Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γιατι προτεινε απο μονος του 8 δις μετρα, γιατι προτεινε νεο 2ετες μνημονιο 30 δις τοτε??

 

Αν απευθύνεσαι σε εμένα: Η συμφωνία που πρότεινε δεν είχε το ΔΝΤ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το που στοχευει δε ξερουμε.

Δε λεμε ότι είμαστε σε όλα με τη κυβερνηση, είμαστε με την εξεύρεση λύσης ανεξαρτήτως από που θα έρθει.
Οχι σε κάτι που απλα μας σκοτωνει απλά πιο αργα.

Υ.Γ. τον εκβιασμό του γερούν που δημοσιοποίησε μόλις τώρα ο βαρουφακης τον ακουσε κανεις?
Υ.Γ.2 διαμάντια δίνει ο βαρουφάκης στη συνέντευξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βαρουφακης, μολις ειπε κατι περιεργο στην ΕΡΤ

 

"Στο eurogroup της 25ιουνιου, μερικες μερες πριν εκπνευσει το προγραμμα, μας παρουσιασαν ως τελεσιγραφη εκεινη την προταση. Ο σοιμπλε μου ειπε οτι θα ειχε δυσκολιες να το περασει απο την γερμανικη βουλη γιατι ειχε τεχνικα προβληματα και εμεις βλεπαμε οτι δεν υπαρχει ρυθμιση για να γινει το χρεος βιωσιμο. Οποτε ειχαμε δυο επιλογες. Ή να το αποδεχτουμε εχοντας προβληματα τεχνικα και χωρις προβλεψει για αναδιαρθωση του χρεους ή να αποφασισει ο ελληνικος."

 

Δηλαδη το ενδεχομενο να το απορριψουν ενω ειχε τετοια προβληματα και ενω δεν μπορουσε να περασει απο την γερμανικη βουλη δεν υπηρχε; Γιατι πρεπει να την πληρωσει ο ελληνικος λαος;

 

 

EDIT: Τα λογια του δεν ειναι αυτολεξι, μου λετε αν υπαρχουν σοβαρα προβληματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σε εσενα σε οσους λενε οτι θελουν 0 λιτοτητα η δραχμη, γιατι προτεινε ο ιδιος υφεσιακα μετρα τοτε? Ο Γιανης μαλιστα ειπε "φυσικα και ειναι υφεσιακα τα μετρα που προτειναμε"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σε εσενα σε οσους λενε οτι θελουν 0 λιτοτητα η δραχμη, γιατι προτεινε ο ιδιος υφεσιακα μετρα τοτε? Ο Γιανης μαλιστα ειπε "φυσικα και ειναι υφεσιακα τα μετρα που προτειναμε"...

Ποιος σου ειπε οτι ειμαι μαζι του στα 8 δις?

Στο δημοψηφισμα μονο ταυτιζομαι μαζι του και αυτο οχι για να τον στηριξω για τα 8 δις.

 

Απο την γερμανικη βουλη δεν θα περναγε λογω χρεους και λογω μη αποδεκτων υφεσιακων μετρων. Θελανε 1-2 δις παραπανω και καποιες αλλαγες. Η βουληση της γερμανικης βουλης καθοριζεται και απο το κοινωνικοπολιτικο πλαισιο μεσα στο οποιο αυτη δρα. Ισως ενα δημοψηφισμα να αποτελεσει δυνατο διαπραγματευτικο χαρτι και να αλλαξει τους συσχετισμους. Ισως οχι και να παμε σε δραχμη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εμενα μου φανηκε πως τα ειπε ο Βαρουφακης... Πρεπει να σταματησουμε να συγχεουμε το "ναι" με το ευρω και το "οχι" με την εξοδο και επιστροφη στην δραχμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρει κανεις κανα λινκ με τον Βαρου ας το ποστάρει εδώ γτ δεν τον πρόλαβα.

 

http://webtv.ert.gr/ert1-live/

 

Μπορεις να πας στο λινκ στο 23.30 περιπου. Εκει αρχιζει να μιλαει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εμενα μου φανηκε πως τα ειπε ο Βαρουφακης... Πρεπει να σταματησουμε να συγχεουμε το "ναι" με το ευρω και το "οχι" με την εξοδο και επιστροφη στην δραχμη..

 

Το είδες αυτό;

 

http://www.insomnia.gr/topic/574749-3ο-μνημόνιοκαλώς-μας-ήρθε/?p=54118581

 

Συνεχίζεις να πιστεύεις ότι δεν πρέπει να συγχέουμε το ερώτημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να σταματησουμε να συγχεουμε το "ναι" με το ευρω και το "οχι" με την εξοδο και επιστροφη στην δραχμη..

Πες το και στην Μερκελ αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιάνης που διαβεβαίωνε ότι δεν θα κλείσουν οι τράπεζες και δεν θα σταματήσει η ρευστότητα από ΕΚΤ τολμάει και μιλάει ακόμα; Κανονικά θα έπρεπε να τον έχουν κάνει γκάιντα στο ξύλο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εμενα μου φανηκε πως τα ειπε ο Βαρουφακης... Πρεπει να σταματησουμε να συγχεουμε το "ναι" με το ευρω και το "οχι" με την εξοδο και επιστροφη στην δραχμη..

Μα  ετσι ειναι, ειτε το πιστευεις ειτε οχι , εκτος αν βασιζεσαι σε αυτα που λεει το κομμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...