Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι σχετικό-άσχετο.

 

Προχθές το βράδυ το bitcoin ήταν γύρω στα 235€ και χθες το πρωί πήγε στα 213€. (σε ελληνικό ανταλλακτήριο)

Σήμερα είδα και συναλλαγές στα 200€.

 

Μια πτώση κατά 10% , εν μια νυκτί, είναι σύνηθες για το bitcoin ή συμβαίνει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάτι σχετικό-άσχετο.

 

Προχθές το βράδυ το bitcoin ήταν γύρω στα 235€ και χθες το πρωί πήγε στα 213€. (σε ελληνικό ανταλλακτήριο)

Σήμερα είδα και συναλλαγές στα 200€.

 

Μια πτώση κατά 10% , εν μια νυκτί, είναι σύνηθες για το bitcoin ή συμβαίνει κάτι άλλο;

 

 

καλωςήρθες στον κόσμο του Bitocin :P και λίγο είπες για 10% οι απότομες διακυμάνσεις κάτω και πάνω που φτάνουν μέχρι και το 20-30% είναι αρκετά συνηθισμένο στο bitcoin. Απλά εδώ και 6 μήνες είχαμε μια σχετική σταθεροποίηση του στα 235 δολάρια ενώ τώρα πλέον μπήκαμε όπως όλα δείχνουν σε νέα αναταραχή.

Εδώ και ένα χρόνο το bitcoin κυνείτε στα 217 δολάρια με 290 μπορεί και λίγο παραπάνω αλλά είναι αυτό το εύρος που παίζει η ισοτιμία του. Προχθές είχαμε και μια εντολή πώλησεις 10.000 bitcoin δλδ πάνω από 2 εκατομμύρια δολάρια έγινε ένα crash στην ισοτιμία και το bitcoin πήγε για μια ώρα στα 170 δολάρια αλλά μετά βγήκε αγοραστής και έδωσε εντολη για 20.000 bitcoin και το bitcoin επανήλθε στα σημερινά επίπεδα.

Το e-coin έβγαλε και εφαρμογή στο κινητό για να ελέγχουμε τις συναλλαγές μας

 

http://us9.campaign-archive2.com/?u=d47a411df2fddc2e57b65ccc2&id=6aff8022be&e=892f59b065

 

6946a6f8-0d0b-4f4f-8a05-ad0507f5e542.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Spectrocard (Virtual Mastercard), όταν αγοράζετε σε δολλάρια (ή γενικά ξένο νόμισμα), το 3% fees μετατροπής συναλλάγματος που χρεώνει, το ενσωματώνει λογιστικά στην ίδια εγγραφή με τη χρέωση του προιόντος σας στο View Statement ή σας το εμφανίζει ξεχωριστά;

 

Εμένα μάλλον μου τα έβαλε μαζί και εμφάνισε το τελικό ποσό χρέωσης σε Ευρώ.

 

Υπόψην: Δεν ήθελε ενεργοποίηση. Όπως την έβαλα, έτσι την άφησα και πέρασε η πληρωμή κανονικά.

 

ΥΓ: Check2fire έναν καφέ αν και όποτε, τον έχεις κερασμένο έτσι γιατί μας ξελάσπωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την μόνη βλακεία που έκανα ήταν ότι δεν προειδοποίησα τον κοσμο νωρίτερα καθώς έβλεπα ότι έρχοταν το capital control πάνω στα κεφάλια μας. Θα μπορούσαμε να είχαμε αγοράσει τότε όλοι bitcoin με μηδενικά fee

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bit-x ... δεν μάς τά 'χες πει αυτά...

Dear customer! Your verification request in bit-x system has been rejected. The reason is: For Greece citizens we require for identify only a passport.

Ντεν έκω ντιαβατήριο καρντιά μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντού στο εξωτερικό δεν γίνεσε verify με ελληνική ταυτότητα δυστηχώς αλλά με διαβατήριο. Το bit-x δεν ζητάει και proof of residence που ζητάει το 99% των ανταλλακτηρίων και που ούτε εκεί μπορούμε να δώσουμε Ελληνικούς λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σχετικά με το πρόβλημα της spectrocoin  debit card (μετατροπή ευρώ σε GIP και χρέωση transaction fees 3%) έχω στείλει email απο την Τρίτη και δεν έχω λάβει απάντηση ακόμα ώστόσο προχθές μου επέστρεψαν στην κάρτα 5€ που σημαίνει ότι λογικά γνωρίζουν το θέμα και επιστρέφουν τις χρεώσεις σε όποιον τους στέλνει email....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε και αυτήν εδώ την εφαρμογή

 

https://chip-chap.com/en

 

http://gr.newsbtc.com/agora-bitcoin-karta-meso-tis-chip-chap-efarmogis-gia-smartphones/

 

αγορά bitcoin μέσω κινητού αφού συνδέσεις την πιστωτική σου κάρτα και με πολύ χαμηλές χρεώσεις. Παιδί στο bitcointalk λέει ότι έκανε συναλλαγή κανονικά με ελληνική κάρτα

 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1158623.new#new

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...