Προς το περιεχόμενο

alpha bank web banking-σκοπιμη καθυστερηση ενεργοποιησης


kage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε καθε αλλαγη που κανεις δηλ να προσθετεις καρτες ή καποιον λογαριασμο μεταφορας/εμβασμα,αλλαγη τηλ κτλ ζηταει κωδικο.

 

Το μεγαλο fail απο το μαγαζακι ειναι τις τελευταιες 1-2βδομαδες του Μαρτιου ΔΕΝ λειτουργουσε η αμεση μεταφορα χρηματων και απλα εμφανιζε λαθος συστηματος!!! Λες και ηταν δυσκολο να γραψουν μια ενημερωση τοσες μερες ή να στειλουν μηνυμα στο web banking interface...

Αλλα οχι προτιμησαν να μην κανουν τιποτα να τρως τον χρονο σου και μετα να παιρνεις τηλ στην εξυπηρετηση για να σε ενημερωνουν οτι δεν θα δουλευει για αλλες χ μερες!!!!!!!!

προσφατα παντως ειχαν βγαλει ενημερωση με το που εμπαινες στο web banking και ελεγε πανω πανω απο την ταδε μερα και ωρα μεχρι την ταδε μερα και ωρα,ειχαν βγαλει ειδοποιηση ισως δεν το ειδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειμαι 100% σιγουρος οτι ηταν τελη μαρτιου εως 2-4 απριλη...

μιλας σε αυτο το https://secure.alpha.gr/ebanking/#/overview Interface ή στο παλιο? μακαρι να κανω λαθος και να μην το δα παντως σαν ερρορ οταν εκανες εμβασμα εβγαζε απλα "αγνωστο λαθος" 100%

ουτε στα μηνυματα μου.ενα φακελακι πανω δεξια εχω δει ποτε ανακοινωση!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε αυτο και ε

 

ειμαι 100% σιγουρος οτι ηταν τελη μαρτιου εως 2-4 απριλη...

μιλας σε αυτο το https://secure.alpha.gr/ebanking/#/overview Interface ή στο παλιο? μακαρι να κανω λαθος και να μην το δα παντως σαν ερρορ οταν εκανες εμβασμα εβγαζε απλα "αγνωστο λαθος" 100%

ουτε στα μηνυματα μου.ενα φακελακι πανω δεξια εχω δει ποτε ανακοινωση!.

ναι φιλε μου στο καινουργιο ειμαι σιγουρος  γιατι το θυμαμαι και να σου πω..ΕΙχα μπει να δω το υπολοιπο για μια αγορα απο ebay ενα οδηγο discovery planet στο οποιο ειχε 2 λιρες  και ειχα υπολοιπο 0.64 λεπτα και δεν το πηρα χαχαχαχα..την ειδοποιηση την ειχε πανω δεξια με κοκκινα γραμμα σε δυο σειρες και ζητουσε συγνωμη μαλιστα θυμαμαι εγραφε ωρα παρακσευη 23:00 θα ξεκινησει κ.λ.π

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω ηδη ebanking στην alphabank αλλα μου το εχουν κανει μονο για ενημερωση . Πως μπορω να προμηθευτω τον προσθετο κωδικό ασφαλείας ; Χρειαζεται παλι να περασω απο το καταστημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ηδη ebanking στην alphabank αλλα μου το εχουν κανει μονο για ενημερωση . Πως μπορω να προμηθευτω τον προσθετο κωδικό ασφαλείας ; Χρειαζεται παλι να περασω απο το καταστημα ;

 

Ο μόνος τρόπος είναι να σου στέλνεται στο κινητό σου με sms κάθε φορά.

 

Μπορείς να ζητήσεις εγγραφή στις υπηρεσίες πρόσθετου κωδικού ασφαλείας και τηλεφωνικά.

 

Υπόψιν η εγγραφή στις υπηρεσίες πρόσθετου κωδικού ασφαλείας χρεώνεται 8€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ηδη ebanking στην alphabank αλλα μου το εχουν κανει μονο για ενημερωση . Πως μπορω να προμηθευτω τον προσθετο κωδικό ασφαλείας ; Χρειαζεται παλι να περασω απο το καταστημα ;

 

Εάν εννοείς αλλαγή των ρυθμίσεων για το λογαριασμό σου, μπορείς να τις αλλάξεις από το "Ρυθμίσεις προφίλ", στη γαλάζια μπάρα.

Στο Προφίλ (μπλε μπάρα) μπορείς να αλλάξεις τα σχετικά με το κινητό, κωδικό κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να κανω αλλαγη ρυθμισεων διοτι δεν εχω το ΠΚΑ

 

Αν κάνεις εγγραφή όπως σου είπα παραπάνω, θα μπορείς να τον έχεις όποτε τον χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να το κανω και online αλλα μου βγαζει το μηνυμα πως δεν εχω ορισει χρεούμενους λογαριασμούς.

Σε κάποιο σημείο στην αίτηση που προσπαθείς να κάνεις γράφει "Το εφάπαξ κόστος για την εγγραφή στις τραπεζικές υπηρεσίες με Πρόσθετο Κωδικό Ασφαλείας είναι 8,00 Ευρώ", και δίπλα ακριβώς σου ζητάει να διαλέξεις τον λογαριασμό από τον οποίον θα αφαιρέσουν τα 8€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν ξερω τι γινεται , αλλα δεν με αφηνει το συστημα να το κανω αυτο - μαλλον δεν θελουν τα 8€ μου

 

 

Ew08kil.png

Αυτό που δείχνεις τώρα δεν είναι η αίτηση για ενεργοποίηση υπηρεσιών ΠΚΑ... είναι για μεταβολή στοιχείων λογαριασμού...

 

Τον "χρεούμενο λογαριασμό" πρέπει να τον ορίσεις στην αίτηση ΠΚΑ που προσπάθησες να κάνεις πριν.

 

Αν σε μπερδεύουν τόσο πολύ όλα αυτά καλύτερα κάντο τηλεφωνικά στο 210 326 0000, καθημερινά 8:00 - 22:30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιο σημείο στην αίτηση που προσπαθείς να κάνεις γράφει "Το εφάπαξ κόστος για την εγγραφή στις τραπεζικές υπηρεσίες με Πρόσθετο Κωδικό Ασφαλείας είναι 8,00 Ευρώ", και δίπλα ακριβώς σου ζητάει να διαλέξεις τον λογαριασμό από τον οποίον θα αφαιρέσουν τα 8€.

 

δυστυχως αυτο που γραφεις δεν υπάρχει... μηπως ηταν ετσι στο παλιο interface?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως αυτο που γραφεις δεν υπάρχει... μηπως ηταν ετσι στο παλιο interface?

Για να σου δείξω αυτό που δεν υπάρχει:

 

alpha.jpg

 

Αν κάνεις login και πας Υπηρεσίες - Πρόσθετος κωδικός ασφαλείας θα δεις το παραπάνω. Το δοκίμασα σε δύο διαφορετικά account που δεν έχουν κάνει εγγραφή στις υπηρεσίες ΠΚΑ, και στους δύο βγαίνει το ίδιο.

 

Τώρα αν έχει βγει νεώτερο interface και το έχει το δικό σου account μόνο... πάσο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες σου αλλα δεν ξερω εμενα αυτα δεν μου τα βγαζει - το ebanking το εκανα προσφατα οποτε ισως φταιει αυτό. Θα παω σε καποιο  υποκαταστημα να δω τι παιζει.

 

και παλι σ' ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...