Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και παλι , δοκιμασα να κανω αγορα Bitcoin απο το Chip Chap μεσω "Bank Card" στο πεδιο Beneficiary bitcoin address (και διπλα υπαρχει barcode scanner) τι ακριβως πρεπει να συμπληρωσω? γιατι αλλιως δεν μπορει να συνεχιστει η συναλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα και παλι , δοκιμασα να κανω αγορα Bitcoin απο το Chip Chap μεσω "Bank Card" στο πεδιο Beneficiary bitcoin address (και διπλα υπαρχει barcode scanner) τι ακριβως πρεπει να συμπληρωσω? γιατι αλλιως δεν μπορει να συνεχιστει η συναλλαγη

Άνοιξε κάπου ένα bitcoin πορτοφόλι και βρεις τι θα βάλεις

 

Κάποιες μέρες δεν δουλεύει το chip chap , αλλά κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι , δοκιμασα να κανω αγορα Bitcoin απο το Chip Chap μεσω "Bank Card" στο πεδιο Beneficiary bitcoin address (και διπλα υπαρχει barcode scanner) τι ακριβως πρεπει να συμπληρωσω? γιατι αλλιως δεν μπορει να συνεχιστει η συναλλαγη

Πατάς το μικρό QRcode δεξιά (μέσα από το Chip-Chap πάντοτε), ανοίγει η κάμερα, και σκανάρεις το QR του πορτοφολιού σου (αν έχεις δίπλα το PC, το πιο εύκολο, αλλιώς, αν θέλεις να τά περάσεις σε πορτοφόλι κινητού, κάνεις πρώτα copy την διεύθυνση από το app πορτοφόλι του κινητού και μετά την κάνεις paste στο πεδίο αυτό στο Chip-Chap).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη τώρα μπορώ να αγοράζω bitcoin χωρίς προμήθεια 10 ευρώ και να φορτώνω τον λογαριαμό μου neteller ? ή πως μπορώ να βάλω χρήματα στο neteller ?

Neteller Μπορείς να βάλεις bitcoin αλλά δες τι γράφουν:

Bitcoin deposits can be used immediately for transfers to NETELLER merchants or transfers to other members. Bitcoin deposits cannot be used for purchases or withdrawals using your Net+ card.

 

Απο Ελλάδα δεν υπάρχει άλλος τρόπος (εκτός απο moneysafe)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κ ώρα προσπαθώ να κάνω δοκιμή του chip chap αλλά μου λέει πως "service temporally unavailable, we will be online soon"

 

Δεν ξέρω αν είναι όντως offline τώρα ή φταίει που τρέχω την android εφαρμογή μέσω bluestacks, αλλά στο iOS δεν δουλεύει κανονικά κ διάβασα πως θα βγάλουν update αυτή την βδομάδα που θα το φτιάξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κ ώρα προσπαθώ να κάνω δοκιμή του chip chap αλλά μου λέει πως "service temporally unavailable, we will be online soon"

 

 

Δεν ξέρω αν είναι όντως offline τώρα ή φταίει που τρέχω την android εφαρμογή μέσω bluestacks, αλλά στο iOS δεν δουλεύει κανονικά κ διάβασα πως θα βγάλουν update αυτή την βδομάδα που θα το φτιάξουν.

 

Τους έστειλα email και μου απάντησαν :

 

 

Hi,

 

This weekend the service was offline, but during this morning we will put it online.

 

Kind regards.

 

Your Chip-Chap Support Team,

Pere Andreu

Chip-Chap Support

 

 

 

Δεν ξέρω τι ώρα ζώνης βρίσκονται , αλλά εδώ μεσημέριασε για τα καλά και ακόμη δεν δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα σημερα την αγορα απο Amazon.co.uk πηρα το Confirmation της παραγγελιας και απ οτι βλεπω εχουν δεσμευτει και τα χρηματα απ τον λογαριασμο μου . Σημαινει οτι θα γινει κανονικα η αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...