Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, αυτά τα 0.89€ που μου δεσμευει το paypal στην revolut μετα απο ποσες μερες θα αποδεσμευτουν και θα επιστραφουν στην καρτα? εχουν περασει ηδη 4 ημερες αλλα τιποτα ακομη και μεχρι στιγμης είναι 2χ0.89€  :(

 

 

Τα 0,89€, δηλαδή το $1, χρεώνει το Paypal όχι μόνο γι' αυτή την κάρτα αλλά και για 2 της Alpha (Amex debit+ MasterCard Credit).

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα από 13/10 (10 μέρες σήμερα) και στο e-banking φαίνονται σε επεξεργασία.

Ρώτησα και στην εξυπηρέτηση αλλά δεν έδωσαν απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει κανεις δοκιμάσει να κατάθεση χρήματα στην πλαστική κάρτα του revolut?

..Καλα το κουτάκι γαμάτο!

Βάλτε καμιά φωτό ρε παιδιά!

Τί το ιδιαίτερο έχει δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπα, σε εμένα λειτούργησε μια χαρά. Δεν χρειάστηκε καν να δώσω κάρτα, απλά μετέφερα στον λογαριασμό του στην Eurobank το ποσό της συνδρομής που ήθελα και (Σάββατο ξημερώματα μάλιστα) σε 1 ώρα μου είχε στείλει τον κωδικό για τον hoster. 

Το εκανα. Δεν ηξερα οτι γινοταν κατι τετοιο μεσω winbank! Δλδ αυτο ηταν εμβασμα στην ουσια που εστειλα;

 

Απλα τωρα περιμενω να ερθει e-mail με τον κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα με το paypal για να προσθεσω το ΙΒΑΝ και μου ζητησε ταυτοτητα και "your bank statement - it has to be issued within 12 months and contain your name, address and 4 last digits of your bank account."

 

πρεπει να απευθυνθω σε καταστημα για το bank statement ή μπορω και απο winbank?και πως το ζηταω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά έχει αγοράσει κανείς από το banggood?είναι Καλό και αξιόπιστο;

Πολλοι γνωστοι μου εχουν αγορασει, ειναι αρκετα αξιοπιστο. Ισως αργει ομως λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά έχει αγοράσει κανείς από το banggood?είναι Καλό και αξιόπιστο;

 

 

Έχω αγοράσει αρκετά προιόντα (κυρίως εργαλεία) χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.στο pay pal εχω συνδεμενο λογαριασμο απο τραπεζα πειραιως.στον λογαριασμο πρωτο ονομα ειναι της γυναικας μου.αν ζητησει να κανει στην τραπεζα να ανοιξει λογαριασμο e banking θα μπορω να στειλω εμβασμα η θα υπαρχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Κάτι άλλο έχει αγοράσει κάνεις απο aliexpress?(κατά την περίοδο των capital control)?

ΣΤο banggood τώρα μπορούμε να κάνουμε παραγγελίες έχει κάνει κανείς καμία παραγγελία ?(κατά την περίοδο των capital control)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο banggood κανεις αγορα απευθειας με τη πιστωτικη.

Ειναι αξιοπιστο.

Σημερα παρελαβα παραγγελια που εκανα στις 3 του μηνα.

Και περιμενω και μια αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω σε μια Payoneer καρτα 149$ στο υπολοιπο....

Τωρα θελω να βαλω και 50 ευρω στο Paypal για να κανω μια αγορα που κοστιζει 189$

και δε μου φτανουν απο τη Payoneer.

 

Εχω συνδεμενη τη Payoneer με το Paypal μου οποτε οταν κανω τη αγορα θα τραβηξει απο το balance του Paypal

για να συμπληρωθει το κοστος της παραγγελιας σωστα?

 

Πως μπορς να βαλω στο Paypal οποτε 50 ευρω? [Exω στη πειραιως τη visa τη κιτρινη που ειναι κ αυτη συνδεμενη στο Paypal + Verified]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσα την Mastercard της Πειραιώς στο Paypal (έκανε χρέωση 0,88€), αλλά αγορά δεν μπορώ να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alpha bank σε paypal topup μέσω συνδεδεμένου λογαριασμού (εμβασμα δηλαδή) τι αιτιολογία βαζετε στο πεδίο του web banking της alpha πρόσθετες πληροφορίες ή κάτι τέτοιο τεσπα? Έχει επιλογές όπως υπηρεσίες ταχυδρομικές ψυχαγωγίας καταθέσεις μερίσματα κλπ

Υ.γ. οποιος ή όποια έχει δοκιμάσει με επιτυχία παρακαλώ όχι υποθέσεις. Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία απο iHerb 05-Oct-2015 .. παραλαβή χωρίς "προβλήματα"  σήμερα 23-Oct-2015.

 

Ρε παιδί μου έρωτας με το iHerb !!

Ήρθε εμένα και δεύτερη χτες (και οι δύο μετά από 16 μέρες) και περιμένω και τη τρίτη...

Μου έκανε εντύπωση που προσέχουν και τα προϊόντα τους, σε ξεχωριστά σακουλάκια ότι τρέχει, τυλιγμένο ότι σπάει κτλ... Και συμπληρώματα solgar πάνω απο 50% κάτω σε σχέση με Ελλάδα, τι να λέμε τώρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...