Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τηλεφώνησέ τους, θα σου ζητήσουν ταυτοποίηση με το mail σου και, πιστεύω ότι, θα ξεκλειδώσουν το σύστημα για να προσθέσεις εσύ ή εκείνοι τον τραπεζικό λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και απο μένα.

Εγώ έχω balance στο πευπαλ απο πωλησεις και εδω και 2-3 μερες που παω να αγοράσω κάτι μου εμφανίζει διάφορα κουφά μυνήματα.

Μία οτι δεν είμαι verified , ενώ είμαι και φαίνεται και στο account μου , μία ότι ο υπολογιστής που χρησιμοποιώ είναι άγνωστος .

Έστειλα μειλ στο πευπαλ αλλα δεν βλέπω φως.

Τί μπορεί να φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες ένας φίλος μου πήρε money safe και του έκανε confirm την παραγγελία απο eBay κανονικα

Μια ερωτηση μαγκες.Ενας φιλος μου εχει κατι paysafe αγορασμενες απο Βουλγαρια.Υπαρχει τροπος να τις χρησιμοποιησει καπως εντος Ελλαδας?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφώνησέ τους, θα σου ζητήσουν ταυτοποίηση με το mail σου και, πιστεύω ότι, θα ξεκλειδώσουν το σύστημα για να προσθέσεις εσύ ή εκείνοι τον τραπεζικό λογαριασμό σου.

 

OK! Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή χρονιά με υγεία σε όλους.Έχει κάνει κάποιος συναλλαγή με western union; Στο σάιτ τους λένε οι συναλλαγές με εξωτερικό γίνονται κανονικά το θέμα είναι έχει κάποιο μέλος εμπειρία μαζί τους,λειτουργεί;Ευχαριστώ.

Μεγάλο κόστος και επικίνδυνη μέθοδος, δεν το προτείνω.

Όπως θα πρόσεξες εδώ ψάχνουμε τρόπο να αποφύγουμε τα cc και κανείς δεν μιλάει για western union

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μέθοδο request, πόσα χρήματα έχουμε δικαίωμα να στείλουμε μέσα σ ένα χρόνο;

2.500  ευρώ τον χρόνο. Εάν κάνεις αναβάθμιση τον paypal λογαριασμό σε επαγγελματία  τότε αυξάνεται αλλά δεν ξέρω πόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια παραγγελία και τώρα έχω να την πληρώσω μέσω εμβάσματος... Το μαγαζί μου είπε , στα σχόλια του εμβάσματος να βάλω τον αριθμό της παραγγελίας, το θέμα μου ότι δεν έχει σχόλια, χρησιμοποιω winbank mobile app... Μήπως είναι στο πεδίο που λέει πληροφορίες για τον δικαιούχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό ειναι

 

Αλλά μετα μην ανοίξεις άλλο θέμα που θα λέει έχασα τα λεφτά μου και πως θα τα πάρω πίσω, γιατί τα εμβάσματα δεν γυρίζουν πίσω από αγορές και άγνωστα μαγαζιά κάπου στον πλανήτη

 

Εγώ θα σου έλεγα να μην αγορασεις με τον τρόπο αυτό

Έκανα μια παραγγελία και τώρα έχω να την πληρώσω μέσω εμβάσματος... Το μαγαζί μου είπε , στα σχόλια του εμβάσματος να βάλω τον αριθμό της παραγγελίας, το θέμα μου ότι δεν έχει σχόλια, χρησιμοποιω winbank mobile app... Μήπως είναι στο πεδίο που λέει πληροφορίες για τον δικαιούχο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθένας επιλέγει με τα δικά του κριτήρια τον πωλητή από τον οποίο θα αγοράσει.

 

 

Μάλλον έχεις μπερδέψει τις μεθόδους φορτώματος του balance.

Προμήθεια 3,4%+0,35 πληρώνεις στο paypal όταν φορτώνεις πχ με Request Money και όχι με έμβασμα, οπότε πληρώνεις μόνο 1€ στην τράπεζα.

 

Είχα την εντύπωση ότι αναφερότανε στο φόρτωμα με τη μέθοδο του Money Request και ναι, έκανα λάθος στο 0.50€, είναι 0.35€. 

 

Όλες οι μεταφορές στο ebanking από λογαριασμό σε λογαριασμό εντός ΕΕ με SHA κοστίζουν 1€, οπότε και στο τοπάρισμα του PP πάλι 1€ θα πληρώσουμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζί είναι από τα πιο γνωστά, στον χώρο που δραστηριοποιειται

Απλώς πχ είχε μια προσφορά για δύο μέρες, Την Παρασκευή ήταν αργία,Μετα Σαββατοκύριακο, μέχρι να φορτώσω το paypal, αντε γειά μθα αυτό και επέλεξα αυτόν τον τρόπο πληρωμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...