Προς το περιεχόμενο

3ο Μνημόνιο...Καλώς μας ήρθε...


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν θελω να πω σε κανεναν τι να ψηφισει απλα να αναλογιστει για ποιο ερωτημα ψηφιζει και κατα ποσο του λενε την αληθεια για το τι σημαινει το οχι..

 

 

Ακριβώς αν κάποιος θα ψηφίσει "όχι" πρέπει να έχει να κάνει με το πόσο και αν εμπιστεύεται την χώρα του και την κυβέρνησή του, αντί για το πόσο είναι αντίθετος η δεν γουστάρει την Ευρώπη και την πολιτική της. 

 

γιαυτό μου φαίνεται αντιφατικό να διαβάζω στο ίδιο ποστ πόσο χάλια είναι οι κυβερνήσεις, το πολιτικό σύστημα και η χώρα, και ταυτόχρονα πρέπει να ψηφίσουμε "όχι" για να στηριχτούμε στα δικά μας πόδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 885
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λεφτα υπαρχουν...

 

 

Αμφιβαλλεις;

Mετρα ποσα δις βγηκαν στο εξωτερικο τον τελευταιο μηνα που ΑΝ βαζανε capital controls εξ'αρχης τωρα τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα.

 

 

Δεν αμφιβαλω,το εννοω.Το βλεπω γυρω μου.

 

Λεφτα υπηρχαν,υπαρχουν και θα υπαρχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οχι ρε φιλε θα μου κουρεψουν τα 10 ευρω μου καταστραφηκα  :mrgreen:

Το κακο ειναι πως θα κουρεψουν τα Χ ευρω των ενδεχομενων εν δυναμει μελλοντικων σου εργοδοτων. Μην τρελαθουμε πως υπαρχει καποιος που δε θα εχει προβλημα αν πειραχθουν οι καταθεσεις. Ναι, οσων την πατησαν και δεν τα μετεφεραν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω, μην μπερδευεσαι και εσυ. Στον DoomWrath21 το ειπα. Δες το quote

 

Συγγνώμη τώρα το πρόσεξα καλυτερα εχεις δικιο, εμ δεν γνωρίζουν εμ το παίζουν και γνώστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε φιλε θα μου κουρεψουν τα 10 ευρω μου καταστραφηκα  :mrgreen:

 

Εγώ τα λεφτά μου θα τα ρεφάρω μόλις ξενιτευτώ, εσύ όμως θα κάθεσαι εδώ θα σαπίζεις στη Βορειοκορεάτικη Ελλάδα και θα σε βλέπω και θα ευχαριστιέμαι...

 

Ρεμάλια χαιρέκακοι ανθρωπίσκοι που επειδή εσείς είστε στα πρόθυρα της χρεοκοπίας και της αυτοκτονίας άχρηστοι θέλετε να πάρετε όλο τον υπόλοιπο λαό μαζί σας...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα το διαγγελμα ηταν στα πλαισια της καθημερινης τηλεοπτικης του εκπομπης. Τιποτε νεοτερο δεν ειπε, απλα προπαγανδα υπερ της θεσης του για το δημοψηφισμα, πολεμος σε αυτους με τους οποιους "διαπραγματευεται" και απο τους οποιους επιδιωκει ευνοικη συμφωνια και τελος ανουσιο μπλαμπλα περισσοτερο κι απο της Μενεγακη.

 

Με λιγα λογια. Χαμενος χρονος  απο τη ζωη 10 εκατομυριων για να πει αυτα που θελαν να ακουσουν οι δικοι του μεσα απο την παραταξη. 

 

Αρχιζουν να χανουν το νοημα τους και τα διαγγελματα ως διαδικασιες, απο την αυταρασκεια και την μπαμπεσια επιδοξων Τσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα λεφτά μου θα τα ρεφάρω μόλις ξενιτευτώ, εσύ όμως θα κάθεσαι εδώ θα σαπίζεις στη Βορειοκορεάτικη Ελλάδα και θα σε βλέπω και θα ευχαριστιέμαι...

 

Ρεμάλια χαιρέκακοι ανθρωπίσκοι που επειδή εσείς είστε στα πρόθυρα της χρεοκοπίας άχρηστοι θέλετε να πάρετε όλο τον υπόλοιπο λαό μαζί σας...

Έχεις να μας βολέψεις κάπου εκεί που θα πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου μαλωσε ολη την Ευρωπη και κατηγορησε οσα κομματα ειναι υπερ του ναι οτι τορπιλιζουν τη δημοκρατικη διαδικασια ζητησε να ψηφισουμε οχι.

Μας δουλευει χοντρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καταληψίας της συμφοράς βγήκε και είπε τις αρλούμπες του πάλι.... Τίποτα ουσιαστικό.... Μας επιβεβαίωσε πάλι οτι δεν ειναι δωτός αυτός, είναι σκηλρός ηγέτης που αντιστέκεται... Μας κάνεις πολύ περήφανους Τσίπρα σε ευχαριστούμε όλοι εδώ στη Ζιμπάμπουε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cliff notes σε οσους δεν το προλαβαν: Ελληνιδες και Ελληνες, εε ψηφιστε οχι και βλεπουμε, μαλλον θα αλλαξουμε την Ευρωπη με τη δημοκρατια μας η θα πεσουν καλυτερες προτασεις η δεν ξερω και εγω, τελος παντων ψηφιστε οχι και θα τα βρουμε..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

WTF. Το έχει χαμένο; Χθες ζήσε 30 δις μνημόνιο και τώρα κατηγορεί για συνένοχο στα μνημόνια όποιον ψηφίσει ναι;

 

Δυστυχώς, τα έχει χαμένα.

 

Πείτε όχι στα μνημόνια για να πάω τη Δευτέρα να υπογράψω μνημόνιο με καλύτερους όρους.

 

Τι να πεις, αφού του γράφουν κείμενο "με τη βέβαιη ελπίδα" και το διαβάζει.

 

Ρε παπάρα, αν ήταν "βέβαιη" δε θα ήταν "ελπίδα". Και μετά από τόσες "βεβαιότητες", έχεις τα μούτρα να μιλάς για "βέβαιη ελπίδα";

 

Καλή δύναμη, παιδιά, και ψυχραιμία.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...