Προς το περιεχόμενο

alpha bank web banking-σκοπιμη καθυστερηση ενεργοποιησης


kage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγάλη εξυπηρέτηση το web banking και όταν συνηθίσεις τη χρήση του θα καταλάβεις την ανάγκη και της μεταφοράς (με ΠΚΑ) σε λογαριασμούς δικούς σου και τρίτων αφού έτσι καλύπτεις και άλλη κατηγορία πληρωμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.έκανα απεγκατασταση την εφαρμογή της aplpha(είχα ρυθμίσει 4ψηφιο πριν)και όταν την κατέβασα ξανά και πάω να ορίσω δαχτυλικο αποτύπωμα ή πιν μου λέει ότι η εφαρμογή υπάρχει και σε άλλη συσκευή και δεν με αφήνει να προχωρήσω.τι γίνεται σε αυτήν την περιπτωση;για την ίδια συσκευή αναφέρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.έκανα απεγκατασταση την εφαρμογή της aplpha(είχα ρυθμίσει 4ψηφιο πριν)και όταν την κατέβασα ξανά και πάω να ορίσω δαχτυλικο αποτύπωμα ή πιν μου λέει ότι η εφαρμογή υπάρχει και σε άλλη συσκευή και δεν με αφήνει να προχωρήσω.τι γίνεται σε αυτήν την περιπτωση;για την ίδια συσκευή αναφέρομαι.

Πρέπει να μπεις στο webbanking και να το απενεργοποιήσεις από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι στο οποίο δεν έχω βρει απάντηση μέχρι τώρα. Έχω εγκατεστημένο και ενεργοποιημένο το Alpha Safe Access. Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλω να κάνω factory reset και επανεγκατάσταση της εφαρμογής στην ίδια συσκευή;

Επίσης, εάν επιλέξω το SMS OTP τα μηνύματα είναι δωρεάν;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι στο οποίο δεν έχω βρει απάντηση μέχρι τώρα. Έχω εγκατεστημένο και ενεργοποιημένο το Alpha Safe Access. Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλω να κάνω factory reset και επανεγκατάσταση της εφαρμογής στην ίδια συσκευή;

Επίσης, εάν επιλέξω το SMS OTP τα μηνύματα είναι δωρεάν;

Ευχαριστώ.

 

 

1. Εάν ξαναεγκαταστήσεις το Alpha Safe Access, θα αλλάξει το Credential ID (ο αριθμός VSAB) και θα πρέπει να μπεις στο web-banking να ακυρώσεις την προηγούμενη εγκατάσταση πριν δηλώσεις τη νέα.

 

Οπότε πρέπει να κάνεις το εξής:

α) ΠΡΙΝ κάνεις factory reset και επανεγκατάσταση, μπες στο web-banking σου με το Safe Access app. 

β) Πήγαινε στην επιλογή Υπηρεσίες (πάνω δεξιά) 

γ) Διάλεξε το μενού Πρόσθετος Κωδικός Ασφαλείας. 

δ) Έχει επιλογή να αλλάξεις από το παλιό Safe Access σε καινούργιο. Ακολουθείς τις οδηγίες. 

 

2. Τα SMS, απ' ότι ξέρω, είναι δωρεάν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λόγο συχνών αλλαγών ROM κτλ γύρισα σε sms και ησύχασα. κάποια παραπάνω χρέωση δεν έχει και ησυχάζεις απο την διαδικασία αλλαγής συσκευής κάθε φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...