Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τερμα λαικισμος.

 

Σαν αθλητης ειναι στο πανθεον κριμα που διαλεξε να ασχοληθει με την πολιτικη και μαλιστα με το ΠΑΣΟΚ.

 

τι θα πει μετα το κραξιμο που εφαγε.

 

 

Τετοιο χιουμορ απο νεοδημοκρατη μονο χιουμορ δεν ειναι.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια καλή ζωοτροφή μακράς διαρκείας να στοκάρω; Αφού η ηγεσία μας ασκει πολιτική λατινικής Αμερικής στην Ευρώπη, λέω να ακούσω προσεχτικά τον κομαντάτ Μαντούρο, την φωνή του καρα κομαντάτ Τσάβες και να προετοιμαστώ....

 

Ιδού το ερώτημα λοιπόν

 

WHISKAS ή pedigree?

 

Καμία τοποθέτηση ο Κιμ Γιονγκ έκανε;

 

Μου εδωσες ωραια πασα .... 

Source.png Πηγή: Παγκόσμια πρωτιά της Κούβας στη μάχη κατά του AIDS!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια καλή ζωοτροφή μακράς διαρκείας να στοκάρω; Αφού η ηγεσία μας ασκει πολιτική λατινικής Αμερικής στην Ευρώπη, λέω να ακούσω προσεχτικά τον κομαντάτ Μαντούρο, την φωνή του καρα κομαντάτ Τσάβες και να προετοιμαστώ....

 

Ιδού το ερώτημα λοιπόν

 

WHISKAS ή pedigree?

 

Καμία τοποθέτηση ο Κιμ Γιονγκ έκανε;

Αυτές είναι ακριβές, ξηρά τροφή χύμα :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπε ο ίδιος στο twitter του, ότι έκανε πλάκα και ότι όλοι οι υπάλληλοι του έχουν πληρωθεί. Τα άλλα τόσα που τα έχεις δει; Σοβαρά ρωτάω

Δε μου λέει κάτι αυτό. Όταν κάνεις χιούμορ, ιδίως όταν είσαι σε αυτή τη θέση (δεδομένου αρχικά του πόσο εύκολο είναι το χιούμορ σου να παρερμηνευτεί από τους εργαζομένους σου) φροντίζεις να το ξεκαθαρίζεις. Αλλιώς και εγώ γράφω ό,τι θέλω και μετά το μαζεύω. Έστω όμως.

 

Έχω μετρήσει ήδη παρόμοιες προκλήσεις, μία όπως είπα από στέλεχος της ΝΔ που έγραφε ότι ο μόνος τρόπος να πετύχουν το «ναι» είναι η τρομοκρατία, και δεύτερη από επιχειρηματία, ξενοδόχο αν θυμάμαι καλά, που είχε προκαλέσει επίσης στο παρελθόν όταν έγραφε πως πρέπει να ιδιωτικοποιηθούν όλες οι παραλίες και σε όποιον αρέσει. Η πρώτη διατηρεί ακόμα το προφίλ της, ο δεύτερος το έκλεισε ή με μπλόκαρε, σε κάθε περίπτωση δεν πρόκειται να ψάχνω για prints δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την όρεξη, άμα θέλεις με πιστεύεις ή το ψάχνεις ο ίδιος, ονόματα μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος. Και πίστεψε με, βάσει προηγούμενων αναρτήσεων, οι συγκεκριμένοι όχι απλά δεν κάνουν πλάκα, αλλά τα πιστεύουν.

 

Λοιπές ανώνυμες καταγγελίες για παρόμοια περιστατικά υπάρχουν, αλλά επειδή δεν τα έχω δει ο ίδιος, δεν τα αναφέρω. Όχι ότι αμφιβάλλω πως έστω κάποια από αυτά ισχύουν.

 

Εννοείται δεν υποννοώ σε καμία περίπτωση ότι όλοι είναι έτσι ή ότι αποκλείεται να υπάρχουν και ανάλογες περιπτώσεις στο «όχι». Το αποδεδειγμένο ήθος όμως, καθώς και τα συμφέροντα πολλών επώνυμων και χιλιοπροβλημένων (βγάζουμε και νέες λέξεις) υποστηρικτών του «ναι» με κάνουν να πιστεύω πως οι συγκεκριμένοι έχουν άλλα κίνητρα, και να τους διαχωρίζω από τον απλό πολίτη που πραγματικά πιστεύει πως το «ναι» είναι η σωστή λύση για τη χώρα.

