Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To coinbase μου δούλεψε κι εμένα.

 

Ταυτότητα έβγαλα έγχρωμη φωτογραφία και την δέχτηκε μια χαρά.

Με eurobank πιστωτική μου έπαιξε με την 2η.

 

Έχω καταθέσει 2 φορές μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Thanx

Το κακό είναι ότι ήδη έχω βάλει αρκετά λεφτά στο e-coin.io

 

Θα το τσεκάρω όμως

 

 

 

δοκίμασε την ψηφιακή της spectrocoin από τι διαβάζω παίζει παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στείλε στο support της e-coin να τους ρωτήσεις για ποιο λόγο δεν δέχοντια τα συγκεκριμένα καταστήματα την κάρτα τους. Δεν ξέρω αν σε αυτά τα καταστήματα μπορείς να συνδέσεις τις κάρτες μέσω paypal που εκεί δουλεύουν πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά πάντα λέει unavaillable απλά δοκίμασε να ακυρώνεις τις συναλλαγές και μετά να προσπαθείς με λίγο χαμηλότερο ποσό. Αρκετές φορές σε εμένα μου ξεκόλαγε με αυτό τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε αν την κάρτα από το e-coin.io τη δέχεται το amazon?

Έχω κανένα μήνα να τη χρησιμοποιήσω, όσο την δούλεψα πάντως λειτουργούσε τέλεια σε amazon, PayPal, aliexpress και ότι άλλο δοκίμασα. Το ίδιο και τα notifications και το web interface της mychoice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες.Προσπαθω να καταλαβω πως θα μπορεσω να αγορασω με bitcoin απο το site fasttech.com ,που δεχεται πληρωμες με bc.Λεει οτι συνεργαζεται με το bitpay.com ,ομως δεν βγαζω ακρη.Αυτο που θελω να ξερω ειναι εαν πχ παω σε ενα atm bitcoin και παρω 20 ευρω σε bc μπορω να τα χρησιμοποιησω απευθειας με το site η δεν λειτουργει ετσι το συστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά θα αγοράσεις τα bitcoin από το ATM μια και θα πας εκεί και μετά θα τα μεταφέρεις σε ένα bitcoin wallet στο κινητό σου. Προτάσεις για τέτοια πορτοφόλια μπορείς να βρεις εδώ

 

https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

 

μετά θα αγοράσεις ότι θέλεις από το fasstech θα κάνεις για πληρωμή στο καλάθι σου και μαζί με τις επιλογές θα σου εμφανίσει και πληρωμή με bitcoin και εκεί θα σου βγάλει μια διεύθυνση που την σκανάρεις με το κινητό σου μέσω του bitcoin wallet σου και κάνεις την πληρωμή αυτόματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήγα στο ATM και επιβεβαιώνω το fee,

Έβαλα 100 ευρώ με 217 rate,

To atm κρατά 5% από τα 100 ευρώ και μετά σας δίνει το αντίστοιχο ποσό σε btc και -0,20c για μεταφορά στο wallet του electrum είχα ~12 ευρό χασούρα.  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...