Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιούς καλύτερους όρους;Αυτούς που είπε ο Γιούνκερ όταν ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ το δημοψήφισμα;Γιατί τότε το ακούσαμε για πρώτη φορά.

Αν απετυχε να παρει καλυτερους ορους οπως ειχε υποσχεθει εδω και 5 μηνες τοτε ειναι δικο του προβλημα, αυτος απετυχε πληρως οι δανειστες τα ιδια λενε απο την πρωτη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν χρεοκοπισει επισημα η Ελλαδα να δεις ποσα θα χασει η Γερμανια! Σε αυτο το σημειο που εχει φτασει το θεμα πολλα πραγματα ειναι πιθανα που πριν φανταζαν επιστημονικη φαντασια..

 

Πίστεψε πολλοί στη Γερμανία πιστεύουν ότι είναι οικονομικά πιο συμφέρον να βγει η Ελλάδα απο το ευρώ παρά να συνεχίσουν να της δανείζουν αλόγιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε πολλοί στη Γερμανία πιστεύουν ότι είναι οικονομικά πιο συμφέρον να βγει η Ελλάδα απο το ευρώ παρά να συνεχίσουν να της δανείζουν αλόγιστα.

http://newsbit.gr/LifeStyle/119942-oi-ellhnes-ths-germanias-spane-th-siwph-toys-3ypnhste-ekei-sthn-ellada-den-exete-idea-ti-ginete-edw-sthn-germania-apo-ton-fobo-mias-e3odoy-ths-elladas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε πολλοί στη Γερμανία πιστεύουν ότι είναι οικονομικά πιο συμφέρον να βγει η Ελλάδα απο το ευρώ παρά να συνεχίσουν να της δανείζουν αλόγιστα.

Έλα όμως που δεν τους συμφέρει,διαφορετικά θα το είχαν κάνει εδώ και καιρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οσα διαβαζω εδω μεσα(αλλα και γενικοτερα στο ιντερνετ) αλλα κι απ'οσα ζω καθημερινα αυτο που με στεναχωρει περισσοτερο απ'ολα ειναι ο ΔΙΧΑΣΜΟΣ.Θεωρω πως ειναι το χειροτερο που θα μπορουσε θα συμβει.

 

ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ(ΕΦΟΣΟΝ ΓΙΝΕΙ) ΕΙΤΕ ΤΟ ΝΑΙ ΕΙΤΕ ΤΟ ΟΧΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΔΙΧΑΣΜΕΝΟΥΣ.

Φυσικά, γιατί η ομοψυχία, ο πατριωτισμός, η ελληνική περηφάνεια, η αλληλεγγύη και τα λοιπά συγκινητικά κρατάνε μέχρι να πεινάσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το παρακάτω κείμενο μας το στείλανε Έλληνες της Γερμανίας… Και ξεκινα με Εδώ στην Γερμανία ακόμα και οι πολιτικοί το λένε.

 

Σοβαρα τωρα? Ενα random ποστ με τις αποψεις ενος random user εδω παιζει να εχει μεγαλυτερη αντικειμενικoτητα απο το αρθρο που "εστειλαν" "οι ελληνες της γερμανιας" σπαζοντας επιτελους τη σιωπη τους στο newsbit.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, γιατί η ομοψυχία, ο πατριωτισμός, η ελληνική περηφάνεια, η αλληλεγγύη και τα λοιπά συγκινητικά κρατάνε μέχρι να πεινάσεις...

Ναι,γιατί 2 αιώνες τώρα είμαστε μέσα στην αλληλεγγύη.