 

ps: όχι, δεν είμαι υπέρ του «όχι».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύριος Πύρρος Δήμας,πληρώνεται ακόμη από το ελληνικό δημόσιο σαν αξιωματικός των Ενόπλων Δυνάμεων για να πηγαίνει να κάνει 8ωρο(απίθανο να συμβαίνει)μην κάνοντας φυσικά καμία από τις υπηρεσίες το μήνα που υποχρεούται,σε κάποιο από τα τάγματα προκαλύψεως Μεσογείων-Κατεχάκης,χωρίς τις απαραίτητες γνώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δική μας επιστολή ήταν, θεωρείς ότι δεν αποδεχόμαστε ούτε αυτά που προτείνουμε;

Τί ακριβώς θες να συγκρίνουμε, για να μην το ζαλίζουμε; Την επιστολή του Τσίπρα (που το Μαξίμου ερμηνεύει ήδη διαφορετικά) με το mail Χαρδούβελη (ως πιο πρόσφατο); Μνημόνιο το ένα, μνημόνιο το άλλο. Θες να αναλύσουμε πόσο πιο κοινωνικά δίκαιο είναι το ένα σε σχέση με το άλλο όταν καλά καλά δεν έχουμε διαμορφωμένες τελικές προτάσεις; Πόσο πιο βιώσιμο είναι το χρέος στο ένα και πόσο στο άλλο; Εσύ ο ίδιος δεν έγραψες ότι το κακό ή καλό μνημόνιο κρίνεται από τη μορφή την οποία εσύ αποφασίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ακριβώς θες να συγκρίνουμε, για να μην το ζαλίζουμε; Την επιστολή του Τσίπρα (που το Μαξίμου ερμηνεύει ήδη διαφορετικά) με το mail Χαρδούβελη (ως πιο πρόσφατο); Μνημόνιο το ένα, μνημόνιο το άλλο. Θες να αναλύσουμε πόσο πιο κοινωνικά δίκαιο είναι το ένα σε σχέση με το άλλο όταν καλά καλά δεν έχουμε διαμορφωμένες τελικές προτάσεις; Πόσο πιο βιώσιμο είναι το χρέος στο ένα και πόσο στο άλλο; Εσύ ο ίδιος δεν έγραψες ότι το κακό ή καλό μνημόνιο κρίνεται από τη μορφή την οποία εσύ αποφασίζεις;

Βασικα το εμαιλ Χαρδουβελη ειναι μια προταση της προηγουμενης κυβερνησης προς τους δανειστες η οποια ομως θεωρηθηκε απορριπτεα. Συνεπως δεν υπαρχει κατι για να συγκρινουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιά λογική προτιμάς "φτώχεια+έλλειμμα δημοκρατίας+απώλεια εθνικής κυριαρχίας" από σκέτη φτώχεια; Εξήγησέ μου. Αφού πρώτα μου εξηγήσεις από πού προκύπτει το θέμα "δραχμή".

 

Απώλεια εθνικής κυριαρχίας σε περίπτωση πτώχευσης δεν θα υπάρξει, έτσι?

Οι τούρκοι οι καλοί, δεν θα βρουν ευκαιρία να παίξουν μαζί μας...ή τα σκόπια...

 

Θα δούμε τι έλλειμα δημοκρατίας θα υπάρξει μετά που θα κοιτάξουμε κυριολεκτικά να φάμε ο ένας τον άλλο...

 

Δεν μπορείς να εξισώνεις πάντως την φτώχεια με ευρώ και την φτώχεια με δραχμές.

Η δεύτερη θα είναι πολύ χειρότερη.

Βλέπε αργεντινή...

 

Το θέμα δραχμή, μπορείς εσύ να μου πεις γιατί δεν θα υπάρξει?

Είναι "διαπραγματευτικό χαρτί" άμα βγει όχι?

Θα το πάμε στην Μερκελ και θα της πούμε.

Κοίτα...ο λαός είπε όχι...ε?

 

https://www.youtube.com/watch?v=bcIrFV4NA-c

 

 

Τις λέξεις ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ και ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ,τις ξέρεις;

Καλά,εκεί που είπες για βελτιώσεις,έσκασαν στα γέλια 10 εκατομμύρια Έλληνες.

Τα 'χεις μπερδέψει.

 

Φοβερή υπερηφάνεια και φοβερή αυτονομία θα έχουμε μετά!

Άλλωστε δεν εισάγουμε τίποτα από έξω!

