Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να σύνδεσης και βεβαία γίνετε, οποία κάρτα θέλεις συνδέεις

το θεμα ειναι με βαση τα σημερινα δεδομενα για να χρησιμοποιησω ενα ποσο της ταξης των 50-100 ευρω σε prepaid card θα μπορεσω να το κανω η θα με εμποδισουν τα cc γνωριζουμε? 

δεν εχω prepaid card αλλα σκεφτομνα πως ειναι μια καλη λυση γενικοτερα για αγορες, ομως αν δεν λειτουργει δεν εχει νοημα να μπω σε ολη αυτη τη διαδικασια για να την βγαλω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι με βαση τα σημερινα δεδομενα για να χρησιμοποιησω ενα ποσο της ταξης των 50-100 ευρω σε prepaid card θα μπορεσω να το κανω η θα με εμποδισουν τα cc γνωριζουμε? 

δεν εχω prepaid card αλλα σκεφτομνα πως ειναι μια καλη λυση γενικοτερα για αγορες, ομως αν δεν λειτουργει δεν εχει νοημα να μπω σε ολη αυτη τη διαδικασια για να την βγαλω..

ΟΧΙ Δεν πρόκειται να κάνεις αγορές δυστυχώς

 

 

 

Για να μην σου πω, εδω δουλεύει, εκει δεν δουλευει, θα κανεις, δεν θα κανεις αγορες κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι με βαση τα σημερινα δεδομενα για να χρησιμοποιησω ενα ποσο της ταξης των 50-100 ευρω σε prepaid card θα μπορεσω να το κανω η θα με εμποδισουν τα cc γνωριζουμε? 

δεν εχω prepaid card αλλα σκεφτομνα πως ειναι μια καλη λυση γενικοτερα για αγορες, ομως αν δεν λειτουργει δεν εχει νοημα να μπω σε ολη αυτη τη διαδικασια για να την βγαλω..

 

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι οι αγορές με κάρτα είναι λαχείο και οφείλεται σε πολλούς λόγους, εκτός από το βασικό που είναι ποιες αγορές επιτρέπονται και ποιες όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχετε πρόβλημα αγορών από ιστοσελίδες εξωτερικού λογώ των capital controls διαβαστε αυτο:

Συμφορουμίτης άνοιξε προσωπικό λογαριασμό με IBAN σε τράπεζα εξωτερικού, μετέφερε αμέσως χρήματα στον λογαριασμό του (χωρίς έμβασμα) και έκανε την αγορά που ήθελε χωρίς κανένα πρόβλημα και όλα αυτά μέσα σε 10 λεπτά.

 

Αξίζει να διαβάσετε το #507 post στο: http://www.insomnia.gr/topic/590606-leupay-mastercard-και-leupost/page-34

Επεξ/σία από Braker1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα και η παραγγελια ανω των 100€ με paypal balance εγινε? με request money?

η χρεωση της μεταφορας ποση ειναι? 3%?

 

θελω να ρωτησω κατι ακομη: αν μεταφερω χρηματα στο paypal (με request money) τα οποια δεν θα χρησιμοποιησω, μετα πως μπορω να τα μεταφερω σε καποιον λογαριασμο/καρτα ωστε να μπορω να τα παρω στο χερι?

Την κατοσταρα δεν την εχω κανει ακομα... Περιμενω να μου απαντησει καποιος που ξερει για να δω αν θα μου τα κλειδωσει... Οι υπολοιπες ναι, απο το balance με request εγιναν... Ολες πηγαν καλα, εκτος απο την πρωτη (τον Αυγουστο) που ειχε κολλησει για 2-3 μερες στο τελωνειο ή τελος παντων στον ελεγχο (δεν ξερω τι ακριβως ηταν) της Αγγλιας... Τους εστειλα μηνυμα, αλλα ξεμπλοκαρε πριν μου απαντησουν (επεφτε Σ/Κ!)... Παρεμπιπτοντως, προχθες εκανα παραγγελια δυο θηκες κινητων (απο διαφορετικους πωλητες) απο το ebay μεσω καρτας (συνδεδεμενη βεβαιως με paypal, αλλα οχι απο balance)! Στο τριτο κομματι που ηθελα να παραγγειλω δεν τα καταφερα, μου εβγαζε το γνωστο μηνυμα...

 
Στο αλλο που ρωτας δεν ξερω να σου απαντησω με σιγουρια, δεν το εχω κανει... Αλλα λογικα ειναι αυτο http://www.youtube.com/watch?v=r5ucGS1RM_Q
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζετε πως μπορω να βαλω στον λογαριαςμο μου με εμμεςο η αμμεςο τροπο ενα υπολοιπο απο το po balance?

 

Ps:Επειδη τελικα θα παρω λαπτοπ απο ελλαδα και εχω ενα υπολοιπο αναλογο στο pp balance, οποιος ειναι απο θεσσαλονικη μπορω να του το μεταφερω χωρις καποια χρεωση και γινεται δοκιμασμενα αμεσα χωρις fees

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε ακομα capital controls σε ebay.co.uk?

Τα C.C. δεν εφαρμόζονται σε ηλεκτρονικά site και καταστήματα, αλλά στο σύνολο των Ελληνικών τραπεζικών λογαριασμών και στις πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες. Εγώ με Alpha Mastercard πιστωτική δεν μπορώ να κάνω αγορές παρά μόνο Ελλάδα. Με την πιστωτική Alpha Amex Premium, μπορώ να κάνω αγορά από όπου θέλω είτε κατευθείαν, είτε μέσω PayPal χωρίς κανένα περιορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...