Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το κακο ειναι πως θα κουρεψουν τα Χ ευρω των ενδεχομενων εν δυναμει μελλοντικων σου εργοδοτων. Μην τρελαθουμε πως υπαρχει καποιος που δε θα εχει προβλημα αν πειραχθουν οι καταθεσεις. Ναι, οσων την πατησαν και δεν τα μετεφεραν.

 

Ποιον εργοδοτον αυτων που ενω εχουν τρελα κερδη και παιρνουν σκλαβους μεσω voucher, αυτων που απειλουν με απολυσεις αν ψηφισουν οχι, αυτον που σου λενε παρτ ταιμ και δουλευεις 10 ωρες, αυτον που σου λενε 300 χωρις ΙΚΑ γιατι αν δεν θες υπαρχουν και αλλοι, αυτον που δεν δινουν ευκαιριες σε νεους πτυχιουχους και τους εχουν να μαραζωνουν και να χανουν τα καλυτερα τους χρονια ?

 

Για αυτους τους εργοδοτες λες ?

 

Υ.γ

 

Οσοι εχουν πανω απο 100 χιλιαδες ας προσεχαν

Εγώ τα λεφτά μου θα τα ρεφάρω μόλις ξενιτευτώ, εσύ όμως θα κάθεσαι εδώ θα σαπίζεις στη Βορειοκορεάτικη Ελλάδα και θα σε βλέπω και θα ευχαριστιέμαι...

 

Ρεμάλια χαιρέκακοι ανθρωπίσκοι που επειδή εσείς είστε στα πρόθυρα της χρεοκοπίας και της αυτοκτονίας άχρηστοι θέλετε να πάρετε όλο τον υπόλοιπο λαό μαζί σας...

 

Στο καλο και να μας γραφεις  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας πληρώσαμε λέει τις συντάξεις παρόλες τις δυσκολίες.

 

Ρε τρολάρει πολύ άγρια, τα λογιστικά νούμερα πληρωμή συντάξεων τα θεωρεί..

Ε και μετα που θα δινει τις χαρτοπετσετες τα IOUs το ιδιο θα λεει.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενω το βραδυ στελεχη συριζα στα πανελ να συνεχισουν να μην απαντανε στις ερωτησεις και να κατηγορουν δημοσιογραφους για τις ερωτικες τους σχεσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικη δημοσιογραφια τυπου mega και Σκαι... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχουν πανω απο 100 χιλιαδες ας προσεχαν

 

Ναι γιατί ως γνωστών στη Ελλάδα όσοι έχουν πάνω απο 100 χιλιάδες τα έχουν σε ελληνικές τράπεζες. Φίλε μου εκτιμώ το πόνο σου, επειδή είσαι άνεργος και έχεις προβλήματα αλλά επειδή έχεις προβλήματα δεν χρειάζεται να πεινάσουν και όσοι τα βγάζουν ίσα ίσα για να λένε ότι ζουν μια φυσιολογική ζωή.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά και από τα σημερινά με τους παππούδες να πλακώνονται στις ουρές για να πάρουν τα 120 ευρώ από τη σύνταξή τους ο Τσίπρας κατάφερε να βάλει μόνος του την Αριστερά στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

 

Εγώ αυτό που δε ξέρω είναι σε ποιον θα στραφεί τώρα ο λαός (που δε πρόκειται φυσικά να μάθει από τα λάθη του απλά θα πάει στον επόμενο που θα τάζει σκίσιμο μνημονίων)

 

Στη χρυσή αυγή , στο ΚΚΕ, στο Καζάκη ;

 

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν και σοβαρές εναλλακτικές... Πασοκ- ΝΔ τέλειωσαν (ακόμα περισσότερο όσο παραμένουν τα ίδια φθαρμένα άτομα). Το ποτάμι συναθροίζεται στο Πασοκ κατ εμέ και στα συμφέροντα (μπόμπολας) από τους περισσότερους.

 

Φτάσαμε στο σημείο η φωνή της λογικής και η καλύτερη εναλλακτική να είναι ο Λεβέντης.... Δαγκωτό θα του ρίξω.... μόνο και μόνο που από το 80-90 τα έχωνε σε πασοκ νδ και τους βολεμένους βυσματίες και κρατικοδίαιτους την ώρα που στην Ελλάδα ζούσαμε στην απόλυτη Νιρβάνα των αμέτρητων διορισμών , των εφάπαξ, των επιδοτήσεων, των ΜΚΟ, των 45άρηδων συνταξιούχων στα μπουζούκια και τα κωλόμπαρα και τις μερτσέντες....

 

https://www.youtube.com/watch?v=nVglN8c58NY

Κι εγώ το δηλώνω, δαγκωτό στο Λεβέντη θα ρίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αλήθεια τώρα; Όταν το διαβάζεις, δεν;

 

επειδή έχεις προβλήματα δεν χρειάζεται να πεινάσουν και όσοι τα βγάζουν ίσα ίσα για να λένε ότι ζουν μια φυσιολογική ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ασε τι θελω εγω η τηλεοπτικη συχνοτητα ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΓΑΘΟ δεν ειναι δυνατον να παιζουν μονο το ΝΑΙ και να μην παιζουν και το ΟΧΙ αυτο ειναι προπαγανδα του χειροτερου ειδους.

 

Υ.γ

 

Ναι θελω να βγει αλλα οχι ετσι αλλα με σχεδιο σταδιακα

Ενώ είναι απολύτως δυνατόν η ΕΡΤ να παίζει μόνο το ΟΧΙ και καθόλου το ναι

και να κρεμάνε τεράστια πανό υπέρ του ΟΧΙ στο υπουργείο οικονομικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο αναποφασιστος δεν εχω υπαρξει ποτε νομιζω χαχχαχα

Αντε και ψηφιζουμε ΝΑΙ και πεφτεις ο τσιπρας και ερχονται οι προηγουμενοι που μεγαλουργησαν στις διαπραγματευσεις και ριχνουν τα βαρη κλασσικα στους ιδιους που την πληρωσαν 5 χρονια τωρα. Ειναι αυτο λυση δηλαδη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...