Είμαστε ανεξάρτητοι!

 

Για την περηφάνεια τι να πω...

Περηφάνεια θα είναι να είναι άδεια τα ράφια από το supermarket..

Περηφάνεια θα είναι να μην έχουμε φάρμακα για τους άρρωστους...

 

 

Υ.Γ.Άμα υπήρχε σωστή κυβέρνηση θα μείωνε στο ελάχιστο την φοροδιαφυγή...θα μείωνε τους ήδη υψηλούς μισθούς των βουλευτών...τις ήδη υψηλές συντάξεις που παίρνουνε...θα επέστρεφε πίσω τα λεφτά που έβγαλαν έξω οι ίδιοι και οι οικογένειες τους...κτλπ κτλπ.

Δεν έχουν κάνει τίποτα από αυτά τα μέτρα και δεν τολμάει καμία κυβέρνηση να τα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το εμαιλ Χαρδουβελη ειναι μια προταση της προηγουμενης κυβερνησης προς τους δανειστες η οποια ομως θεωρηθηκε απορριπτεα. Συνεπως δεν υπαρχει κατι για να συγκρινουμε..

Φαντάσου πόσο χειρότερη θα ήταν η τελική συμφωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια καλή ζωοτροφή μακράς διαρκείας να στοκάρω; Αφού η ηγεσία μας ασκει πολιτική λατινικής Αμερικής στην Ευρώπη, λέω να ακούσω προσεχτικά τον κομαντάτ Μαντούρο, την φωνή του καρα κομαντάτ Τσάβες και να προετοιμαστώ....

 

Ιδού το ερώτημα λοιπόν

 

WHISKAS ή pedigree?

 

Καμία τοποθέτηση ο Κιμ Γιονγκ έκανε;

Αυτό που είπε ο gtr, αυτά είναι πιο ακριβά από ανθρώπινο φαΐ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν τον ηξερα τον κ. χωμενιδη, συνεχιζω να μην τον ξερω. Θα ψαξω, σοβαρος ανθρωπος φαινεται, μορφωμενος, μπορει να διαβασω και καποιο βιβλιο του, πιθανοτατα. Αυτα που λεει τα συμμεριζομαι, τα πιστευω και στους γνωστους αυτα λεω απο τις εκλογες του ιανουαριου πριν βγει ο συριζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απώλεια εθνικής κυριαρχίας σε περίπτωση πτώχευσης δεν θα υπάρξει, έτσι?

Οι τούρκοι οι καλοί, δεν θα βρουν ευκαιρία να παίξουν μαζί μας...ή τα σκόπια...

 

Θα δούμε τι έλλειμα δημοκρατίας θα υπάρξει μετά που θα κοιτάξουμε κυριολεκτικά να φάμε ο ένας τον άλλο...

 

Δεν μπορείς να εξισώνεις πάντως την φτώχεια με ευρώ και την φτώχεια με δραχμές.

Η δεύτερη θα είναι πολύ χειρότερη.

Βλέπε αργεντινή...

 

 

Υποτιθεται οτι ειμαστε στο ΝΑΤΟ και την ΕΕ για καποιο λογο

Αν εισαι ελληναρας λογικο αν δείξεις αλληλεγγύη οχι. 

Μαλλον δεν διαβασες το αρθρο που εβαλα απο το CCN η αργεντινη ειναι νο2 εμεις νο1 γιατι πτωχευσαμε ξανα το 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτό που είπε ο gtr, αυτά είναι πιο ακριβά από ανθρώπινο φαΐ! :P

Και οι συγκεκριμένες θεωρούνται και από τις χειρότερες. Δες πόσο κάνουν η acana και η orijen που είναι από τις πολύ καλές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μλκ τι ακουω δεν επρεπε να ανοιξει ξανα η βιομηχανια ζαχαρης ο μιτσοτακκης, φυσικα να μην εχουμε ουτε ζαχαρη , ουτε αλευρη ουτε τιποτα να τα εισαγουμε ολα για να μας κανουν οι δανειστες οτι γουσταρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Antwni

https://www.youtube.com/watch?v=bcIrFV4NA-c

 

Αντωνακη για ριξε μια ματια να δεις το βιντεακι ποτε ανεβηκε και επισης διαβασε το πρωτο σχολιο στο βιντεο πριν ξεκινησεις την δικη σου προπαγανδα.
Γιατι αμα ελεγαν στις 26/6 για δημοψηφισμα εγω πρεπει να βρισκομουν στο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...