Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο αναποφασιστος δεν εχω υπαρξει ποτε νομιζω χαχχαχα

Αντε και ψηφιζουμε ΝΑΙ και πεφτεις ο τσιπρας και ερχονται οι προηγουμενοι που μεγαλουργησαν στις διαπραγματευσεις και ριχνουν τα βαρη κλασσικα στους ιδιους που την πληρωσαν 5 χρονια τωρα. Ειναι αυτο λυση δηλαδη;

2 λυσεις υπαρχουν οχι = δραχμη ναι = ευρω , 5 χρονια μετα ακομα ψαχνουμε εναλλακτικες λυσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι γιατί ως γνωστών στη Ελλάδα όσοι έχουν πάνω απο 100 χιλιάδες τα έχουν σε ελληνικές τράπεζες. Φίλε μου εκτιμώ το πόνο σου, επειδή είσαι άνεργος και έχεις προβλήματα αλλά επειδή έχεις προβλήματα δεν χρειάζεται να πεινάσουν και όσοι τα βγάζουν ίσα ίσα για να λένε ότι ζουν μια φυσιολογική ζωή.

 

Αδερφε μεχρι 100 χιλιαδες δεν κινδυνευουν και για την ακριβεια το ποσο ειναι πιο μεγαλο γιατι 100 ειναι ανα τραπεζα και ανα λογαριασμο αρα καποιος με 6 διαφορετικους λογαριασμους σε 6 διαφορετικες τραπεζες θα εχει 600 χιλιαδες ευρω.

 

Οποτε ο απλος κοσμος δεν εχει θεμα , τωρα ποιος σου ειπε οτι θελω να πεινασεις εγω θελω ενα καλητερο μελλον για ολους τοσα χρονια φως δεν ειδα και λεω μηπως ηρθε η ωρα για τον αλλο δρομο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είναι απολύτως δυνατόν η ΕΡΤ να παίζει μόνο το ΟΧΙ και καθόλου το ναι

και να κρεμάνε τεράστια πανό υπέρ του ΟΧΙ στο υπουργείο οικονομικών

 

Η ΕΡΤ εχει και την αλλη αποψη το λεω γιατι το βλεπω, τωρα για το πανο συμφωνω οτι ειναι καραγκιοζιλικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φοβάμαι πως το σχέδιο επιστροφής στη δραχμή είναι σε πλήρη εξέλιξη και όλο αυτό το "το πρωί κάνω πρόταση το απόγευμα τους βρίζω" είναι κόλπο για να κερδίσει χρόνο, να φτάσει τα αποθεματικά των τραπεζών κ.λπ. φορέων στο απόλυτο μηδέν και να πει μετά ότι "ή μας κουρεύει όλες τις καταθέσεις η ΕΚΤ ή πάμε σε δραχμή", οπότε όλοι θα προτιμήσουν το δεύτερο...

 

Κάποιος πρέπει να επέμβει, Αμερικάνοι θα 'ναι, ο στρατός θα 'ναι, μυστικοί πράκτορες δεν ξέρω, ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ βουλιάζουμε μέρα με τη μέρα...ούτε από τα σύνορα δε θα μας επιτρέπουν να φύγουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λυσεις υπαρχουν οχι = δραχμη ναι = ευρω , 5 χρονια μετα ακομα ψαχνουμε εναλλακτικες λυσεις....

Δεν μπορουν να μας βγαλουν ετσιθελικα το μονο που ισως μπορουν να κανουν ειναι να συνεχισουν τηντραπεζικη ασφυξια εως ωτου αποσυρθουμε μονοι μας μην εχοντας αλλη λυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λυσεις υπαρχουν οχι = δραχμη ναι = ευρω , 5 χρονια μετα ακομα ψαχνουμε εναλλακτικες λυσεις....

Το ότι είστε τόσο σίγουροι ότι σε περίπτωση "ΟΧΙ" γυρνάμε στην δραχμή,με ξεπερνάει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είστε τόσο σίγουροι ότι σε περίπτωση "ΟΧΙ" γυρνάμε στην δραχμή,με ξεπερνάει!

