογραφήσετε εσείς ένα δικό σας. 
 
Αυτό ήταν, τώρα κάθε φορά που δεν βρίσκετε την συσκευή σας, μπορείτε να την φωνάζεται και αυτή θα απαντήσει. 
 

 

7R5owof.jpg


 


 

Τι χαρακτηρίζει μια καλή κάμερα ενός smartphone? Οι περισσότεροι από εμάς δίνουμε σημασία μόνο στα megapixels, αλλά υπάρχουν πολλά άλλα κριτήρια για να αξιολογηθεί μια camera. Για παράδειγμα η ταχύτητα του Focus, είναι ένα από αυτά.
 
Το DOOGEE F3 διαθέτει τον Samsung S5K3M2XXM3 αισθητήρα, ο οποίος χρησιμοποιείται επίσης από τα Samsung Galaxy S5, Vivo X5 pro, OPPO R7, Nubia My PRAGUE και Apple iphone 6. Ο S5K3M2XXM3 αισθητήρας, διαθέτει Phase Detection Auto Focus (PDAF), έναν μηχανισμό ο οποίος επιτρέπει ακόμα πιο αποτελεσματικό Auto Focus.
 
 
Τι είναι το PDAF?
 
To Phase Detection Auto Focus (PDAF), είναι μια μέθοδος αυτόματης εστίασης που επικεντρώνεται στην υψηλή ταχύτητα εστίασης. Επίσης εξαλείφει την ανάγκη προσαρμογής του contrast καθιστώντας εφικτή την πολύ γρήγορη κίνηση και προσαρμογή του φακού για το καλύτερη δυνατή εστίαση.
 
Τέλος, ο 3M2 αισθητήρας με την PDAF (Phase-Detection Auto-Focus) τεχνολογία, επιτρέπει στο DOOGEE F3 να κάνει focus σε χρόνο περίπου 0.1sec. 
 

 

 

 
 
 

DOOGEE Press Release

Επεξ/σία από p_under
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το πηρα και εγω απο ebay απο Israel. Το πηρα πριν 2 μερες, μεχρι τις εκλογες θα το εχω στα χερια μου.

Το κυνηγουσα για 150-160 ευρα αλλα με τα cc κατεληξα στο ebay στα 190 ευρα.

Εψαχνα για το sar values. 

Εδω λεει για 1.03 και 1.31....

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_194439/ask.html

 

και απο το επισημο site της doogee λεει για 0,33....

http://www.doogeemobile.com/doogee-f3-pro-3gb-16gb.html

 

ποιους να πιστεψεις τωρα....? Η θα το καψουμε ή βαψιμο μπλε και φουντο στη θαλασσα.... :( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω απο ebay απο Israel. Το πηρα πριν 2 μερες, μεχρι τις εκλογες θα το εχω στα χερια μου.

Το κυνηγουσα για 150-160 ευρα αλλα με τα cc κατεληξα στο ebay στα 190 ευρα.

Εψαχνα για το sar values. 

Εδω λεει για 1.03 και 1.31....

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_194439/ask.html

 

και απο το επισημο site της doogee λεει για 0,33....

http://www.doogeemobile.com/doogee-f3-pro-3gb-16gb.html

 

ποιους να πιστεψεις τωρα....? Η θα το καψουμε ή βαψιμο μπλε και φουντο στη θαλασσα.... :( :( :(

ακριβά το πήρες. 

γιατί δεν προτίμησες κάποιο κινέζικο μαγαζί που το έχει σε χαμηλότερη τιμή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμησα..πολλα.... ακου λοιπον...

Ξεκινησα με geekbuying, amazon, gearbest, banggood, nextbuying, everbuying κ.α....

Ολα το ειχαν απο 145 εως 160 ευρα, αλλα σε ολα ηταν preorder.

Ετσι λοιπον δοκιμασα σε ολα να αγορασω απο ενα , αλλα ολα δεχοταν paypal , οποτε λογω cc επαιρνα καθε φορα τα @@ μου :P

Moνο στο banggood επαιρνε και πιστωτικη. Κανω λοιπον το order απο εκει , και ελεγε απο 1 σεπτεμβριου το στελνουμε!!!

Γιουυπιιιι!!! 

Καλα.... στις 2 σεπτεμβριου βγαζουν μηνυμα :"Coming soon" . Οκ ζηταω refund, μου επιστρεφουν τα ευρα και παω για ebay.

Mε τα CC δεν αγοραζες τπτ.....βρισκω την Israelitisa , λεω ας σπασουμε ακομα μια πλακα....λεω ποσο κανει , 185 ευρα οκ lets go for it αφου ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΓΟΡΑ!!!

Και στο τελος ερχεται μηνυματακι , με γειες με γειες το νεο κινητο!!!! Τωρα την ηπιες την πορτακαλα np.

