Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!

Εν ολιγοις,επειδη καποιοι εχουν προβλημα με τη μεθοδο request/send το καλυτερο ειναι μαλλον απο ο,τι εχω καταλαβει να στα βαλει καποιος απο το εξωτερικο..paypal to paypal δηλαδη...Σας ευχαριστω και παλι.

 

Υ.Γ Κατι τελευταιο,τα χρηματα που θα μου στειλει ο φιλος απο εξωτερικο(αφου φορτισει το paypal του,για να μη πληρωσω προμηθεια)ειναι προτιμοτερο να τα βαλει στο δικο μου ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΚΑΡΤΑ/ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ή στης κοπελας μου που ειχε απο παλια paypal κ εχει συνδεσει την καρτα της???το ρωταω αυτο,μηπως σε ενδεχομενη αγορα που θα κανω το paypal μου ζητησει ν συνδεσω καρτα/λογαριασμο για να ολοκληρωσω την αγορα παροτι εχω μοναδες στο balance.

 

Ρωτάς τα ίδια που σου έχω απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη δεν εχω παρακολουθησει το θεμα απ την αρχη, αν μπορει καποιος να μου απαντησει.

 

Προσπαθησα να κανω σημερα παραγγελια απο ξενο site με πειραιως prepaid και οταν φτανω στην ολοκληρωση παραγγελιας μου βγαζει payment denied.

 

Ειναι μπλοκαρισμενες οι καρτες για εξωτερικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες, θα καταλάβαινες ότι η αγορά με κάρτα είναι ένα λαχείο και οφείλεται σε πολλούς παράγοντες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα.

Την πέμπτη που μας πέρασε σύνδεσα μια χρεωστική πειραιώς στο paypal, πάτησα verify και περιμένω να μου έρθει ο 4αψηφιος.

Έχω e-banking και μέχρι και σήμερα στις κινήσεις λογαριασμού δεν έχει φανεί ούτε η χρέωση απ το paypal ούτε ο 4αψηφιος.

Είναι φυσιολογικό αυτό?

Υπάρχει κάποια τηλεφωνική υπηρεσία της πειραιώς 24ωρη μηπως βγάλω άκρη τώρα?

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια τηλεφωνική υπηρεσία της πειραιώς 24ωρη μηπως βγάλω άκρη τώρα?

 

 

18 28 38 ή 210 3288000

 

Όλο το 24ωρο, από σταθερό ή κινητό, με χρέωση ως κλήση προς σταθερό ή σύμφωνα με τη τιμολογιακή πολιτική του τηλεπικοινωνιακού παρόχου σας.

http://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Epikoinonia-Eksypiretisi-Pelaton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα και καλες γιορτες

ειχα μια πιστωτικη καρτα της city bank diners club (discover) η οποια δουλευε διχως περιορισμους εως οτου περασε (το diners club (discover)) στην αλφα τραπεζα και πλεον δεν μπορουσα να αγορασω οπως ολοι....

σε λιγο εληξε και η καρτα και πηρα την καινουρια ε λοιπον σημερα την συνδεσα κανονικα στο paypal και εκανε την εικονικη συναλλαγη επιβεβαιωσης (1 ευρο περιπου).....

σας το λεω αυτο γιατι διαβασα εδω πως δεν επιτρεπεται και δεν γινεται λογω cc να σθνδεσεις καρτα στο paypal...αυτο μαλλον δεν ισχυει (τουλαχιστον στην περιπτωση μου)...

 

καλες γιορτες σε ολους με υγεια και λιγοτερα προβληματα...

Επεξ/σία από dedalos91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλησπέρα και από μένα.</p>

<p>Την πέμπτη που μας πέρασε σύνδεσα μια χρεωστική πειραιώς στο paypal, πάτησα verify και περιμένω να μου έρθει ο 4αψηφιος.</p>

<p>Έχω e-banking και μέχρι και σήμερα στις κινήσεις λογαριασμού δεν έχει φανεί ούτε η χρέωση απ το paypal ούτε ο 4αψηφιος.</p>

<p>Είναι φυσιολογικό αυτό?</p>

<p>Υπάρχει κάποια τηλεφωνική υπηρεσία της πειραιώς 24ωρη μηπως βγάλω άκρη τώρα?</p>

<p>Thanks.</p>

 

Κ γω πριν καναν μηνα εκανα την διαδικασια με πειραιως κ πηρε καποιες μερες να εμφανιστει ο κωδικος στο winbank.δεν θυμαμαι ποσες αλλα σιγουρα πανω απο 4-5 μερες.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την σύνδεση καρτών δεν υπήρχε πρόβλημα, το πρόβλημα είναι μετα την σύνδεσης που απορρίπτονται οι συναλλαγές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι είναι παιδιά. 

Ακόμα και σήμερα 23/12/2015, ΔΕΝ γινονται δεκτές οι πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες στο PAYPAL, όταν πας να αγοράσεις κάποιο αγαθό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Η μέθοδος με το Request money για αγορές από ebay συνεχίζει να λειτουργεί? Θα χρειαστεί να συνδέσω άλλη κάρτα/λογαριασμο στο δεύτερο account Paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέθοδος με το Request money δεν χρειάζεται δεύτερο account στο ππ, διάβασε πάλι σωστά τις οδηγίες

Βασικά καλύτερα με Request ή με Revolut? Πριν τα CC έκανα πιο πολύ αγορές από ebay και συνήθως video games και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. Eχω το εξης προβλημα ειχα καταργησει την καρτα μου απ το paypal και τωρα δεν μπορω να την ξανα βαλω μου βγαζει αυτο το μηνυμα:  (We were unable to process your credit card registration at this time. We apologize for the inconvenience. Please try again at a later date.)

 Εχετε καμια ιδεα στο τι μπορει να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά καλύτερα με Request ή με Revolut? Πριν τα CC έκανα πιο πολύ αγορές από ebay και συνήθως video games και τέτοια.

Εννοείται με Revolut, εγώ την έχω συνδέσει και μάλλον θα την χρησιμοποιώ και μετά τα cc αν ποτέ φύγουν

 

Αυτη η Revolut απλά είναι απίστευτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται με Revolut, εγώ την έχω συνδέσει και μάλλον θα την χρησιμοποιώ και μετά τα cc αν ποτέ φύγουν

 

Αυτη η Revolut απλά είναι απίστευτη

Την συνδέεις κανονικά στο Paypal και μπορείς να κάνεις αγορές από ebay? Βασικά μπορώ να σου στείλω PM να το συζητήσουμε λίγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...