Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά. Δοκίμασα να κάνω αγορά από το adidas.gr και δεν μου έπαιρνε καμία κάρτα που δοκίμασα (μία χρεωστική και μία πιστωτική Πειραιώς, μία χρεωστική Alpha Bank). Μίλησα μαζί τους και με είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις αγορές μέσω κάρτας. Τα κατάφερε κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τη μεταφορα με τους 2 λογαριασμους του Paypal και τωρα μου λεει οτι θα εχω προσβαση στα χρηματα μετα απο 21 μερες. Σε ολους το κανει αυτο ?

Οποιος εχει κανει Request Money-Services or Goods απλα περιμενει απο 7 εως 21 μερες

7 μερες ελαχιστο. Π.χ: Εκανα Request για goods στις 20/01/16..στις 27/01/16 μπορω να μπω απο τον Αρχικο λογοριασμο οπου εκανα request και να επιβεβαιώσω οτι το δεμα ειρθε(δεν εχουμε κανενα δεμα βεβαια  :-)), ωστε να ερθουνε τα χρηματα που ζητησα στον αλλο λογαριασμο. Το ιδιο και με τα services απο 7 μερες.

Υ.Γ  Στον 2 λογοριασμο πρεπει να παμε στα Activity και να πατισουμε SHIPING(δλδ οτι στειλαμε και καλα τα δεματα). Βαζουμε DHL και οτι να ναι για νουμερο tracking...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οποιος εχει κανει Request Money-Services or Goods απλα περιμενει απο 7 εως 21 μερες

7 μερες ελαχιστο. Π.χ: Εκανα Request για goods στις 20/01/16..στις 27/01/16 μπορω να μπω απο τον Αρχικο λογοριασμο οπου εκανα request και να επιβεβαιώσω οτι το δεμα ειρθε(δεν εχουμε κανενα δεμα βεβαια  :-)), ωστε να ερθουνε τα χρηματα που ζητησα στον αλλο λογαριασμο. Το ιδιο και με τα services απο 7 μερες.

Υ.Γ  Στον 2 λογοριασμο πρεπει να παμε στα Activity και να πατισουμε SHIPING(δλδ οτι στειλαμε και καλα τα δεματα). Βαζουμε DHL και οτι να ναι για νουμερο tracking...

 

 

Να μην κανω επιβεβαιωση την ιδια μερα οτι παρελαβα το υποθετικο δεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια !! Θα ηθελα να απαντησω σε ερωτηματα πολλων απο εσας εκει εξω οσον αφορα την πιστωση χρηματων στο paypal για αγορες στο διαδικτυο ( ειτε ειναι ebay , amazon , steam , games, ρουχα κλπ) !!! Προσφατα αποφασισα να ανοιξω paypal ! Εκανα τον λαγαριασμου , εβαλα την καρτα μου ( debit mastercard της εθνικης ) ,πηρα τον 4ψηφιο κωδικο απο την κινηση λογαριασμιου (σας συνιστω να παρετε τηλ την τραπεζα σας και να ζητησετε τον κωδικο της paypal , αν και μπορειτε και απο το ατμ ) και λεω να κανω μια αγορα σε ηλεκτρονικο καταστημα ενος παιχνιδιου (league of legends ) ! Και το επομενο μηνυμα ερχεται και με χτυπαει μεσα στα μουτρα  "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Μastercard xxxx. This happened because it has been denied by the card issuer." Λοιπον , παίρνω την αποφαση και ριχνω τηλ στην εθνικη τραπεζα ( μου απαντησαν παρα πολυ γρηγορα μπορω να πω !!!) και η απαντηση τους ηταν η εξης : Λογο υπουργικης αποφασης , δεν μπορεις να  κανεις αγορες στο διαδικτυο ΑΝ και μονο ΑΝ η εδρα του εκαστοτε ηλεκτρονικου πωλητη βρισκεται στην ΕΛΛΑΔΑ (δηλαδη το πολυ 20 πωλητες ) !! Και ετσι λοιπον δοκιμασα το νομιμο κολπο των Luben το οποιο εχει αναφερθει και σε αλλα post στο insomnia ! To κολπο αυτο ψαξτε το στο google και την μονη αλλαγη που θα κανετε ειναι η εξης :