Έτσι ήταν,είναι και θα είναι ο ελληνικός λαός.ΔΙΧΑΣΜΕΝΟΣ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμένω με λαχτάρα να ακούσω τον πρώτο οπαδό του "Μένουμε Εκάλη Ευρώπη" να διαμαρτύρεται αρχικά και εν συνεχεία να τρώει αλύπητα ξύλο στο Σύνταγμα, όταν πολύ σύντομα τα λουκέτα θα πολλαπλασιαστούν, όταν οι συντάξεις θα πετσοκοφτούν και οι πρώτες κατοικίες θα βγαίνουν κατά εκατοντάδες σε πλειστηριασμούς. Ειδικά το τελευταίο θα με χαροποιήσει ιδιαίτερα, γιατί η καθίζηση των τιμών των ακινήτων θα δώσει ακόμα μεγαλύτερη ώθηση στη δουλειά μου. Άλλωστε, έχω μάθει να προσαρμόζομαι στις καταστάσεις και να χρησιμοποιώ τις εξελίξεις, όσο αρνητικές και αν είναι, υπέρ μου. Άρα, είτε με ευρώ, είτε με δραχμή, είτε με ανταλλαγή ζώων, θα τα καταφέρω όπως τα καταφέρνω τα τελευταία χρόνια. Δεν περιμένω ούτε σύνταξη ούτε μισθό, δε φοβάμαι να μην πληρωθώ ή μήπως απολυθώ. Όμως, δεν είμαι καθόλου σίγουρος για κάποιους άλλους. Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι μαζί με τα ξερά θα καούν αναπόφευκτα και τα χλωρά. Από Δευτέρα, λοιπόν, μετά το περήφανο Ναι που θα δρομολογήσει την αλλαγή του πολιτικού σκηνικού, την επαναφορά της κανονικότητας και την επιστροφή στα ένδοξα μνημόνια, θα αρχίσω να μετράω αντίστροφα για τις πρώτες κραυγές αγωνίας και τα δάκρυα απελπισίας των "Ευρωπαίων" συμπατριωτών μου. Θα περιμένω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμένω με λαχτάρα να ακούσω τον πρώτο οπαδό του "Μένουμε Εκάλη Ευρώπη" να διαμαρτύρεται αρχικά και εν συνεχεία να τρώει αλύπητα ξύλο στο Σύνταγμα, όταν πολύ σύντομα τα λουκέτα θα πολλαπλασιαστούν, όταν οι συντάξεις θα πετσοκοφτούν και οι πρώτες κατοικίες θα βγαίνουν κατά εκατοντάδες σε πλειστηριασμούς. Ειδικά το τελευταίο θα με χαροποιήσει ιδιαίτερα, γιατί η καθίζηση των τιμών των ακινήτων θα δώσει ακόμα μεγαλύτερη ώθηση στη δουλειά μου. Άλλωστε, έχω μάθει να προσαρμόζομαι στις καταστάσεις και να χρησιμοποιώ τις εξελίξεις, όσο αρνητικές και αν είναι, υπέρ μου. Άρα, είτε με ευρώ, είτε με δραχμή, είτε με ανταλλαγή ζώων, θα τα καταφέρω όπως τα καταφέρνω τα τελευταία χρόνια. Δεν περιμένω ούτε σύνταξη ούτε μισθό, δε φοβάμαι μην πληρωθώ ή μήπως απολυθώ. Όμως, δεν είμαι καθόλου σίγουρος για κάποιους άλλους. Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι μαζί με τα ξερά θα καούν αναπόφευκτα και τα χλωρά. Από Δευτέρα, λοιπόν, μετά το περήφανο Ναι που θα δρομολογήσει την αλλαγή του πολιτικού σκηνικού, την επαναφορά της κανονικότητας και την επιστροφή στα ένδοξα μνημόνια, θα αρχίσω να μετράω αντίστροφα για τις πρώτες κραυγές αγωνίας και τα δάκρυα απελπισίας των "Ευρωπαίων" συμπατριωτών μου. Θα περιμένω.

Κάνω like γιατί το μήνυμά σου μπορεί να γραφτεί αυτούσιο και από κάποιον υποστηρικτή της άλλης πλευράς...:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω κείμενο μας το στείλανε Έλληνες της Γερμανίας… Και ξεκινα με Εδώ στην Γερμανία ακόμα και οι πολιτικοί το λένε.

 

Σοβαρα τωρα? Ενα random ποστ με τις αποψεις ενος random user εδω παιζει να εχει μεγαλυτερη αντικειμενικoτητα απο το αρθρο που "εστειλαν" "οι ελληνες της γερμανιας" σπαζοντας επιτελους τη σιωπη τους στο newsbit.

 

Αυτο δεν σημαινει οτι αυτα που λεει δεν ισχυουν! Το απογευμα βγηκε ο αλλος απο το ιδιο κομμα με την Μερκελ και ελεγαν πως δεν συμφωνουσαν με αυτα που κανουν. Το οτι δεν προκειται να μας αφησουν να χρεοκοπησουμε η να βγουμε απο το ευρω δεν αλλαζει, αν οντως θελαν αυτο τοτε θα ειχαμε βγει απο το 2009 που χρεοκοπησαμε και δεν θα συνεχιζαν να ριχνουν την κουκουλα απο πανω για να μην φαινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε πολλοί στη Γερμανία πιστεύουν ότι είναι οικονομικά πιο συμφέρον να βγει η Ελλάδα απο το ευρώ παρά να συνεχίσουν να της δανείζουν αλόγιστα.

 

Δεν ξερουν οτι δεν μας δινουν τσαμπα τα λεφτα αλλα οτι μας δανειζουν εχουν βγαλει τα κερατα τους απο τοκους.

Να μην πω οτι αν βγουμε απο το ευρω δεν θα παιρνουμε ουτε γερμανικα αυτοκινητα, ουτε γερμανικες ηλεκτρικες συσκευες κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...