Και ετσι μετα απο συνομηλιες με την Amit απο το Israel ερχεται το κινητο...

 

p.S. πηρα και την παραπανω θηκη απο Ισπανια με 10 ευρα, και 6 μεβρανες προφυλαξης οθονης απο Γερμανια με 4 ευρα...

 

sorry για το μεγαλο ποστ :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμησα..πολλα.... ακου λοιπον...

Ξεκινησα με geekbuying, amazon, gearbest, banggood, nextbuying, everbuying κ.α....

Ολα το ειχαν απο 145 εως 160 ευρα, αλλα σε ολα ηταν preorder.

Ετσι λοιπον δοκιμασα σε ολα να αγορασω απο ενα , αλλα ολα δεχοταν paypal , οποτε λογω cc επαιρνα καθε φορα τα @@ μου :P

Moνο στο banggood επαιρνε και πιστωτικη. Κανω λοιπον το order απο εκει , και ελεγε απο 1 σεπτεμβριου το στελνουμε!!!

Γιουυπιιιι!!! 

Καλα.... στις 2 σεπτεμβριου βγαζουν μηνυμα :"Coming soon" . Οκ ζηταω refund, μου επιστρεφουν τα ευρα και παω για ebay.

Mε τα CC δεν αγοραζες τπτ.....βρισκω την Israelitisa , λεω ας σπασουμε ακομα μια πλακα....λεω ποσο κανει , 185 ευρα οκ lets go for it αφου ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΓΟΡΑ!!!

Και στο τελος ερχεται μηνυματακι , με γειες με γειες το νεο κινητο!!!! Τωρα την ηπιες την πορτακαλα np.

Και ετσι μετα απο συνομηλιες με την Amit απο το Israel ερχεται το κινητο...

 

p.S. πηρα και την παραπανω θηκη απο Ισπανια με 10 ευρα, και 6 μεβρανες προφυλαξης οθονης απο Γερμανια με 4 ευρα...

 

sorry για το μεγαλο ποστ :)

δεν δοκίμασες το "κόλπο" με το request, ώστε να φορτώσεις το paypal balance? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν δοκίμασες το "κόλπο" με το request, ώστε να φορτώσεις το paypal balance? 

Μπορει και ....200.000 φορες....αλλα τπτ....

Εκανα και 2ο account με αλλο email, δοκιμασα με 2 πιστωτικες και 4 διαφορετικες χρεωστικες, ethniki-piraeus-alpha, αλλα τπτ..τζιφος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποτε έχεις χρόνο, πόσταρε μας δύο λόγια σχετικά με την εμπειρία σου από την συσκευή! 

Καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο έυχομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όποτε έχεις χρόνο, πόσταρε μας δύο λόγια σχετικά με την εμπειρία σου από την συσκευή! 

 

Καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο έυχομαι. 

εννοειται! γιαυτο εκανα κ το account σημερα. Μπας και γλιτωσω καποιους αλλους απο την "ταλαιπωρια" που εφαγα εγω...

με το sar values τι θα κανουμε που κανενας δεν μας λεει επισημα και σωστα.....

Επεξ/σία από JEREMYPERSONAS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιος στο μπλογκ, δεν ξερω αν πρεπει να κανω εδω αυτην την ερωτηση, αλλα ειμαι σε φαση να αγορασω ενα κινητο και ειμαι αναμεσα σ αυτο το doogee f3 pro και στο lenovo k3 note! Μπορειτε να μου πειτε γνωμες, μιας και το doogee ειναι πολυ καινουργιο για αν το γνωριζουμε καλα, ή τουλαχιστον να με παραπεμψετε στο σωστο topic? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα εγω ακυρωσα σε δυο διαφορετικα κινεζικα site τις παραγγελιες του DOOGEE F3 PRO και κατεληξα σε αλλο τηλεφωνο.

Κατεληξα στο LEAGOO ELITE 1. Ψαχνοντας μερες και νυχτες σε σαιτ-κινεζικα μαγαζια (μου βγηκαν τα ματακια) κατεληξα οτι το LEAGOO ριχνει στα σημεια στο DOOGEE.

Και επειδη ειχα βαρεθει να βλεπω στα κινεζικα μαγαζια το μηνυμα : "COMING SOON!!" για το DOOGEE F3 PRO, το αλλαξα στο LEAGOO. Επειδη ειμαι πολυ ψειρας και σπασα@@δης οσο αφορα αυτα τα θεματα πιστευω εκανα καλη αλλαγη αγοραζοντας το δευτερο.

Οποιος θελει ας με βγαλει ψευτη...τον προκαλω :P :P

Το αγορασα απο vickmall κανενα προβλημα με paypal στα 163 ευρα!

Σε ενα μηνα που θα ερθει , θα του κανω ενα detailed ψαξιμο και θα σας πω εδω αποτελεσματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...