Προς το περιεχόμενο

Αγορα mirrorless


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας , περισι είχα ανοίξει ένα παρόμοιο θέμα , εν τέλει δεν αγόρασα την κάμερα και λέω να προβώ φέτος σε αγορά αν όλα πάνε καλά....

Ψάχνω μια κάμερα mirrorless σώμα + φακός (kit) μέχρι 350 € . Δεν έχω ασχοληθεί Ποτέ με την φωτογραφία , απλά θέλω να αγοράσω για αρχή κάτι σχετικά Καλό και ποιοτικό!

Επιπλέον θέλω αυτή η κάμερα να έχει WI-FI και να συνδέετε με indtagram - Facebook ... Υπάρχει αυτή η δυνατότητα σε καμία mirtotless κάμερα ;

Περισι εδώ κάτι παιδιά μ είχαν προτείνει αν θυμάμαι καλά την samusng nx3000 έχει βγει κάτι καλύτερο φέτος ;

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από kavroulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony a5000 υπερτερεί στα περισσότερα σημεία. Κάνε ένα googling τα δύο μοντέλα με ένα vs ενδιάμεσα και δες τις συγκρίσεις αναμεταξύ τους.

Οποία απορία προκύψει εδώ ήμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα ότι η Α5000 είναι πολύ καλή κάμερα , αλλά δεν έχει καλή οθόνη , και δεν έχει και σκοπευτρο . Από την άλλη η nx3000 και αυτή νομίζω έχει μέτρια οθόνη και ούτε σκοπευτρο . Τώρα ποια από τις δύο έχει περισσότερα σμαρτ λειτουργίες ; (Facebook, instagram) και άλλα... Δεν ξέρω αλλά νομίζω η nx30000.

Θέλω να κάνω άλλη μια ερώτηση ένας γνωστός μ έχει αυτή την Nikon d3200 είναι dslr βγάζει Πολύ καλές φώτο χωρίς να ξέρω πολλά . Αυτές οι mirorless θα βγάζουν ανάλογες φωτογραφίες η Όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Olympus που είναι που κοστίζουν από 280-300 τι λένε ;;;

Πάντως την nx3000 από Γερμανία eBay την βρίσκω 280 αρκετά καλή τιμή νομίζω !! Αν ανοίξουν ποτέ οι τράπεζες να την πάρω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για καλη Olympus πρεπεινα ανεβεις στα 550++

Ωραία θα την έχω στο νου μου την nx3000 , και όταν μπορέσω θα την πάρω μάλλον από eBay

 

Ποια είναι η διαφορά nx3300 και nx3000

Επεξ/σία από kavroulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω σε εφαρμογές η Sony είναι μπροστά σε σχέση με τη Samsung είναι περισσότερο χρόνο σε αυτό το τομέα φυσικό είναι.

Για εικονοσκόπιο σε Sony πας στη a6000 ή οποία έχει τον ίδιο αισθητήρα με τη a5100 αυτές οι δύο είναι σε άλλη κατηγορία σε σχέση με τη a5000. Ή διάφορα τιμής μάλλον δείχνει τη σωστή επιλογή είναι και το εικονοσκόπιο οπότε.

Δύσκολα θα πάρεις καλύτερο αποτέλεσμα με μια DSLR στα χρήματα μιας a5100 ή a6000 ή και περισσότερα!

Οι Olympus έχουν μικρότερο αισθητήρα σε σχέση με τις mirrorless είτε τις DSLR με aps-c και συμφωνώ με το παραπάνω σχόλιο πρέπει να περάσεις τα 500 για να κανείς παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dollyyy19 συμφωνώ και λογικά θα πέσει η τιμή της ή θα τρελαθεί στις αναβαθμίσεις η Samsung. Κανένας λόγους για πειραματόζωο.

 

-Μακριά από DSLR δεν προσθέτουν κάτι στις περισσότερες περιπτώσεις ούτε ποιότητα σε αυτή τη κατηγορία τιμές παρά όγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάφορες nx3300 με nx3000 ξέρουμε ;;;

Δηλαδή εσείς τι λέτε Sony η Samsung ?

Δεν χρειάζεται να ξέρεις!

Πήγαινε κατευθείαν σε Sony.

Μόνο μείνε σε mirrorless μη τη πατήσεις με dslr.

Σε κάθε περίπτωση εσύ θα είσαι ο αδύναμος κρίκος στην αλυσίδα να το γνωρίζεις. Θέλει ψάξιμο, υπομονή, μεράκι και χρόνο αυτή η τέχνη για να γίνει απόκτημα και αποτέλεσμα σταθερό.

Α και ένα τρίποδο απαραίτητο από την αρχή.

Επεξ/σία από darkdragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να ξέρεις!

Πήγαινε κατευθείαν σε Sony.

Μόνο μείνε σε mirrorless μη τη πατήσεις με dslr.

Σε κάθε περίπτωση εσύ θα είσαι ο αδύναμος κρίκος στην αλυσίδα να το γνωρίζεις. Θέλει ψάξιμο, υπομονή, μεράκι και χρόνο αυτή η τέχνη για να γίνει απόκτημα και αποτέλεσμα σταθερό.

Α και ένα τρίποδο απαραίτητο από την αρχή.

σε ευχαριστώ ! Προς το παρόν περιμένω γιατί θέλω να την πάρω από eBay.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

a5100 = 442 euro

a6000 = 498 euro

 

Παντα τιμες skroutz..

Αρα συμφωνα με αυτη τη κατηγορια τιμης ερχονται οι δυο sony σε μετωπικη συγκρουση με τις dslr nikon D3300 και D5200....

 

Θα παραθεσω link απο dxomark..

 

http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A6000-versus-Sony-A5100-versus-Nikon-D3300___942_967_928

 

Απ οτι φαινεται εδω η d3300 φαινεται ιδιου επιπεδου με τις 2 sony. Η 5200 ειναι ελαχιστα καλυτερη σε overall score.

Δεν το εμπιστευομαι 100% αλλα απ το να μπω σε αντιπαραθεση για το τι γουσταρει ο καθενας εβαλα link ενος κατα τα αλλα εγκυρου site.

 

Τα πλεονεκτηματα των dslr ξεφευγουν δε οταν αρχισουμε να μιλαμε για περιφερειακα αλλα και φακους... Ακομα και μεταχειρισμενα στο φουλ..

Επισης ισως σε ενδιαφερει και η μεταπωλητικη αξια αυτου που παιρνεις.. Παλι η dslr δηλαδη υπερεχει..

 

Να μη πω πως βρισκεις d7000 με 400 ευρω μεταχειρισμενη... Αστο γτ μετα ξεφευγουμε επικινδυνα...

 

Τα πολλα μπιμπλικια (ετσι τα λεω εγω) οπως wifi, gps και δε συμαζευεται καλα ειναι αλλα αν ειναι να στα βαζουν και να σου κοβουν απο ποιοτητα και στιβαροτητα αστο καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...