Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ολα υπάρχει τρόπος

 

attachicon.giftp.png

Και σε ποιο email το στελνουμε; Γιατι στο message center δεν εχει επιλογη για επισύναψη αρχειου.

Εχω στειλει πολλες φορες μηνυμα στο paypal για να μου συνδεσουν τον τραπεζικο λογαριασμο αλλα τιποτα.Μονο αυτοματοποιημενα μηνυματα. ουτε τηλεφωνο  με παίρνουν ουτε μηνυμα για να τους στειλω καποια στοιχεια μου στελνουν.Δυστηχως δεν υπαρχει σταθερο τηλέφωνο για να εποικοινωνησω μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια...
Μια μικρη βοηθεια, θελωνα βαλω καποιο ποσο στο paypal balance. Θα μπορουσε καποιος να μου πει πως γινεται? για να μην σας κουραζω ισως να με πηγαινατε στην παλαιοτερη σελιδα που εχει προαναφερθει ωστε να το διαβασω?
Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε ποιο email το στελνουμε; Γιατι στο message center δεν εχει επιλογη για επισύναψη αρχειου.

Εχω στειλει πολλες φορες μηνυμα στο paypal για να μου συνδεσουν τον τραπεζικο λογαριασμο αλλα τιποτα.Μονο αυτοματοποιημενα μηνυματα. ουτε τηλεφωνο  με παίρνουν ουτε μηνυμα για να τους στειλω καποια στοιχεια μου στελνουν.Δυστηχως δεν υπαρχει σταθερο τηλέφωνο για να εποικοινωνησω μαζί τους.

 

 

Έχω γράψει τα βήματα για την σύνδεση του τραπεζικού λογαριασμού στο paypal στο post #8897 σελ 594.

Καλησπερα παιδια...

Μια μικρη βοηθεια, θελωνα βαλω καποιο ποσο στο paypal balance. Θα μπορουσε καποιος να μου πει πως γινεται? για να μην σας κουραζω ισως να με πηγαινατε στην παλαιοτερη σελιδα που εχει προαναφερθει ωστε να το διαβασω?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Εάν έχεις συνδεδεμένο λογαριασμό στο paypal, με έμβασμα.

Αλλιώς με τις μεθόδους Request/Send Money που θα διαβάσεις στα αντίστοιχα νήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γράψει τα βήματα για την σύνδεση του τραπεζικού λογαριασμού στο paypal στο post #8897 σελ 594.

 

 

Αυτό είναι το πρόβλημα φίλε μου.Έχω ακολουθήσει όλα τα βήματα που αναφέρονται και δεν έχω λάβει καμια απάντηση , ουτε τηλεφωνική ουτε ηλεκτρονική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες ότι έλαβες πολλά αυτοματοποιημένα αλλά δεν λες αν απάντησες σε ένα απ' αυτά, ζητώντας να προσθέσουν το συγκεκριμένο λογαριασμό σου (με ΙΒΑΝ), για να σε καλέσουν.

 

Μπορείς, όμως, να τους καλέσεις εσύ και να τελειώσεις την υπόθεση σε λίγα λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως ακριβως το εκανες αυτο με ενδιαφερει γιατι εχω φαει ακυρο και γω με δυο καρτες eurobank(mastercard) και winbank(visa) για αγορα απο aliexpress.

απλα εστειλα μήνυμα στον πωλητη

(μεσω της ενσωματωμενης υπηρεσιας μνμ της σελιδας του συγκεκριμενου προϊοντος, δες το Spoiler) και του ειπα τι ακριβως θελω

[πηρα 3 πραγματα μαζι...(δινοντας τον τιτλο της καθε αγγελιας απο το καθενα προϊον και τα link), αυτο δεν θα χρειαστει αν θες ενα μονο γιατι φαινεται πως μιλας για το συγκεκριμενο...μετα την πρωτη απαντηση ανοιγει συνομιλια]

και το σημαντικο του ζητησα να πληρωσω με paypal (μου εδωσε email paypal κι εγω το ιδιο και την ταχ. διευθηνση μου και μου εστειλε το λογαριασμο και πληρωσα...με balance)

το πακετο ηρθε στον αναμενομενο χρονο και ολα οκ.

ειναι καλυτερα να μην στειλεις απευθειας τα χρηματα, αλλα πρωτα να σου στειλει billing και να φαινεται και τι ακριβως αγοραζεις για την περιπτωση (λεμε τωρα...) που κατι παει στραβα και τον καταγγείλεις στο paypal..

 

 

33wpj86.jpg

dmthdd.jpg

 

 

Επεξ/σία από dedalos91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης tsigpan είπε:
Και σε ποιο email το στελνουμε; Γιατι στο message center δεν εχει επιλογη για επισύναψη αρχειου.
Εχω στειλει πολλες φορες μηνυμα στο paypal για να μου συνδεσουν τον τραπεζικο λογαριασμο αλλα τιποτα.Μονο αυτοματοποιημενα μηνυματα. ουτε τηλεφωνο  με παίρνουν ουτε μηνυμα για να τους στειλω καποια στοιχεια μου στελνουν.Δυστηχως δεν υπαρχει σταθερο τηλέφωνο για να εποικοινωνησω μαζί τους.
 