  1.  Εφοσον εχετε ανοιξει εναν δευτερο λογαριασμο στην paypal χωρις κανενα τραπεζικο λογαριασμου και καρτα ,
  2.  Πηγαινετε στον κυριο σας λογαριασμο paypal που υπαρχει η καρτα σας συνδεδεμενη
  3.  και πατηστε πανω που λεει "Send and request payments "
  4.  στη συνεχεια πατηστε "send to friends and family " και γραφεται το email του ΔΕΥΤΕΡΟΥ λογαριασμου , το ποσο που θελετε να στειλετε και πατηστε "send "
  5.   Πηγαινετε λοιπον στο email του ΔΕΥΤΕΡΟY λογαριασμου και σας γραφει οτι ο πρωτος  λογαριασμος σας εστελε ενα ποσο και πατηστε το πορτοκαλι κουμπι "get more details"
  6. και ετσι μπηκαν στο λογαριασμο σας το ποσο που ειχατε στειλει !!!!        

     Και μπορειτε να κανετε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αγορα στο ιντερνετ μεσω του balance της paypal ασχετος τον cc , και των εκαστατοτε υπουργικων αποφασεων !!! Δοκιμασμενο σημερα 22/1/2016 και δουλευει 100% !!!Ακολουθειστε τα βηματα που ανεφερα ποιο πανω και δεν θα εχετε κανενα προβλημα ! Ελπιζω να βοηθησω οσους απο εσας ειχαν το ιδιο προβλημα με εμενα !!

    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα σας παιδια :) Παρηγγειλα την revolut καρτα απο το εξωτερικο , μου ηρθε την φορτωσα ..εκανα καινουρειο λογαριασμο στο ebay κα επιτελους μπορεσα και εκανα παραγγελια ! Το ερωτημα μου ειναι πως ..οταν πηγα να πληρωσω μου δημιουργησε αυτοματα paypal account και μου τραβηξαν και ενα ευρω ...

1 ) Το ευρω μου θα το παρω πισω ? Και αν ναι ποτε?

2 ) Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω στο paypal?  :mellow:  ( μια ρυθμιση ή να βαλω την καρτα μου ή μαλλοω μπηκε αυτοματα , για να τραβηξε τ χρηματα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια !! Θα ηθελα να απαντησω σε ερωτηματα πολλων απο εσας εκει εξω οσον αφορα την πιστωση χρηματων στο paypal για αγορες στο διαδικτυο ( ειτε ειναι ebay , amazon , steam , games, ρουχα κλπ) !!! Προσφατα αποφασισα να ανοιξω paypal ! Εκανα τον λαγαριασμου , εβαλα την καρτα μου ( debit mastercard της εθνικης ) ,πηρα τον 4ψηφιο κωδικο απο την κινηση λογαριασμιου (σας συνιστω να παρετε τηλ την τραπεζα σας και να ζητησετε τον κωδικο της paypal , αν και μπορειτε και απο το ατμ ) και λεω να κανω μια αγορα σε ηλεκτρονικο καταστημα ενος παιχνιδιου (league of legends ) ! Και το επομενο μηνυμα ερχεται και με χτυπαει μεσα στα μουτρα  "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Μastercard xxxx. This happened because it has been denied by the card issuer." Λοιπον , παίρνω την αποφαση και ριχνω τηλ στην εθνικη τραπεζα ( μου απαντησαν παρα πολυ γρηγορα μπορω να πω !!!) και η απαντηση τους ηταν η εξης : Λογο υπουργικης αποφασης , δεν μπορεις να  κανεις αγορες στο διαδικτυο ΑΝ και μονο ΑΝ η εδρα του εκαστοτε ηλεκτρονικου πωλητη βρισκεται στην ΕΛΛΑΔΑ (δηλαδη το πολυ 20 πωλητες ) !! Και ετσι λοιπον δοκιμασα το νομιμο κολπο των Luben το οποιο εχει αναφερθει και σε αλλα post στο insomnia ! To κολπο αυτο ψαξτε το στο google και την μονη αλλαγη που θα κανετε ειναι η εξης :

