Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτιθεται οτι ειμαστε στο ΝΑΤΟ και την ΕΕ για καποιο λογο

Αν εισαι ελληναρας λογικο αν δείξεις αλληλεγγύη οχι. 

Μαλλον δεν διαβασες το αρθρο που εβαλα απο το CCN η αργεντινη ειναι νο2 εμεις νο1 γιατι πτωχευσαμε ξανα το 2012

 

Άμα έχουμε δραχμή δεν θα είμαστε στην ΕΕ...

Την δεύτερη πρόταση δεν την κατάλαβα...

Και επίσης δεν κατάλαβα τι νο2 αργεντινή και νο1 εμείς...

Δεν είδα λινκ.

Εγώ ξέρω ότι η αργεντινή ήταν νο2 καλύτερη οικονομία στον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το «Σύνδρομο της Στοκχόλμης» είναι μία παράδοξη κατάσταση κατά την οποία οι όμηροι, οι αιχμάλωτοι, οι δέσμιοι κάποιων άλλων, ταυτίζονται και τρέφουν συμπάθεια προς αυτούς που τους αιχμαλώτισαν και από τους οποίους εξαρτώνται απόλυτα για την επιβίωσή τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης Anorymous είπε:<br />

Υποτιθεται οτι ειμαστε στο ΝΑΤΟ και την ΕΕ για καποιο λογο<br />

Αν εισαι ελληναρας λογικο αν δείξεις αλληλεγγύη οχι. <br />

Μαλλον δεν διαβασες το αρθρο που εβαλα απο το CCN η αργεντινη ειναι νο2 εμεις νο1 γιατι πτωχευσαμε ξανα το 2012<br />

 <br />

Άμα έχουμε δραχμή δεν θα είμαστε στην ΕΕ...<br />

Την δεύτερη πρόταση δεν την κατάλαβα...<br />

Και επίσης δεν κατάλαβα τι νο2 αργεντινή και νο1 εμείς...<br />

Δεν είδα λινκ.<br />

Εγώ ξέρω ότι η αργεντινή ήταν νο2 καλύτερη οικονομία στον κόσμο.<br />

 

</p><p> </p><p>

Σωστα.Γιατι ως γνωστον πριν το 2000 δεν ειμασταν στην ΕΕ...</p>

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Antwni

https://www.youtube.com/watch?v=bcIrFV4NA-c

 

Αντωνακη για ριξε μια ματια να δεις το βιντεακι ποτε ανεβηκε και επισης διαβασε το πρωτο σχολιο στο βιντεο πριν ξεκινησεις την δικη σου προπαγανδα.

Γιατι αμα ελεγαν στις 26/6 για δημοψηφισμα εγω πρεπει να βρισκομουν στο διαστημα.

 

Το αντωνάκη το προσπερνάω...

Το βίντεο αυτό είναι κομμένο από μια εκπομπή που είχε γίνει με τον Χατζηνικολάου περίπου 1 μήνα πριν.

Δεν ξέρω ποιο εννοείς το πρώτο σχόλιο.

Εμένα μου βγάζει το

 

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Αυτό εννοείς?

 

Στο οποίο βίντεο αναφέρει ο μπαρού ότι αν θα γίνει δημοψήφισμα θα είναι για ευρώ η δραχμή...

Ποιος κάνει προπαγάνδα τώρα...και ποιος λέει ψέμματα....

<p></p><p> </p><p>

Σωστα.Γιατι ως γνωστον πριν το 2000 δεν ειμασταν στην ΕΕ...</p>

 

Δύσκολο να μας πετάξουν έξω ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απώλεια εθνικής κυριαρχίας σε περίπτωση πτώχευσης δεν θα υπάρξει, έτσι?

Οι τούρκοι οι καλοί, δεν θα βρουν ευκαιρία να παίξουν μαζί μας...ή τα σκόπια...

 

Θα δούμε τι έλλειμα δημοκρατίας θα υπάρξει μετά που θα κοιτάξουμε κυριολεκτικά να φάμε ο ένας τον άλλο...

 

Δεν μπορείς να εξισώνεις πάντως την φτώχεια με ευρώ και την φτώχεια με δραχμές.

Η δεύτερη θα είναι πολύ χειρότερη.

Βλέπε αργεντινή...

 

Το θέμα δραχμή, μπορείς εσύ να μου πεις γιατί δεν θα υπάρξει?

Είναι "διαπραγματευτικό χαρτί" άμα βγει όχι?

Θα το πάμε στην Μερκελ και θα της πούμε.

Κοίτα...ο λαός είπε όχι...ε?

 

https://www.youtube.com/watch?v=bcIrFV4NA-c

 

 

 

Φοβερή υπερηφάνεια και φοβερή αυτονομία θα έχουμε μετά!

Άλλωστε δεν εισάγουμε τίποτα από έξω!

Είμαστε ανεξάρτητοι!