Παμε να δουμε, με αποτελεσμα οχι

-Ταχα μου διαπραγματευση παλι

-Αδειες τραπεζες για καιρο

-Δραχμη

Δεν μπορουν να μας βγαλουν ετσιθελικα το μονο που ισως μπορουν να κανουν ειναι να συνεχισουν τηντραπεζικη ασφυξια εως ωτου αποσυρθουμε μονοι μας μην εχοντας αλλη λυση

Αυτο θα γινει, οσο δεν υπαρχει συμφωνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο αναποφασιστος δεν εχω υπαρξει ποτε νομιζω χαχχαχα

Αντε και ψηφιζουμε ΝΑΙ και πεφτεις ο τσιπρας και ερχονται οι προηγουμενοι που μεγαλουργησαν στις διαπραγματευσεις και ριχνουν τα βαρη κλασσικα στους ιδιους που την πληρωσαν 5 χρονια τωρα. Ειναι αυτο λυση δηλαδη;

Mα αυτο σκοπευουν και θελουν να κανουν.Τι σε παραξενευει;

Οι εχοντες ξαναφερνουν τις καταθεσεις,δεν επιβαρυνονται φορολογιας,φορολογουνται ξανα οι ιδιοι και οι ιδιοι και η ανεργια απο 35 παει στο 50%!

Ψοφαει η μιση Ελλαδα και η αλλη μιση αγοραζει "Iphones" και ferrari.

Στην Ελλαδα ισχυει ο θανατος σου η ζωη μου και...

ο σώζων εαυτόν σωθήτω!

 

Oλοι οι εχοντες δεν θελουν να πληρωνουν και οταν πληρωνει ο φτωχος αυτοι χορευουν στα μπουζουκια.

Αυτο λεγεται εκσυγχρονισμος και αναπτυξη κατα την εννοια των Ευρωπαιων.

Εγω π.χ με εισοδημα 8,000 ευρω το χρονο φορογουμαι απο το πρωτο ευρω και οι πολιτικοι με εκατονταδες χιλιαδες ευρω εισοδημα εχουν φοροαπαλλαγη 90-95%.Να μην μιλησουμε για αλλες ομαδες...

Το να εχει καποιο φτωχαδακι και κανενα παιδι...απλα την...εκανε καλαμακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε να δουμε, με αποτελεσμα οχι

-Ταχα μου διαπραγματευση παλι

-Αδειες τραπεζες για καιρο

-Δραχμη

Αυτο θα γινει, οσο δεν υπαρχει συμφωνια

Επιχειρήματα δλδ,όχι αστεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μου την έδωσε πολύ άσχημα που κατηγόρησε τους πολίτες...

 

Κλασικά. Φταίνε όλοι εκτός από εμάς.

 

Σε συνέχεια μιας κουβέντας περί αυτοκριτικής που είχα στο ΟΟΤ, δηλαδή.

 

"Μας κλείσανε τις τράπεζες". Ρε ΜΠΟΖΟ, αν  σου είχαν κλείσει τις τράπεζες, τώρα τα ΑΤΜ θα μοιράζανε σερβιέτες, ΔΕ ΣΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ. Σόρι κιόλας που δε σου χρηματοδοτούν το βρισίδι που τους ρίχνεις, για να πάμε χαλαροί και λάιτ με ανοιχτές τράπεζες να τους καταδικάσουμε.

 

Κι αφού ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ πως είναι ΕΚΒΙΑΣΤΕΣ (μας τα έχεις ζαλίσει να το λες κάθε τόσο) ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΠΙΑΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΚΑΤΩ;

 

Απάντηση: "δώστε μου τη δύναμη να σχίσω τα μνημόνια και να πάω τη Δευτέρα να υπογράψω συμφωνία". Δηλαδή, μνημόνιο.

 

Τίποτε, θα τον μελετήσει η ψυχιατρική κάποτε τον τύπο, δεν πάει καλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...