Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω bitcoin στο btcgreece και θέλω να τα μεταφέρω στη spectrocoin.

 

Πρέπει να τα πάρω πρώτα στο πορτοφόλι μου και από κει να τα μεταφέρω

ή μπορώ να τα μεταφέρω από το ένα ανταλλακτήριο στο άλλο απευθείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' ευθείαν από το BTCGreece στο Spectrocoin.

Στο Spectrocoin: Account | Wallet | Receive bitcoins
Εκεί έχει την bitcoin διεύθυνσή σου στο Spectrocoin, με QR code και ολογράφως, όπου θα στείλεις τα bitcoins σου. Κάνε την copy (το μακρυνάρι με τα γράμματα και τους αριθμούς)

Στο BTCGreece: Ανάληψη Bitcoin
Διεύθυνση Bitcoin: Εδώ κάνε paste την διεύθυνση (το μακρυνάρι) που πήρες από το Spectrocoin.
Bitcoin ποσό: Το ποσόν των bitcoins που θέλεις να στείλεις
Κλικ το «Ανάληψη BTC» και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη προσπάθεια αγοράς με κάρτα Spectrocoin ΑΝΕΠΙΤΥΧΗΣ. Πήγα να πάρω έναν δίσκο από το cdon.com και μου έβγαλε error. Τιμη αντικειμένου 42 ευρώ, η κάρτα έχει μέσα 46. Τι γίνεται τώρα; :/

Επεξ/σία από Oblivionist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη προσπάθεια αγοράς με κάρτα Spectrocoin ΑΝΕΠΙΤΥΧΗΣ. Πήγα να πάρω έναν δίσκο από τον cdon.com και μου έβγαλε error. Τιμη αντικειμένου 42 ευρώ, η κάρτα έχει μέσα 46. Τι γίνεται τώρα; :/

To είδες αυτό?

In order to puchase using a credit card, your browser must accept third party cookies.

http://cdon.eu/customer_service/payment/payment_options/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή ακόμα χειρότερα: The credit card must be issued by a bank in your country of residence  ://

Edit: Παιδιά υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα. Την έκανα Link στο paypal, την έκανα και confirm, πάω να στείλω 1 ευρώ σε έναν φίλο μου να δω αν δουλεύει και μου έριξε Χ. "This payment cannot be completed because your credit card has been declined by your credit card issuer." Τι παίχτηκε ρε πούστη μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμέ, εκεί ενεργοποίησα την κάρτα. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται, μου τράβηξε κανονικά 1.50 ευρώ το PP αλλά δεν μπορώ να στείλω ένα ευρώ σε φίλο μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και primary και όλα. Ξεκόλλησα όταν έκανα την αλλαγή που έγραψε ένα παιδί από νόμισμα Γιβραλτάρ σε ευρώ, δεν ξέρω τι σκάλωμα έφαγε. Δείχνει να δουλεύει κανονικά, αν εξαιρέσουμε το cdon.com. Παίζει να υπάρχουν κι άλλα site που να δέχονται κάρτες μόνο από τη χώρα που ζεις; Πακέτο μου μυρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ μας δουλεύει σε όλους σε σένα γιατί δεν δουλεύει. εδώ κάνουμε καθημερινά συναλλαγές με αυτές τις κάρτες και τις έχω συνδέσει με paypal χωρίς πρόβλημα. Σε σένα γιατί δεν δούλεψε? 

Δεν μπορείς δλδ να κάνεις πουθενά αγορά και σου κάνει decline η paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα ότι έφαγα X από ένα συγκεκριμένο site, δεν δοκίμασα κάπου αλλού καθώς αυτό που ήθελα υπήρχε μόνο εκεί. Μετά έφαγε σκάλωμα όταν πήγα να στείλω λεφτά σε έναν φίλο αλλά ξεσκάλωσε. Έστειλα mail στην mychoice και μου είπαν sorry κλπ κλπ και ότι μπορεί να φταίει μια "στιγμιαία ασυνέχεια" κάπως έτσι, "intermittent" νομίζω ήταν η λέξη. Από τη στιγμή που έστειλα χρήματα σε paypal άλλου χρήστη, λογικά λειτουργεί για όλα. Απλώς όταν πήγα να πληρώσω απευθείας μέσω της κάρτας στο cdon.com την απέρριψε γιατί κάπου λέει ότι η κάρτα μου θα πρέπει να είναι από Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...