Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω είναι 24 ώρες μετά την τελευταία ανάληψη και όχι ανά εικοσιτετράωρο, ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομίζω είναι 24 ώρες μετά την τελευταία ανάληψη και όχι ανά εικοσιτετράωρο, ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

 

Έτσι άκουσα και εγώ σήμερα στην ερτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα πραγματα ειναι απλα...

Εκκρεμει αποφαση του ΣτΕ για το δημοψηφισμα.Μπορει να μην γινει και αν γινει να ειναι ακυρο.

Εαν ειναι ως λαος να διχαστουμε σε τετοιο σημειο που να μας χρησιμοποιει ο καθενας οπως θελει,ας το ακυρωσει το ΣτΕ και να ησυχασουμε.Ας παει την Δευτερα ο Τσιπρας Ευρωπη ας υπογραψει εκει ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ,ΘΕΩΔΟΡΑΚΗ κ.α...αΚΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΦου ετσι ακριβως το ειπανε...ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ...

Να σκυψουμε για μερικα 50 χρονια ακομη στους δανειστες αρκει να εχουμε ρευστοτητα και να τελειωνουμε!

 

 

Εγω παντως συνεχιζω να λεω οτι βασει οσων λενε Δεξιοι,Αριστεροι κ.α...Ας φυγουν ολοι απο την Βουλη μαζι με ολη την κομπανια,ας ακυρωσουμε τις εκλογες και οτιδηποτε αλλο σχετιζεται με πολιτικη και να τελειωνουμε.Εντολες μονο απο Γερμανια και φορολογικο συστημα συνδεδεμενο με τους servers του Γερμανικου Υπουργειου οικονομικων.

Εφοσον δεν μπορουμε να φανταστουμε τον εαυτο μας χωρις ευρω και ΑΤΜ...Κριμα και αμαρτια να φτασουμε και σε εμφυλιο για ενα σκ.....μισμα!Δηλαδη ελεος...

Ας αλλαξουμε και το ονομα της χωρας αλλα και την καταγωγη μας σε κατι αλλο για να γινουμε και πιο Εξ-ευρωπαισμενοι και αιντε στο καλο.

Εαν ειναι να ονομαστει ο Σαμαρας ή Τσιπρας ή ο Θεωδορακης σωτηρας της Ελλαδας το κανω και απο μονος μου.Δηλαδη αν ειναι να με πηξ...ν ειλικρινα δεν θελω και παρεα.

Ας αντεξω την ντροπη τουλαχιστον μονος μου.

Τελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω like γιατί το μήνυμά σου μπορεί να γραφτεί αυτούσιο και από κάποιον υποστηρικτή της άλλης πλευράς... :)

Είδες πολλές μαζικές προσαγωγές και ξύλο των ΜΑΤ αυτό το 5μηνο; Είδες πολλές καταγγελίες/εκθέσεις για παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων από τις αρχές; Μπορώ να συνεχίσω, αλλά δεν έχει νόημα. Όχι, δεν μπορεί να γραφτεί αυτούσιο από τους υποστηρικτές της άλλης πλευράς.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμένω με λαχτάρα να ακούσω τον πρώτο οπαδό του "Μένουμε Εκάλη Ευρώπη" να διαμαρτύρεται αρχικά και εν συνεχεία να τρώει αλύπητα ξύλο στο Σύνταγμα, όταν πολύ σύντομα τα λουκέτα θα πολλαπλασιαστούν, όταν οι συντάξεις θα πετσοκοφτούν και οι πρώτες κατοικίες θα βγαίνουν κατά εκατοντάδες σε πλειστηριασμούς.

 

Ενώ με την δραχμή δεν θα ισχύει αυτό!

Ούτε λουκέτα θα έχουμε, συντάξεις εννοείται ότι θα πληρώνουμε και εννοείται ότι οι τράπεζες δεν θα παίρνουν σπίτια αφού θα έχουν άπλετο χρήμα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα κορυφαιο σχολιο .

Πραγματικα το επιπεδο ειναι πολυ χαμηλο δεν ειναι τυχαιο οτι ειμαστε εκει που ειμαστε...

