Προς το περιεχόμενο

Teamviewer-No connection σε lubuntu 14.04


Alex-V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Σε ενα laptop μου ειμαι με lubuntu 14.04. Εχω ενα προβληματακι με το teamviewer. Το κατεβασα κανονικα απο την σελιδα μιας και στα repos δεν υπηρχε και εχω το συγκεκριμενο θεμα. Μου βγαζει check your internet connection. Σε mint που εκανα ακριβως το ιδιο δεν ειχα θεμα. Επισης κατι αλλο. Θελω να σβησω καποια προεγκατεστημενα προγραμματα και οταν παω να τα σβησω, παει να μου σβησει και το "lubuntu-desktop". Τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δευτερο. Το lubuntu-desktop ειναι μετα-πακετο, δηλαδη πακετο που εχει σαν αμεσες εξαρτησεις πακετα που χρειαζονται για να κανουν το lxde ενα πληρες και customised desktop enviroment μιας και δεν περιλαμβανονται εξαρχης σε αυτο. Δηλαδη browser (firefox), media player (gnome-mplayer), instant messenger (pidgin), mail client (sylpheed) κλπ. Βγαζοντας καποιο απο αυτα, βγαζεις και μια αμεση εξαρτηση του μετα-πακετου, οποτε λογικο ειναι να θελει το apt να βγαλει και αυτο. Μην αγχωνεσαι, ειναι απολυτα ασφαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινεεεε jim αρα το βγαζω :) Για το teamviewer δεν ξερουμε γιατι ε? :/

UPDATE! Διορθωθηκε το teamviewer. Το ξαναεγκατεστησα απο πανω με το ιδιο deb πακετο και εφτιαξε. Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...