 

Για την περηφάνεια τι να πω...

Περηφάνεια θα είναι να είναι άδεια τα ράφια από το supermarket..

Περηφάνεια θα είναι να μην έχουμε φάρμακα για τους άρρωστους...

 

 

Υ.Γ.Άμα υπήρχε σωστή κυβέρνηση θα μείωνε στο ελάχιστο την φοροδιαφυγή...θα μείωνε τους ήδη υψηλούς μισθούς των βουλευτών...τις ήδη υψηλές συντάξεις που παίρνουνε...θα επέστρεφε πίσω τα λεφτά που έβγαλαν έξω οι ίδιοι και οι οικογένειες τους...κτλπ κτλπ.

Δεν έχουν κάνει τίποτα από αυτά τα μέτρα και δεν τολμάει καμία κυβέρνηση να τα κάνει.

Και επειδη μεχρι τωρα καμια κυβερνηση δεν τολμαει να τα κανει πρεπει να υπογραψουμε αλλη μια υποθηκη?Το ενδεχομενο υπο συνθηκες να αναγκαστει να τα κανει?Το οτι δεν παραγουμε τιποτα πια μηπως ηταν αποτελεσμα των "φιλοευρωπαικων" πολιτικων?Το οτι απο τα μεσα του 80 οι ελληνικες επιχειρησεις ειτε εκλεισαν ειτε μεταναστευσαν ηταν τυχαιο?Ολη αυτη η υπερφορολογηση και το οτι το 23% φπα στον τουρισμο μηπως απλα βγαλει απο το παιχνιδι και τη τελευταια "βιομηχανια" της ελλαδας?Το οτι δεν δεχονται φορολογηση στον τζογο και στις επιχειρησεις με κερδη απο 500k ευρω και πανω αλλα δεν εχουν προβλημα να τεντωσουν το κορμι στους υπολοιπους μηπως σε πειθει οτι δεν θελει κανεις στην ευρωπη να σηκωσουμε κεφαλι?Οσο για την φοροδιαφυγη,θυμησου απλα ποση λασπη φαγανε για το μετρο με τις καρτες για ποσα ανω των 50 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντωνάκη το προσπερνάω...

Το βίντεο αυτό είναι κομμένο από μια εκπομπή που είχε γίνει με τον Χατζηνικολάου περίπου 1 μήνα πριν.

Δεν ξέρω ποιο εννοείς το πρώτο σχόλιο.

Εμένα μου βγάζει το

Αυτό εννοείς?

 

Στο οποίο βίντεο αναφέρει ο μπαρού ότι αν θα γίνει δημοψήφισμα θα είναι για ευρώ η δραχμή...

Ποιος κάνει προπαγάνδα τώρα...και ποιος λέει ψέμματα....

 

Δύσκολο να μας πετάξουν έξω ε?

Το βιντεο εχει ανεβει στις 26/6/2015.

Και σε ρωταω,εκεινη την ημερομηνια ειχε μιλησει κανεις για το δημοψηφισμα?Η απαντηση ειναι "οχι".

Αρα το βιντεο ειναι σκετη προπαγανδα.

Περιμενω απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έχουμε δραχμή δεν θα είμαστε στην ΕΕ...

Την δεύτερη πρόταση δεν την κατάλαβα...

Και επίσης δεν κατάλαβα τι νο2 αργεντινή και νο1 εμείς...

Δεν είδα λινκ.

Εγώ ξέρω ότι η αργεντινή ήταν νο2 καλύτερη οικονομία στον κόσμο.

 

Γιατι ολες οι χωρες που ειναι στην ΕΕ εχουν ευρω ?

 

http://money.cnn.com/2015/06/29/investing/greece-default-bigger-than-argentina/

 

29uwymu.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γιατι ολες οι χωρες που ειναι στην ΕΕ εχουν ευρω ?

 

http://money.cnn.com/2015/06/29/investing/greece-default-bigger-than-argentina/

 

29uwymu.jpg

 

όχι, αλλά και πάλι εμείς είμαστε. Και έξοδος από την ευρωζόνη, σημαίνει έξοδος από την Ε.Ε σύμφωνα με τις συνθήκες που έχουμε υπογράψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που θυμηθήκατε τη Χοτζική Αλβανία σχεδόν 25 χρόνια μετά, παιδιά. Πέρα από τις αγορές με δελτία, τις ουρές στα μπακάλικα, την έλλειψη σε βασικά προϊόντα και όλα τ' άλλα που συνέβαιναν σε χώρες του πρώην Ανατολικού Μπλοκ, αυτά που προβλέπουν όσοι βαράνε υπερωρίες στα δελτία ειδήσεων αυτές τις μέρες, υπήρχαν και άλλα φαινόμενα στα καθεστώτα αυτά, όπως η προσωπολατρία, η ρουφιανιά και το αλληλοφάγωμα (κατά πολιτών, αλλά και στελεχών), λογοκρισία και παραλογισμός εσωτερικής κατανάλωσης και άλλα, πολύ πιο γνώριμα για τα εγχώρια δεδομένα. Τώρα είναι αργά για ανάγνωση της περιόδου αυτής και εξαγωγή συμπερασμάτων, για λεζάντα ειδήσεων και κάνα tweet αξίζει, δε λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης Στεφανος123 είπε:<br />