Ακομα και τωρα δεν εχουν συναισθηση της καταστασης,   γραφουν ατομα που ειναι ανεργα αλλοι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα και  ενω θα ειναι οι πρωτοι που κυριολεκτικα θα πεινασουν   τους βλεπεις οτι επιζητουν την καταστροφη με την ψευδαισθηση οτι δεν εχουν κατι να χασουν.

Αυτη ακριβως ειναι η επικινδυνη  νοοτροπια που γεννα ιστορικα  τις τραγωδιες ...

 

Οντως το επιπεδο ειναι πολυ χαμηλο,δεν ειναι τυχαιο οτι ειμαστε εκει που ειμαστε,να φανταστεις οτι υπαρχουν ατομα που μετα απο 5 χρονια μνημονιων πιστευουν οτι με αυτη την πολιτικη θα υπαρξει αναπτυξη και ακομα και αν δεν το πιστευουν δεν μπορουν να επιχειρηματολογησουν υπερ της επιλογης τους,απλα κραζουν αυτους που εχουν αντιθετη αποψη που συνηθως ειναι ανεργα αμορφωτα σκουπιδια,υπαρχουν ατομα που ποτε δεν καταλαβαν γιατι δεν παραγεται τιποτα πια εδω,αρκει που δεν καταστραφηκαν ακομα αυτοι,δε θελουμε φοροδιαφυγη,αλλα θελουμε και μετρητα,θελουμε αναπτυξη αλλα και 23% φπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ με την δραχμή δεν θα ισχύει αυτό!

Ούτε λουκέτα θα έχουμε, συντάξεις εννοείται ότι θα πληρώνουμε και εννοείται ότι οι τράπεζες δεν θα παίρνουν σπίτια αφού θα έχουν άπλετο χρήμα!

 

Άλλο εικασίες και άλλο ένα γεγονός που βιώνουμε εδώ και πέντε χρόνια,που αντί να καλυτερεύει,όλο και πιο απάνθρωπα μέτρα περιλαμβάνει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ με την δραχμή δεν θα ισχύει αυτό!

Ούτε λουκέτα θα έχουμε, συντάξεις εννοείται ότι θα πληρώνουμε και εννοείται ότι οι τράπεζες δεν θα παίρνουν σπίτια αφού θα έχουν άπλετο χρήμα!

 

Με ποιά λογική προτιμάς "φτώχεια+έλλειμμα δημοκρατίας+απώλεια εθνικής κυριαρχίας" από σκέτη φτώχεια; Εξήγησέ μου. Αφού πρώτα μου εξηγήσεις από πού προκύπτει το θέμα "δραχμή".

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Διχόνοια που βαστάει
Ενα σκήπτρο η δολερή
Καθενός χαμογελάει,
Πάρ’ το, λέγοντας, και συ.

 

αυτο υπηρχε και θα υπαρχει παντα αντι συμπνοια να φαμε ο ενας τον αλλο, και τωρα τι θα απογινουμε με τους βαρβαρους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες πολλές μαζικές προσαγωγές και ξύλο των ΜΑΤ αυτό το 5μηνο; Είδες πολλές καταγγελίες/εκθέσεις για παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων από τις αρχές; Μπορώ να συνεχίσω, αλλά δεν έχει νόημα. Όχι, δεν μπορεί να γραφτεί αυτούσιο από τους υποστηρικτές της άλλης πλευράς.

Δεν ξέρω. Εγώ είδα πρώην υπουργό που ήθελε να απαγορεύσει τις διαδηλώσεις, καθώς και πρώην υπουργό που λέγεται πως είχε πετάξει σπόντα τους διαδηλωτές να τους φερόμαστε όπως ο Ερντογάν, να διαδηλώνουν ελεύθερα και χωρίς κανένα περιορισμό.

