Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με την virtual card απο το Spectrocoin μπορω να παραγγειλω απο το aliexpress, και η φυσικη καρτα του Spectrocoin τι expire date εχει ?

 

Σε μένα που την έβγαλα πριν κανα μήνα έχει 2018 expired day. Και φυσικά μπορεις να παραγγείλεις από παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με την virtual card απο το Spectrocoin μπορω να παραγγειλω απο το aliexpress, και η φυσικη καρτα του Spectrocoin τι expire date εχει ?

Η δικιά μου που είναι virtual είναι μέχρι το 2018. Φαντάζομαι πάντως οτι μέχρι τότε δεν θα έχουμε capital control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου που είναι virtual είναι μέχρι το 2018. Φαντάζομαι πάντως οτι μέχρι τότε δεν θα έχουμε capital control.

 

ε,προς το τέλος του 2018 το κόβω να αίρονται μέχρι κ οι τελευταίοι περιορισμοί των cc.Σε γενικές γραμμές η πλήρης απελευθέρωση κεφαλαίων για εξωτερικό είναι ο τελευταίος περιορισμός που αίρεται παραδοσιακά στα cc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως και στην Κύπρο το Bitcoin είχε μεγάλη άνθηση όσο διάρκεσαν τα capital control. Δεν είναι τυχαίο ότι στο bitpay report η Κύπρος θεωρείτε στην ενδέκατη θέση σε έμπορους που δέχονται bitcoin απευθείας για τα προϊόντα τους.

 

https://blog.bitpay.com/bitcoin-a-new-global-economy/

 

Μιλάμε ότι πλέον έχουμε πάνω από 100.000 έμπορους παγκοσμίως που δέχονται bitcoin για τα προιόντα τους. Θεωρώ ότι μέχρι το 2018 αυτές οι κάρτες θα είναι άχρηστες καθώς κάποιος θα μπορεί να αγοράσει άμεσα με bitcoin χωρίς καν την χρήση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάμε εντελώς μαυραγορίτικα τα Ελληνικά ανταλακτήρια btc

:devil: Τι περιμένεις, τώρα ειναι που βγαζουν λεφτα τα ανταλλακτήρια

 

εγώ εύχομαι μέχρι τότε να δέχονται όλοι bitcoin και να μην χρειαζόμαστε κάρτες 

Το βρίσκω λίγο απίθανο, μέχρι να σταθεροποιηθεί η ισοτιμία του bitcoin δεν το βλεπω... 

 

Τελικα ρε παιδια δεν θα ξαναδούμε το atm sto cube ξανα !?!!!

Δεν υπαρχει κανεις να το φιλοξενήσει ? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους έμπορους δεν τους ενδιαφέρει η ισοτιμία καθώς με εταιρείες όπως το bitpay γίνονται άμεσα οι μετατροπές από bitcoin στο νόμισμα που θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια  θελω να αγορασω bitcoins.

Μιας και εχω λιγα λεφτα στο paypal balance... αντι να αγορασω απτους μαυραγοριτες του btcgreece μηπως συμφερει να αγορασω απεξω?

π.χ. 

https://localbitcoins.com/buy-bitcoins-online/eur/

 

https://www.bitcoin.de/en?cr=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου που είναι virtual είναι μέχρι το 2018. Φαντάζομαι πάντως οτι μέχρι τότε δεν θα έχουμε capital control.

με την virtual εχειs δοκιμασει αγορες απο aliexpress ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά νομίζω έχει απαντηθεί αρκετές φορές ότι η virtual δουλεύει παντού κανονικά.

 

Ευχαριστώ.

Αν συνδέσω την e coin Visa card με το PayPal θα είμαι εντάξει; για αγορές μέσω PayPal?

 

 

Ναι εγώ έχω συνδέσει δύο τέτοιες κάρτες με paypal και δουλεύουν και οι δύο άψογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την virtual εχειs δοκιμασει αγορες απο aliexpress ?

 

Αν διαβάσεις τα προηγούμενα μυνήματα τα παιδιά που την χρησιμοποιούν αναφέρουν ότι δουλεύει παντού κανονκά και χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...