Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Αυτη την στιγμή εχω αρκετά χρήματα μέσα στον λογαριασμό μου στο PayPal. Αν κάποιος χρειάζεται χρήματα για να κάνει κάποια αγορά, μπορώ να του βάλω στο PayPal του!

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου πει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού ανοίξεις το λογαριασμό που σε ενδιαφέρει, πατάς τις 3 γραμμές στον browser πάνω δεξιά (χρησιμοποιώ τον Chrome αλλά παρόμοιο υπάρχει και στους άλλους), και στο menu που ανοίγει επιλέγεις "Εκτύπωση".

 

Στις επιλογές που θα σου ανοίξουν, περιλαμβάνεται και η αποθήκευση σε pdf, εκτός της κλασικής στον εκτυπωτή που έχεις συνδέσει.

 

Control + P (Ctrl+P)

 

Στάνταρ συντόμευση πληκτρολογίου για εκτύπωση σχεδόν σε όλα τα προγράμματα.

 

Χρεωστική Alpha Mastercard ΟΧΙ VISA   Γενικά για κάποιο λόγο οι περισσότερες τύπου mastercard περνάνε ενω οι visa οχι (εξαιρούνται οι κάρτες της εθνικής που δεν περνάει καμία, ας όψονται τα cc)

 

Κάνεις λάθος. Alpha πιστωτική Mastercard με όριο 2000€ δεν μου περνάει εξωτερικό και PayPal, ενώ Alpha Amex πιστωτική περνάει σαν να μην έχει γίνει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εβαλα παραγγελια στο ebay φτιαχνοντας 2ο email στο yahoo και 2ο pp και ζητωντας 15 ευρω απο το κανονικο μου pp , Ολα εγιναν σε 5 λεπτα και αμεσως μετα εκανα την αγορα χρησιμοποιωντας το balance του νεου pp . Απο τα 15 ευρω που εστειλα μου εμειναν τα 14,14 στο balance .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμο οταν πατησες στην προηγουμενη σελιδα το YES...θα ερθουνε στον αλλο λογαριασμο σε 5-20 λεπτα

Καθε τραπεζα\καρτα λειτουργει διαφορετικα στο paypal...της εθνικης τραπεζας τα κραταει μεχρι να κανεις confirm

 

Ακομα στο pending τα εχει.... Στον λογαριασμο που παρελαβε το δεμα δεν υπαρχει πια επιλογη confirmation αρα το δεχτηκε το Yes.

 

Καμια ιδεα? Στους αλλους γιατι δεν τα κανει αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταια εβδομαδα εκανα μεταφορα χρηματων στο paypal με request money(2 φορες) και καρτα eurobank....

Τα χρηματα φορτωθηκαν Αμεσα και εκανα..τσακα μπαμ τις συναλλαγες μου απο ebay.com...ηρεμα και απλα!!!

 

Δεν ειδα ουτε μια μερα καθυστερηση....ολα στο δευτερολεπτο..!!!

 

Προμηθεια σου κρατησε το paypal??και αν ναι,ποσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα στο pending τα εχει.... Στον λογαριασμο που παρελαβε το δεμα δεν υπαρχει πια επιλογη confirmation αρα το δεχτηκε το Yes.

 

Καμια ιδεα? Στους αλλους γιατι δεν τα κανει αυτα?

Πάνε στα details και καν τα επιστροφή,και δοκίμασε με send money to family and friends.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε στα details και καν τα επιστροφή,και δοκίμασε με send money to family and friends.

 

και καθε φορα θα με χρεωνει 3ευρω? ασε που και την πρωτη φορα με send money το εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καθε φορα θα με χρεωνει 3ευρω? ασε που και την πρωτη φορα με send money το εκανα

 

Για να σε βοηθησω εγω πριν καμια ωρα εκανα την διαδικασια και τελειωσα σε 5 λεπτα χωρις κανενα προβλημα . Τα λεφτα με το που εστειλα το request money το ειδα αμεσως και τα εστειλα , μετα εκανα accept και αμεσως φανηκαν στο balance . O κανονικος μου λογαριασμος paypal ειναι συνδεδεμενος με καρτα master της euro .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καθε φορα θα με χρεωνει 3ευρω? ασε που και την πρωτη φορα με send money το εκανα

 

Δεν είναι 3 ευρώ αλλα

3.35% του ποσού και 0.35 ευρώ ανά συναλλαγή όπως έγραψε ποιο πάνω ο Αγαθοκλής.

Για να σε βοηθησω εγω πριν καμια ωρα εκανα την διαδικασια και τελειωσα σε 5 λεπτα χωρις κανενα προβλημα . Τα λεφτα με το που εστειλα το request money το ειδα αμεσως και τα εστειλα , μετα εκανα accept και αμεσως φανηκαν στο balance . O κανονικος μου λογαριασμος paypal ειναι συνδεδεμενος με καρτα master της euro .

Παιδιά μην κάνετε request money μπορεί τα λεφτά να τα δέσμευσή για κάποιες μέρες γιατί φαίνεσαι σαν πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι 3 ευρώ αλλα

3.35% του ποσού και 0.35 ευρώ ανά συναλλαγή όπως έγραψε ποιο πάνω ο Αγαθοκλής.

Παιδιά μην κάνετε request money μπορεί τα λεφτά να τα δέσμευσή για κάποιες μέρες γιατί φαίνεσαι σαν πωλητής.

 

στη δικια μου περιπτωση δε τα δεσμευσε , μου εβγαλε ενα invoice για goods και τα χρηματα περασαν αμεσως στο Balance του αλλου pp με το που πατησα accept payment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν χρησιμοποιείτε revolut?Δεν κάνω τον έξυπνο και εγω πριν 3 μερες την εμαθα εκανα την πρωτη αγορά μια χαρα κ νομίζω η χρέωση είναι στανταρ1ευρω οχι ποσοστα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν χρησιμοποιείτε revolut?Δεν κάνω τον έξυπνο και εγω πριν 3 μερες την εμαθα εκανα την πρωτη αγορά μια χαρα κ νομίζω η χρέωση είναι στανταρ1ευρω οχι ποσοστα κλπ

καλη λυση φαινεται και αυτη του revolut απλα λιγο πιο περιπλοκη . Σε περιπτωση που θελουμε να βγαλουμε τα λεφτα που εχουμε δεσμευσει ειτε στο balance του paypal η του revolut πως το κανουμε ? Στο revolut μου φαινεται γινεται κανοντας αναληψη απο atm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη προσπαθω να κανω μια αγορα απο ebay , αυτο με το request money ειναι η μεθοδος των luben ? Εχω eurobank και εκανα προσπαθειες και με την χρεωστικη και την πιστωτικη μεσω paypal αλλα τιποτα . Αν μπορεις να μου περιγραψεις το τροπο θα το εκτιμουσα

 

https://www.google.gr/search?q=τροπος+παρακαμψης+cc&oq=τροπος+παρακαμψης+cc&aqs=chrome..69i57.13397j0j4&client=tablet-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

 

Εδω φιλε μου διαλεξε..οποιο site θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...