 

Θα μου πεις, αυτοί δεν έκαναν επεισόδια. Τεράστιο θέμα. Και φαντάζομαι καταλαβαίνεις ακριβώς τι εννοώ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλητια σε ολο το μεγαλειο της αυτοι ειναι που θελουν ευρωπη και απειλουν τους εργαζομενους ευθέως αν δεν κανεις οτι πω δεν θα σε πληρωσω, ντροπη τι αλλο να πω https://www.facebook.com/photo.php?fbid=474778076013344&set=a.248274095330411.1073741828.100004434667425&type=1&theater

 

10400007_474778076013344_357256870628784

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anorymous αυτό δεν είναι τίποτα. Γνωστή νεοδημοκράτισσα έγραψε στο προσωπικό της προφίλ στο facebook ότι ο μοναδικός δρόμος είναι η τρομοκρατία. Για ευνόητους λόγους δεν το ανεβάζω, αλλά ούτε και αναφέρω το όνομα της. Λίγη σημασία έχει όμως... λες και δεν ξέραμε ότι γίνονται αυτά.

 

ps: Αγαπάμε Ζάβαλο :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιά λογική προτιμάς "φτώχεια+έλλειμμα δημοκρατίας+απώλεια εθνικής κυριαρχίας" από σκέτη φτώχεια; Εξήγησέ μου. Αφού πρώτα μου εξηγήσεις από πού προκύπτει το θέμα "δραχμή".

Πώς μπορείς να εξισώνεις φτώχειες λες και οι συνέπειες με τη μία ή την άλλη επιλογή θα είναι ίδιες;

Όσο για το πού προκύπτει το θέμα δραχμή, η εναλλακτική του αν υπερψηφιστεί το όχι θα είναι ένα μνημόνιο πολύ χειρότερο από ό,τι αν επικρατούσε το ναι, πολύ απλά γιατί αν τώρα ήσουν με την πλάτη στον τοίχο, τότε δε θα προλάβεις ν'ανασάνεις.

Τώρα παίρνεις και 60Ε από τα ΑΤΜ, από εβδομάδα τελειώνουν και αυτά.

Έχετε ιδέα αν επικρατήσει το όχι, πόσοι εργαζόμενοι θα μείνουν απλήρωτοι από Δευτέρα και πόσοι θα απολυθούν; Φαντάζομαι πως δεν έχετε σχέση με την αγορά εργασίας για να μην το υπολογίζετε. Και δεν είναι εκβιαστικό όπως θέλετε να νομίζετε, όταν δεν υπάρχει ρευστότητα οι επιχειρήσεις χάνουν εκατομμύρια και ο μόνος τρόπος να περιορίσουν τις ζημιές τους είναι αυτός...

Δεν καταλαβαίνω γιατί επιχειρηματολογείτε για το πόσο άσχημα και πράγματι θα είναι τα πράγματα με μια κακή συμφωνία και αδυνατείτε να επιχειρηματολογήσετε για το πόσο χειρότερα θα΄είναι χωρίς καμία συμφωνία.

Έλειμμα δημοκρατίας υπάρχει ήδη, έκλεισε η βουλή για να μην κριθεί αντισυνταγματικό το δημοψήφισμα και αποσυρθεί, απώλεια εθνικής κυριαρχίας θα έχεις έτσι κι αλλιώς, το χρέος σου καλύπτεται από ξένο δίκαιο και αυτό δε θ'αλλάξει ανεξαρτήτως επιλογών, εξάλλου για να έχεις εθνική κυριαρχία πρέπει να αποφασίζεις για τον εαυτό σου και όχι να παρακαλάς και μετά να υβρίζεις αυτούς που παρακαλούσες...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αλητια σε ολο το μεγαλειο της αυτοι ειναι που θελουν ευρωπη και απειλουν τους εργαζομενους ευθέως αν δεν κανεις οτι πω δεν θα σε πληρωσω, ντροπη τι αλλο να πω https://www.facebook.com/photo.php?fbid=474778076013344&set=a.248274095330411.1073741828.100004434667425&type=1&theater

 

10400007_474778076013344_357256870628784

Το συγκεκριμένο ήταν (πολύ) κακόγουστο αστείο. Get your facts right πριν ποστάρεις το οτιδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...