Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν γίνεται ας με ενημερώσει κάποιος σχετικά με αγορές από amazon.fr εάν γίνονται κανόνικα.

Προσπαθώ εδώ καί 2 μέρες να αγοράσω δίσκους βινυλίου και δεν με αφήνει με χρεωστική visa πειραιώς.

Δέν μου κάνει κράτηση του ποσού και μετα χρέωση κανονικά οπως πχ στο amazon.co.uk με το οποίο δέν είχα κανένα παρόμοιο πρόβλημα

Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν γίνεται ας με ενημερώσει κάποιος σχετικά με αγορές από amazon.fr εάν γίνονται κανόνικα.

Προσπαθώ εδώ καί 2 μέρες να αγοράσω δίσκους βινυλίου και δεν με αφήνει με χρεωστική visa πειραιώς.

Δέν μου κάνει κράτηση του ποσού και μετα χρέωση κανονικά οπως πχ στο amazon.co.uk με το οποίο δέν είχα κανένα παρόμοιο πρόβλημα

Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι?

Aν δεν περνανε πως να σε βοηθησουμε?

 

Αυτες τις ξεχνας και απλα μπορεις να επιλέξεις καποια αλλη καρτα εξωτερικού από αυτες που εχουν αναφερθει εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν περνανε πως να σε βοηθησουμε?

 

Αυτες τις ξεχνας και απλα μπορεις να επιλέξεις καποια αλλη καρτα εξωτερικού από αυτες που εχουν αναφερθει εδω.

 

 

Εάν γίνεται ας με ενημερώσει κάποιος σχετικά με αγορές από amazon.fr εάν γίνονται κανόνικα.

Προσπαθώ εδώ καί 2 μέρες να αγοράσω δίσκους βινυλίου και δεν με αφήνει με χρεωστική visa πειραιώς.

Δέν μου κάνει κράτηση του ποσού και μετα χρέωση κανονικά οπως πχ στο amazon.co.uk με το οποίο δέν είχα κανένα παρόμοιο πρόβλημα

Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι?

 

διαβάσεις, συγκρίνεις και αποφασίζεις: http://www.insomnia.gr/topic/595603-revolut-vs-number26-vs-leupayleupost/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος έαν τα χρήματα μεταφέρονται άμεσα απο την χρεώστικη κάρτα στόν λογαριάσμο LeuPay?

 

εάν γίνει δεκτή η κάρτα σου, ναι γίνετε άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν γίνεται ας με ενημερώσει κάποιος σχετικά με αγορές από amazon.fr εάν γίνονται κανόνικα.

Προσπαθώ εδώ καί 2 μέρες να αγοράσω δίσκους βινυλίου και δεν με αφήνει με χρεωστική visa πειραιώς.

Δέν μου κάνει κράτηση του ποσού και μετα χρέωση κανονικά οπως πχ στο amazon.co.uk με το οποίο δέν είχα κανένα παρόμοιο πρόβλημα

Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι?

 

Όταν δεν εκτελείται μια παραγγελία, σου στέλνει ένα μήνυμα και σε ενημερώνει να πληρώσεις με άλλο τρόπο.

Εάν έχεις άλλη κάρτα, δοκίμασε. Η Alpha/Amex Debit περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αγοράσω ένα συναγερμό από ebay,σε περίπτωση που το paypal δε δεχτεί να πληρώσει με την κάρτα μου(depit τράπεζα Πειραιώς) θα έχω πρόβλημα με τον πωλητή(αρνητική αξιολόγηση κτλ) ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αγοράσω ένα συναγερμό από ebay,σε περίπτωση που το paypal δε δεχτεί να πληρώσει με την κάρτα μου(depit τράπεζα Πειραιώς) θα έχω πρόβλημα με τον πωλητή(αρνητική αξιολόγηση κτλ) ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

λογικα οχι, δεν ειναι οπως τον παλιο καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αγοράσω ένα συναγερμό από ebay,σε περίπτωση που το paypal δε δεχτεί να πληρώσει με την κάρτα μου(depit τράπεζα Πειραιώς) θα έχω πρόβλημα με τον πωλητή(αρνητική αξιολόγηση κτλ) ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

Σαφως και θα εχεις πρόβλημα, μετα θα πρέπει να μιλήσεις μαζι του και να δεχτεί ακύρωση, αλλιως θα χρεωθείς ενα απλήρωτο αντικείμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Εχω λογαριασμο paypal απο παλια πριν cc. Επειδη εχω μεινει πισω και δεν εγω αγορασει απο εξω απο τοτε που εγιναν τα cc...Πλεον τι περιορισμοι ισχυουν και πως τους παρακαμπτω? Συγκεκριμενα εχω βρει πολλες μεθοδους για να αγορασεις απο paypal αλλα δεν ξερω τι ισχυει πλεον... Θελω να αγορασω κατι φακους για φωτ.μηχανη και μια ποτιριερα για αμαξι και δεχονται στο ebay μονο paypal ...Τι κανω? Τελος ενα φιλαρακι μου προσφατα αγορασε απο αμαζον κατι φακους με την χρεωστικη του χωρις να χρησιμοποιησει paypal...Αν μπορει να γινει κατι τετοιο δεν με ανησυχει..εννοω δλδ. αν δεν μπορω να αγορασω με paypal να δωσω κατευεθειαν την χρεωστικη καρτα μου εχω mastercard και visa χρεωστικες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν γίνει δεκτή η κάρτα σου, ναι γίνετε άμεσα.

Ναι γίνεται άμεσα με προμήθεια 1% επι του ποσού (εγω το εχω κάνει με προπληρωμένη Webuy της Πειραιώς)

Παιδια καλησπερα. Εχω λογαριασμο paypal απο παλια πριν cc. Επειδη εχω μεινει πισω και δεν εγω αγορασει απο εξω απο τοτε που εγιναν τα cc...Πλεον τι περιορισμοι ισχυουν και πως τους παρακαμπτω? Συγκεκριμενα εχω βρει πολλες μεθοδους για να αγορασεις απο paypal αλλα δεν ξερω τι ισχυει πλεον... Θελω να αγορασω κατι φακους για φωτ.μηχανη και μια ποτιριερα για αμαξι και δεχονται στο ebay μονο paypal ...Τι κανω? Τελος ενα φιλαρακι μου προσφατα αγορασε απο αμαζον κατι φακους με την χρεωστικη του χωρις να χρησιμοποιησει paypal...Αν μπορει να γινει κατι τετοιο δεν με ανησυχει..εννοω δλδ. αν δεν μπορω να αγορασω με paypal να δωσω κατευεθειαν την χρεωστικη καρτα μου εχω mastercard και visa χρεωστικες..

Βγάζεις μια (ή και περισσότερες) κάρτες εξωτερικού http://www.insomnia.gr/topic/595603-revolut-vs-number26-vs-leupayleupost/και την συνδέεις με το paypal, τροφοδοτείς την κάρτα με τραπεζικό έμβασμα (1 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού) και bye bye cc  :-D Διάβασε στα αντίστοιχα θέματα στο φορουμ υπάρχουν οδηγοί χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα 2 παραγγελιες απο iherb 4/12. Δεν εχει ερθει ειδοποιηση απο τα ΕΛΤΑ. Τι μπορει να εχει γινει;; Αμα χαθηκαν τι γινεται; Τα πληρωσα μεσω paypal..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...