Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια παω να βαλω τα λεφτα στο btcgreece.gr και στο ονοματεπωνυμο του δικαιουχου βαζω το Μ2 σαν ονοματεπωνυμο οπως μου το γρεαψανε αλλα δε το δεχεται σαν ονομα στο ebanking μου και δεν προχωραει.

τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δικαιούχος: Μ2υπηρεσιες

(Επικοινώνησα με τους ίδιους για τον ίδιο λόγο και μού τό έδωσαν. Αυτό είναι το σωστό.)

ρε παιδια παω να βαλω τα λεφτα στο btcgreece.gr και στο ονοματεπωνυμο του δικαιουχου βαζω το Μ2 σαν ονοματεπωνυμο οπως μου το γρεαψανε αλλα δε το δεχεται σαν ονομα στο ebanking μου και δεν προχωραει.

τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας...εκανα ετιση στο btcgreece για να καταθεσω 100 euro και εχω μια απορια ... μου βγαζει αφτο το μηνημα :

  • Παρακαλώ εισάγετε τον ακόλουθο κωδικό 9****4 και μεταφέρετε 110 EUR στον παρακάτω τραπεζικό λογαριασμό
    Αφτον τον κωδικο που τον βαζω? Μεσο e-banking θα κανω την συναλαγη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε την επόμενη μέρα (επειδή είναι αργά μάλλον είναι πολύ νωρίς η αυριανή - αν δεν δέχεται 12/8 βάλε 13/8, έτσι κι αλλιώς αύριο θα τά περάσουν)

"Ανεπιτυχής συναλλαγή

ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΝ/ΓΗΣ (295|0)"


Τον κωδικό που σου έδωσε η BTCGreece τόν γράφεις στο «Αιτιολογία προς δικαιούχο»

 

Γεια σας...εκανα ετιση στο btcgreece για να καταθεσω 100 euro και εχω μια απορια ... μου βγαζει αφτο το μηνημα :

  • Παρακαλώ εισάγετε τον ακόλουθο κωδικό 9****4 και μεταφέρετε 110 EUR στον παρακάτω τραπεζικό λογαριασμό
    Αφτον τον κωδικο που τον βαζω? Μεσο e-banking θα κανω την συναλαγη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τάση του bitcoin είναι πτωτική γαμώτη...

 

είχα 144 δολάρια σε bitcoin και τώρα με την τρέχουσα ισοτιμία είναι 136 δολάρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τάση του bitcoin είναι πτωτική γαμώτη...

 

είχα 144 δολάρια σε bitcoin και τώρα με την τρέχουσα ισοτιμία είναι 136 δολάρια

Ναι, απο τα ~264€ έχει πάει κάπου 244. Ευτυχώς είχα 400€ σε btc και τα μετέτρεψα γιατί αν τα άφηνα θα είχα χάσει αρκετά ( ήδή είχα χάσει 30 από προμήθειες).

 

Γι'αυτό δεν το υιοθετούν και πολλά μαγαζιά γιατί μπορεί μέσα σε μια μέρα να χάσουν πόσα λεφτά, μην πώ για την φορολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαγαζιά όπως είπα δεν χρειάζεται να το κρατάνε σε bitcoin. Η bitpay και η coinbase πουη μπαίνουν σαν ενδιάεμσοι στις πληρωμές με bitcoin σου μετατρέπουν άμεσα το ποσό των bitcoin που κάνει ένα προιόν σε fiat money. Ιδίως με την bitpay δουλεύουν το 60% των καταστημάτων που δέχονται bitcoin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω τρελές προμήθειες σε ότι έχει να κάνει με bitcoins.

Πιστεύω αυτό εξηγεί την απορία σου που είχα δε σε κάποιο μήνυμά σου chek2fire για το γεγονός ότι ασχολούνται οι τράπεζες μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι απευθείας η πληρωμή δεν έχει καμία προμήθεια μην σου πω ότι σου έρχεται και φτηνότερα. Κάτι server που έχω αμερική και τους πληρώνω με Bitcoin μου έρχεται τουλάχιστον 15 δολάρια παρακάτω από το να τους πλήρωνα κανονικά. 

Και τα ανταλλακτήρια στο εξωτερικό έχουν μικρή προμήθεια. Το kraken έχει νομίζω 0.5% στην προμήθεια τους. Απλά εδώ τώρα λόγο των capital μας έχουν πετσοκόψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει κανείς ανάληψη από Bitcoinsgreece σε ευρώ; Από ότι βλέπω δεν υπάρχουν χρεώσεις, αλλά δεν ξέρω αν κρατήσει τίποτα η τράπεζα. Τα στέλνουν από τον ελληνικό λογαριασμό τους ή από εξωτερικό;

 

Βαρέθηκα με τις απαράδεκτες τιμές τους. Είναι τόσο χάλια η ισοτιμία που με συμφέρει να χάσω άλλο ένα 10ευρο και να τα βάλω στο btcGreece, παρά να αγοράσω bitcoins από αυτούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...