Προς το περιεχόμενο

Αγορά εκτυπωτή laser


gagarin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!!!
Ψάχνω για αγορά ενός εκτυπωτή laser για χρήση σε γραφείο...Μέσος όρος μηνιαίας εκτύπωσης 1000 σελίδες.
Με ενδιαφέρει να είναι γρήγορος με φτηνά αναλώσιμα κ δεν θέλω να είναι πολυμηχάνημα.
Μέχρι 80-90€.
Ευχαριστώ πολύ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο HP που προτείνεται σ εκείνο το thread είναι καλύτερος για σπίτι όχι τόσο για γραφείο. Δηλαδή μπορείς να βρεις εκτυπωτές με καλύτερα χαρακτηριστικά για γραφείο (πχ καλύτερες ταχύτητες εκτύπωσης, αυτόματο duplex κτλ).Η HP έχει πολύ καλύτερες λύσεις για γραφείο τόσο σε laser εκτυπωτές όσο και σε inkjet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.skroutz.gr/s/5584971/HP-LaserJet-Pro-M201n.html?keyphrase=M201n

http://www.skroutz.gr/c/926/compatible-toner-symvata.html?from=catspan&keyphrase=M201n

 

Με ενδιαφέρει να είναι γρήγορος με φτηνά αναλώσιμα κ δεν θέλω να είναι πολυμηχάνημα.

Ταχύτητα μονόχρωμης εκτύπωσης:    25 ppm

Επεξ/σία από dobro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασπρόμαυρο τον θες ή έγχρωμο; 

Εγώ όταν είπες ότι τον θες για επαγγελματική χρήση υπέθεσα ότι έχεις μεγάλο καθημερινό όγκο εκτυπώσεων. Αν όχι αυτός που προτείνει ο dobro είναι μια χαρά! Τσέκαρε επίσης και αυτόν Link.png Site: εδώ . Έχει μικρότερο κόστος εκτύπωσης (και σκέψου ότι τώρα τρέχει και προσφορά στα toner του με επιστροφή χρημάτων οπότε το κόστος εκτύπωσης μειώνεται ακόμα περισσότερο) ανά σελίδα και έρχεται και πιο φθηνός. Βέβαια είναι λίγο πιο αργός αλλά πιστεύω πως σε καλύπτει! Αν θες και έγχρωμες εκτυπώσεις τσέκαρε και inkjet, έχει βγάλει μια καινούριο σειρά η hp για επαγγελματίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα και απο εμενα!

 

Σκεφτομαι να παρω εναν εκτυπωτη-πολυμηχανημα laser ή led. Με scanner και ισως με fax.
Nα εχει και επιλογη χρωματος χωρις να στοχευω σε καθολου πολλες εγχρωμες, 
με wifi, 
με usb, 
ισως και με Bluetooth.

Tι μαρκες προτεινετε που να ειναι αξιοπιστες και να μη χρειαζονται σχεδον καθολου παρεμβολες-ανταλλακτικα (γι αυτο και laser)? Απο οτι κοιταξα στο Internet οι τιμες ειναι γυρω στα 270 euro για αυτα τα απαιτουμενα. Σε αυτες τις τιμες βρηκα τις μαρκες brother, samsung και ενα hp.
Εχει κανεις καποιο μοντελο με παρομοιες προδιαγραφες που να ειναι ευχαριστημενος? Kαθε προταση θα ηταν πολυ ευχαριστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες έγχρωμες και πόσες ασπρόμαυρες εκτυπώσεις; Τι ταχύτητες εκτύπωσης χρειάζεσαι; Επίσης εγώ στη θέση σου δεν θα απέκλεια τους inkjet γιατί μπορείς να βρεις πολύ πιο οικονομικά μοντέλα σε σχέση με τους laser με ισάξια χαρακτηριστικά και επιδόσεις.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα βαση ασπρομαυρες θελω με κειμενα. Απλα θελω και επιλογη εγχρωμη για να μπορω καποια στιγμη να βγαζω και καμμια τετοια. Δεν εχω βιασυνη για υψηλη ταχυτητα εκτυπωσης. Μονο για αναλυση λεω να εχω 2400 επι 600 και ανω. Επιλεγω Laser για το θεμα των μελανιων των inkjet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχεις μπερδέψει γιατί απ τη μια θέλεις ασπρόμαυρες για τις οποίες θα πρότεινα laser κι απ την άλλη θέλεις υψηλή ανάλυση την οποία θα βρεις σε inkjet και δεν σου χρειάζεται και για τις ασπρόμαυρες!

 

Πάντως εγώ είμαι της γνώμης ότι είναι καλύτερα να έχεις ένα καλό μηχάνημα με καλύτερη ανάλυση κι ας μην εκτυπώνεις έγχρωμα συχνά!

 

Από τις μάρκες που ανέφερες για τη samsung έχω ακούσει ότι οι αναλύσεις που αναφέρει στα χαρακτηριστικά των εκτυπωτών είναι πλασματικές. Η brother είναι αρκετά καλή και το ίδιο και η hp! Προσωπικά ειδικά τώρα θα πήγαινα για hp γιατί εκτός του ότι είναι μια αξιόπιστη μάρκα τρέχει προσφορά 20% οπότε μπορείς να ανεβάσεις και το budget δεδομένου ότι θα έχεις μείωση στην τελική!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα αυτόν. Γενικά καλύπτει όλες σου τις απαιτήσεις και με την προσφορά θα τον πάρεις γύρω στα 28 ευρώ λιγότερα! Το μόνο που δεν έχει είναι  bluetooth αλλά απ τη στιγμή που έχει wifi δεν σου χρειάζεται... Τώρα αν τελικά επιλέξεις να πας σε laser εγώ θα κοίταγα κάτι σε brother ή hp πχ αυτούς 

http://www.skroutz.gr/s/6952122/Brother-HL-3152CDW.html

http://www.skroutz.gr/s/4484075/HP-LaserJet-Pro-MFP-M177fw.html που έχουν και καλή ανάλυση (για τις έγχρωμες). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...