  1.  Εφοσον εχετε ανοιξει εναν δευτερο λογαριασμο στην paypal χωρις κανενα τραπεζικο λογαριασμου και καρτα ,
  2.  Πηγαινετε στον κυριο σας λογαριασμο paypal που υπαρχει η καρτα σας συνδεδεμενη
  3.  και πατηστε πανω που λεει "Send and request payments "
  4.  στη συνεχεια πατηστε "send to friends and family " και γραφεται το email του ΔΕΥΤΕΡΟΥ λογαριασμου , το ποσο που θελετε να στειλετε και πατηστε "send "
  5.   Πηγαινετε λοιπον στο email του ΔΕΥΤΕΡΟY λογαριασμου και σας γραφει οτι ο πρωτος  λογαριασμος σας εστελε ενα ποσο και πατηστε το πορτοκαλι κουμπι "get more details"
  6. και ετσι μπηκαν στο λογαριασμο σας το ποσο που ειχατε στειλει !!!!​        

     Και μπορειτε να κανετε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αγορα στο ιντερνετ μεσω του balance της paypal ασχετος τον cc , και των εκαστατοτε υπουργικων αποφασεων !!! Δοκιμασμενο σημερα 22/1/2016 και δουλευει 100% !!!Ακολουθειστε τα βηματα που ανεφερα ποιο πανω και δεν θα εχετε κανενα προβλημα ! Ελπιζω να βοηθησω οσους απο εσας ειχαν το ιδιο προβλημα με εμενα !!

    

H καλυτερη λυση θεωρω οτι ειναι η revolut..Δοκιμασμενη με USD,AUD,GBP μακραν η πιο συμφερουσα μετατροπη..

Με τη μεθοδο που αναφερεις ποσες μερες χρειαζονται για να ειναι διαθεσιμα τα χρηματα και ποια η προμηθεια του paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει κανει Request Money-Services or Goods απλα περιμενει απο 7 εως 21 μερες

7 μερες ελαχιστο. Π.χ: Εκανα Request για goods στις 20/01/16..στις 27/01/16 μπορω να μπω απο τον Αρχικο λογοριασμο οπου εκανα request και να επιβεβαιώσω οτι το δεμα ειρθε(δεν εχουμε κανενα δεμα βεβαια :-)), ωστε να ερθουνε τα χρηματα που ζητησα στον αλλο λογαριασμο. Το ιδιο και με τα services απο 7 μερες.

Υ.Γ Στον 2 λογοριασμο πρεπει να παμε στα Activity και να πατισουμε SHIPING(δλδ οτι στειλαμε και καλα τα δεματα). Βαζουμε DHL και οτι να ναι για νουμερο tracking...

Την τελευταια εβδομαδα εκανα μεταφορα χρηματων στο paypal με request money(2 φορες) και καρτα eurobank....

Τα χρηματα φορτωθηκαν Αμεσα και εκανα..τσακα μπαμ τις συναλλαγες μου απο ebay.com...ηρεμα και απλα!!!

 

Δεν ειδα ουτε μια μερα καθυστερηση....ολα στο δευτερολεπτο..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανω και μου βγαζει  αυτο:

 

 

confirm.png

 

 

δεν δεχεται το confirm

Ετοιμο οταν πατησες στην προηγουμενη σελιδα το YES...θα ερθουνε στον αλλο λογαριασμο σε 5-20 λεπτα

Την τελευταια εβδομαδα εκανα μεταφορα χρηματων στο paypal με request money(2 φορες) και καρτα eurobank....

Τα χρηματα φορτωθηκαν Αμεσα και εκανα..τσακα μπαμ τις συναλλαγες μου απο ebay.com...ηρεμα και απλα!!!

 

Δεν ειδα ουτε μια μερα καθυστερηση....ολα στο δευτερολεπτο..!!!

Καθε τραπεζα\καρτα λειτουργει διαφορετικα στο paypal...της εθνικης τραπεζας τα κραταει μεχρι να κανεις confirm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της εθνικης mastercard χρεωστικη...που δοκιμασα δεν την περναγε καθολου παντως...και ετσι με εβγαλε απο τον κοπο...να περιμενω μερες...με euro..μπαμ μπαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη προσπαθω να κανω μια αγορα απο ebay , αυτο με το request money ειναι η μεθοδος των luben ? Εχω eurobank και εκανα προσπαθειες και με την χρεωστικη και την πιστωτικη μεσω paypal αλλα τιποτα . Αν μπορεις να μου περιγραψεις το τροπο θα το εκτιμουσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη προσπαθω να κανω μια αγορα απο ebay , αυτο με το request money ειναι η μεθοδος των luben ? Εχω eurobank και εκανα προσπαθειες και με την χρεωστικη και την πιστωτικη μεσω paypal αλλα τιποτα 

Δηλαδη τι λεει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...