Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατηγόρησε τους πολίτες ο αυτοκράτορας; #huehuehue

 

Ναι! Συνένοχοι στα μνημόνια όσοι ψηφίσουν ΝΑΙ είπε. Ενώ εγώ χθες που πρότεινα MoU για 30 δις, είναι καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να καταλάβω, εννοείς ότι εγώ που υποστηρίζω ότι το μέλλον εκτός Ε.Ε. είναι κόλαση, είμαι είτε βλάκας, είτε βαλτός;

 

Μερκελιστής γερμανοτσολιάς, υποτακτικός των ξένων και εγχώριων ολιγαρχών, εντολοδόχος των τοκογλύφων, τσιράκι των μίντια, ερπετόμορφος νεοφιλλελεύθερος που θες να μας πιεις το αιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω, εννοείς ότι εγώ που υποστηρίζω ότι το μέλλον εκτός Ε.Ε. είναι κόλαση, είμαι είτε βλάκας, είτε βαλτός;

Λάθος κατάλαβες.Για το δημοψήφισμα μιλάω και το τι θα γίνει.Εσύ το πήγες παραπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε μεχρι 100 χιλιαδες δεν κινδυνευουν και για την ακριβεια το ποσο ειναι πιο μεγαλο γιατι 100 ειναι ανα τραπεζα και ανα λογαριασμο αρα καποιος με 6 διαφορετικους λογαριασμους σε 6 διαφορετικες τραπεζες θα εχει 600 χιλιαδες ευρω.

 

Οποτε ο απλος κοσμος δεν εχει θεμα , τωρα ποιος σου ειπε οτι θελω να πεινασεις εγω θελω ενα καλητερο μελλον για ολους τοσα χρονια φως δεν ειδα και λεω μηπως ηρθε η ωρα για τον αλλο δρομο,

 

Όπως αδερφέ δεν γίνεται capital contol, δημοψήφισμα και οτι άλλο είπαν πριν 3ς μέρες και το αναιρέσαν πριν 2 μέρες;

Έτσι θα είναι τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικούς μήνες αν όχι μέρες οι σημερινοί πλανεμένοι ψηφοφόροι και ένθερμοι υποστηριχτοί της κυβέρνησης θα εκκλείψουν όπως είχαν εκκλείψει και όλοι εκείνοι, το 45%, που είχαν ψηφίσει Παπανδρέου το 2009. Θα ρωτάς εσύ δεν ήσουν που υποστήριζες με τόσο πάθος τον ηγέτη Τσίπρα και δε θα παίρνεις απάντηση. Ως δια μαγείας κανείς δε θα έχει ψηφισει τον μεγάλο αυτό επαναστάτη.

 

Παρακαλώ να καταγραφεί στα πρακτικά του Insomnia.

Χε χε εγω πιστευω ακριβως το αντιθετο,οι μεγαλυτεροι κοψοχερηδες θα ειναι αυτοι του ναι,αν τυχον βγει ναι, θα ντρεπονται να πουν τι ψηφισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γραφτεί επίσης στα πρακτικά ότι υπάρχουν 2 κυρίαρχες απόψεις στην Ευρώπη και τον κόσμο για την αντιμετώπιση της κρίσης (ξέρω ότι σας σοκάρω τώρα) και ότι όσοι δεν υποστηρίζουν την Μερκελιστική άποψη της λιτότητας, δεν είναι απαραίτητα τρελοί, ακραίοι, αντιευρωπαϊστες, κομμουνιστές κλπ. Αλλά με την πλύση εγκεφάλου που μας κάνουν καθημερινά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις καταθέσεις εγγυάται το ΤΕΚΕ (Ταμείο Εγγύησης Καταθέσεων και Επενδύσεων) έως το 12/15.

 

Μάντεψε από πού θα πάρει αυτό λεφτά να τις εγγυηθεί.

Δεν υπαρχει καμια ασφαλεια καταθεσεων οτι και να λεει και η κεντρικη τραπεζα ειπαν οτι εχει γυρω στα 6δις. Τα πραγματα ειναι οριακα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις καταθέσεις εγγυάται το ΤΕΚΕ (Ταμείο Εγγύησης Καταθέσεων και Επενδύσεων) έως το 12/15.

 

Μάντεψε από πού θα πάρει αυτό λεφτά να τις εγγυηθεί.