@Antwni<br />

<br />

 <br />

Αντωνακη για ριξε μια ματια να δεις το βιντεακι ποτε ανεβηκε και επισης διαβασε το πρωτο σχολιο στο βιντεο πριν ξεκινησεις την δικη σου προπαγανδα.

Γιατι αμα ελεγαν στις 26/6 για δημοψηφισμα εγω πρεπει να βρισκομουν στο διαστημα.<br />

 <br />

Το αντωνάκη το προσπερνάω...<br />

Το βίντεο αυτό είναι κομμένο από μια εκπομπή που είχε γίνει με τον Χατζηνικολάου περίπου 1 μήνα πριν.<br />

Δεν ξέρω ποιο εννοείς το πρώτο σχόλιο.<br />

Εμένα μου βγάζει το<br />



 
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Αυτό εννοείς?
 
Στο οποίο βίντεο αναφέρει ο μπαρού ότι αν θα γίνει δημοψήφισμα θα είναι για ευρώ η δραχμή...
Ποιος κάνει προπαγάνδα τώρα...και ποιος λέει ψέμματα....<br />

Ο χρήστης Expertr είπε:<br />


 

Σωστα.Γιατι ως γνωστον πριν το 2000 δεν ειμασταν στην ΕΕ...
<br />


<br />


 
Δύσκολο να μας πετάξουν έξω ε?

<br />

Να μας πεταξουν εξω απο την ΕΕ;;<br />

Ποιον ακριβως συμφερει το να υπαρχει ενα οδικο και ναυτιλιακο σταυροδρομι που θα χρειαζεσαι visa και τοση χαρτουρα για να περασεις ;;;<br />

</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλάβετε επιτέλους κάτι.

Το "όχι=εκτός ευρώ=εκτός Ε.Ε",δεν ισχύει και είναι μια απειλή της Ευρώπης,προκειμένου να δημιουργήσει τρόμο και να γεμίσει άγχος τον Έλληνα και όποιον άλλον στο μέλλον εκφράσει σκέψεις και απόψεις για την Ευρώπη.

Κατανοώ αυτόν που δεν έχει ένα αμερόληπτο τρόπο ενημέρωσης(βλ.Ίντερνετ και ηλικιωμένους),αλλά δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να δικαιολογήσω τους νέους που πέφτουν σε αυτή την παγίδα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καταλάβετε επιτέλους κάτι.

Το "όχι=εκτός ευρώ=εκτός Ε.Ε",δεν ισχύει και είναι μια απειλή της Ευρώπης,προκειμένου να δημιουργήσει τρόμο και να γεμίσει άγχος τον Έλληνα και όποιον άλλον στο μέλλον εκφράσει σκέψεις και απόψεις για την Ευρώπη.

Κατανοώ αυτόν που δεν έχει ένα αμερόληπτο τρόπο ενημέρωσης(βλ.Ίντερνετ και ηλικιωμένους),αλλά δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να δικαιολογήσω τους νέους που πέφτουν σε αυτή την παγίδα.

 

Και με ποια βάση δεν είναι όλα αυτά που λες; Με βάση το ότι θα ψηφίσουμε μια συμφωνία που δεν ισχύει; ΄Γιατί εμείς λέμε ότι ισχύει, αλλά αυτοί που μας έκαναν την πρόταση λένε το αντίθετο. Άρα ψηφίζουμε για κάτι άλλο και αυτό το κάτι άλλο, μπορεί να είναι το όχι και στο ευρώ μπορεί και να μην είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, αλλά και πάλι εμείς είμαστε. Και έξοδος από την ευρωζόνη, σημαίνει έξοδος από την Ε.Ε σύμφωνα με τις συνθήκες που έχουμε υπογράψει

 

Ναι και αν βγουμε θα βγουμε την τριτη, αυτα για να γινουν θελουν μηνες για κατι τετοιο.

Εν το ματαξυ ακουγα μια που πηγε στην συγκεντρωση του ΝΑΙ να λεει δεν με νοιαζει για το ΕΚΑΣ δεν ξερω αν θα ζησω εως τοτε ας το κοψουν για να φτιαξει το κρατος.

 

Τι λες μωρη να κοψουν στον παππου τα 100 και 150 ευρω και απο 600 να παιρνει τα 450 , εγω λεω να τους σκοτοσουμε ολους τους παππουδες να γλυτωσουμε ολες τις συνταξεις win win ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...