 
Έχω γράψει τα βήματα για την σύνδεση του τραπεζικού λογαριασμού στο paypal στο post #8897 σελ 594.
Ο χρήστης hangman7 είπε:
Καλησπερα παιδια...

Μια μικρη βοηθεια, θελωνα βαλω καποιο ποσο στο paypal balance. Θα μπορουσε καποιος να μου πει πως γινεται? για να μην σας κουραζω ισως να με πηγαινατε στην παλαιοτερη σελιδα που εχει προαναφερθει ωστε να το διαβασω?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων
 
Εάν έχεις συνδεδεμένο λογαριασμό στο paypal, με έμβασμα.
Αλλιώς με τις μεθόδους Request/Send Money που θα διαβάσεις στα αντίστοιχα νήματα.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου...
Που μπορω να βρω τα νηματα request/send money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε σχεση με  μια αγορα που προσπαθω να κανω μεσω paypal.Συγκεκριμενα θελω να αγορασω το minecraft αλλα οταν παταω για να το αγορασω μου βγαζει το εξης: An error occurred while placing order,please verify credit card info and try again. Εχει αυτο το μηνυμα σχεση με τα capital control(ναι δεν ξερω και τοσα πολλα απο αγορες με εξωτερικο),μπορω να κανω κατι για να αγορασω το minecraft;Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κι εγώ πάνω κάτω το ίδιο θέμα με τον Πέτρο από πάνω έχω. Θέλω να αγοράσω ένα expansion για το Dragon Age Inquisition από Origin και το Black Ops 3 από Kinguin και κανένα δε δέχεται τη συναλλαγή, ούτε μέσω PayPal ούτε άμεσα με την κάρτα μου. Υπέθετα κι εγώ ότι μετά από τόσο καιρό θα είχαν στρώσει τα πράγματα αλλά απ' ότι φαίνεται το θέατρο του παραλόγου καλά κρατεί. Η κάρτα μου, παρεμπιπτόντως, είναι χρεωστική Πειραιώς Visa.

 

ΥΓ : Επειδή βλέπω εκεί να καταλήγω, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πόση προμήθεια κρατάει το PayPal με το κόλπο με το request money? Αν θυμάμαι καλά είναι 0.15% επί του ποσού +0.47€? Επίσης, αν κάνω το κόλπο μπορώ να χρησιμοποιήσω το δευτερεύον gmail μου που έχω για προσωπικό mail και το έχω συνδεδεμένο με το κύριο και κάνω προώθηση τα πάντα εκεί? Θα προσπαθήσω, αλλά ξέρω γω... Δε βλέπω γιατί να μη δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προμήθεια του paypal είναι 3,4%+0,35€.

Αυτή η μέθοδος, όμως, παρουσιάζει μερικές φορές προβλήματα, όπως πχ μπλοκάρισμα των χρημάτων για 21 μέρες.

 

Πιο σίγουρη μέθοδος είναι η σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού με βήματα που έχω περιγράψει στο post #8897 σελ 594.

Άλλες μέθοδοι είναι οι κάρτες εξωτερικού, όπως η Revolut, Number26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προμήθεια του paypal είναι 3,4%+0,35€.

Αυτή η μέθοδος, όμως, παρουσιάζει μερικές φορές προβλήματα, όπως πχ μπλοκάρισμα των χρημάτων για 21 μέρες.

 

Πιο σίγουρη μέθοδος είναι η σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού με βήματα που έχω περιγράψει στο post #8897 σελ 594.

Άλλες μέθοδοι είναι οι κάρτες εξωτερικού, όπως η Revolut, Number26.

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τη διαδικασία την είχα δει και την ξέρω, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί εξακολουθεί να χρειάζεται όλος αυτός ο χαμός. Για το τίποτα κιόλας. Συν ότι παίζουν έξτρα χρεώσεις πάλι.

 

Το Σεπτέμβρη αγόρασα απροβλημάτιστα κάρτα γραφικών 470€ από Amazon Γερμανίας. Από πού κι ως πού τώρα δε μπορώ να αγοράσω ένα παιχνίδι των 30€?

 

Εν τω μεταξύ δοκίμασα να αγοράσω και από ebay (Γερμανός πωλητής) και πάλι τα ίδια, απορρίπτει την κάρτα μου. Αν είναι δυνατόν...

 

Όπως και να 'χει, ευχαριστώ για τη βοήθεια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, δεν συνειδητοποιείς ότι κλείσαμε 6 μήνες σε καθεστώς CC και συνεχίζουμε για άγνωστο διάστημα.

Το αν κάποτε πέρασε η κάρτα σου σε μια αγορά δεν σημαίνει ότι αυτό αποτελεί προηγούμενο για να περνάει σε όλους τους πωλητές και για όλα τα είδη και υπηρεσίες.

 

Υπάρχει η ΠΝΠ που καθορίζει ποιες αγορές επιτρέπονται και υπάρχουν και ένα σωρό λόγοι για τους οποίους η αγορά με κάρτα είναι λαχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η ΠΝΠ που καθορίζει ποιες αγορές επιτρέπονται και υπάρχουν και ένα σωρό λόγοι για τους οποίους η αγορά με κάρτα είναι λαχείο.

Τι είναι η ΠΝΠ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...