 

Ειμαστε σε ευρω αυτο εχει σημασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν υπαρχει καμια ασφαλεια καταθεσεων οτι και να λεει και η κεντρικη τραπεζα ειπαν οτι εχει γυρω στα 6δις. Τα πραγματα ειναι οριακα

 

Δε διαφωνώ, απλά απευθύνσου σε εκείνους που επιμένουν να πιστεύουν τις "βέβαιες ελπίδες" του κ. πρωθυπουργού.

 

Άκου εγγυημένες καταθέσεις... Έχει πλακώσει στα υποχρεωτικά δάνεια ό,τι ταμείο μπορεί για να δώσει και αυτή τη φορά κάτι από συντάξεις, και μου λέει για εγγυήσεις.

 

Όπως μου εγγυόταν πως δεν υπάρχει μία στο εκατομμύριο να πει όχι η Μέρκελ.

 

Υ.Γ. Εντωμεταξύ, στο διάγγελμα, κουβέντα για τα χρέη του κράτους προς τους ιδιώτες. Δε μας γαμούν κι αυτοί οι γερμανοτσολιάδες, ε; Λέξη για τον ιδιωτικό τομέα. Εκεί, να καθησυχάσει τους "δικούς του".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αδερφέ δεν γίνεται capital contol, δημοψήφισμα και οτι άλλο είπαν πριν 3ς μέρες και το αναιρέσαν πριν 2 μέρες;

Έτσι θα είναι τότε.

 

Να θημισω οτι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ ειπαν οτι θα βγουμε απο την κριση το 2011, μετα το 13 και μετα το 2015 ή να σου θημισω τα ψεμματα που ειπαν ?

 

Οσο για το capital control 

 

http://www.videoman.gr/81406

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Τα 300+ δις που μας χρωστάνε οι Γερμανοί απο τις αποζημιώσεις , τα θυμάται κανείς?

 

Και αυτοί είναι που με θράσσος μας λένε ότι χρωστάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση που συμφωνησει ο τσιπρας και υπογραψει αυτο που εμεις ονομαζουμε 5 χρονια μνημονιο, αυτος θα το βαφτισει βιωσιμη συμφωνια. Οπως εκανε και με την τροικα σε θεσμους. Κατι αλλο; 

 

Αυτη η αριστερα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φοβάμαι πως το σχέδιο επιστροφής στη δραχμή είναι σε πλήρη εξέλιξη και όλο αυτό το "το πρωί κάνω πρόταση το απόγευμα τους βρίζω" είναι κόλπο για να κερδίσει χρόνο, να φτάσει τα αποθεματικά των τραπεζών κ.λπ. φορέων στο απόλυτο μηδέν και να πει μετά ότι "ή μας κουρεύει όλες τις καταθέσεις η ΕΚΤ ή πάμε σε δραχμή", οπότε όλοι θα προτιμήσουν το δεύτερο...

 

Δυστυχώς από ότι φαίνεται ήταν προσχεδιασμένο από την αρχή.

Ξύσανε επί 4 μηνες ότι αποθεματικά υπήρχαν, σαρώσανε όλα τα ταμία, βάλανε χέρι σε περιφέρειες κι αλλού,

πλήθος μικρες εταιρίες ,κυρίως Ελληνικές που συνδιαλέγονται με το δημόσιο είναι μήνες απλήρωτες

και τωρα ολοκληρώνετε η καταστροφή.

Και η συνέπειες θα είναι ολέθριες,ειδικά στον χωρο της υγείας που γνωρίζω,στα αναλώσιμα και στα ανταλακτικά στα μηχανήματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Εντωμεταξύ, στο διάγγελμα, κουβέντα για τα χρέη του κράτους προς τους ιδιώτες. Δε μας γαμούν κι αυτοί οι γερμανοτσολιάδες, ε; Λέξη για τον ιδιωτικό τομέα. Εκεί, να καθησυχάσει τους "δικούς του".

 

τα χρεη υπηρχαν και πριν ΣΥΡΙΖΑ πως εγινε το πλεονασμα της ΝΔ και το Success Story, συμφωνω για τον ιδιωτικο τομεα ειδες τους προηγουμενους να κανουν κατι μονο να ξεπουλανε δημοσιο πλουτο ηξεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Τα 300+ δις που μας χρωστάνε οι Γερμανοί απο τις αποζημιώσεις , τα θυμάται κανείς?

 

Και αυτοί είναι που με θράσσος μας λένε ότι χρωστάμε?

και όχι μόνο, απότι φαίνεται ξεχνούν τι έγινε το 1953

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...