Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει καποιος να μου πει τον τροπο που στελνω χρηματα απο το revolut στο pay pal?Ο λογαριασμος του revolut ειναι του φιλου μου ενω το pay pal δικο μου υπαρχει προβλημα σε αυτο?

 

πες στο φιλο σου να σου τα στείλει μεσω revolut υπάρχει ιδική φόρμα για αυτό το σκοπό, μετά έχεις και εσυ καρτα revolut για οποια συναλλαγή θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα εχει περασει μηνας και ακομα τιποτα

 

Παραγγελία απο iHerb 05-Oct-2015 .. παραλαβή χωρίς "προβλήματα"  σήμερα 23-Oct-2015.

 

Ρε παιδί μου έρωτας με το iHerb !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με paysafe ξερει κανεις που μπορει να χρησιμοποιηθει??Φιλος πηρε 50ευρη και δεν την δεχονται πουθενα παρολα τα οσα ακουστηκαν οτι πλεον κανεις αγορες κανονικα με αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας εδώ: http://digitadiko.com/el/

 

Το έχω δοκιμάσει και λειτούργησε άψογα και ταχύτατα. 

Ειναι αξιοπιστο; Με παει σε μια σελιδα πληρωμης στα ρωσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία απο iHerb 05-Oct-2015 .. παραλαβή χωρίς "προβλήματα"  σήμερα 23-Oct-2015.

 

Ρε παιδί μου έρωτας με το iHerb !!

Μου ηρθε χαρτακι απο ταχυδρομειο οποτε λογικα ηρθε και το δικο μου σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Perfect rates for a year, no fees & a free £5 when you load £10 Revolut*

This is a new, untested card to us. It should work but there's a small leap of faith here. Please giver us your feedback if you use it.

The prepaid Mastercard from Revolut* works via an app and gives perfect interbank rate (the rate banks give each other – far better than bureau de change) for euros, dollars and more and promises to do so for the first year. There are no ATM or spending fees, plus if you use the invite code MSE when signing up, it'll add an extra £5 if you load £10 or more.

Maintaining this perfect rate isn’t sustainable, so if it can't find a way to make other revenue (eg cross-selling) after a year it may add a fee (it'll notify you if it changes that).

 

LINK

http://www.moneysavingexpert.com/credit-cards/prepaid-travel-cards

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετική με διαδικτυακή πώληση...πουλάω στο εξωτερικό κάποια βινύλια μέσω Discogs,για όσους γνωρίζουν.Μέχρι και πριν τα capital controls δεν είχα πρόβλημα,μου κατέθεταν χρήματα στο λογαριασμό μου στο paypal και μόλις το ποσό εμφανιζόταν στο paypal balance,έστελνα τα βινύλια μέσω ΕΛ.ΤΑ.

Έχω όμως να πουλήσω από τον Ιούνιο και ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα τώρα με τις πωλήσεις αυτές...με δεσμεύουν σε κάτι τα cc ;

Επαναλαμβάνω ότι ενδιαφέρομαι μόνο για πώληση,όχι για αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετική με διαδικτυακή πώληση...πουλάω στο εξωτερικό κάποια βινύλια μέσω Discogs,για όσους γνωρίζουν.Μέχρι και πριν τα capital controls δεν είχα πρόβλημα,μου κατέθεταν χρήματα στο λογαριασμό μου στο paypal και μόλις το ποσό εμφανιζόταν στο paypal balance,έστελνα τα βινύλια μέσω ΕΛ.ΤΑ.

Έχω όμως να πουλήσω από τον Ιούνιο και ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα τώρα με τις πωλήσεις αυτές...με δεσμεύουν σε κάτι τα cc ;

Επαναλαμβάνω ότι ενδιαφέρομαι μόνο για πώληση,όχι για αγορά.

 

όχι κανένα πρόβλημα, τα cc απαγόρευαν την μεταφορά χρημάτων προς το εξωτερικό, όχι το αντίθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, αυτά τα 0.89€ που μου δεσμευει το paypal στην revolut μετα απο ποσες μερες θα αποδεσμευτουν και θα επιστραφουν στην καρτα? εχουν περασει ηδη 4 ημερες αλλα τιποτα ακομη και μεχρι στιγμης είναι 2χ0.89€  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αξιοπιστο; Με παει σε μια σελιδα πληρωμης στα ρωσικα.

 

Όπως σου είπα, σε εμένα λειτούργησε μια χαρά. Δεν χρειάστηκε καν να δώσω κάρτα, απλά μετέφερα στον λογαριασμό του στην Eurobank το ποσό της συνδρομής που ήθελα και (Σάββατο ξημερώματα μάλιστα) σε 1 ώρα μου είχε στείλει τον κωδικό για τον hoster. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα σημερα με mastercard πιστωτικη της citibank απο ebay και δεν εγινε δεκτη

ελεος ποια με τα capital controls

 

Διάβασε μερικές σελίδες πίσω υπάρχουν λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το revolut, υπάρχει κάποιο όριο σε ευρώ που μπορούμε να κάνουμε αγορές στο εξωτερικό?

Δηλαδή επιτρέπεται έως πχ 1000ε το μήνα ή κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με paysafe ξερει κανεις που μπορει να χρησιμοποιηθει??Φιλος πηρε 50ευρη και δεν την δεχονται πουθενα παρολα τα οσα ακουστηκαν οτι πλεον κανεις αγορες κανονικα με αυτην.

Που ακούστηκε ότι πλέον κάνεις αγορές κανονικά με αυτήν; Aφού και η ίδια η paysafe έχει ανακοινώσει ότι είναι ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΑ διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις δοκιμάσει να κατάθεση χρήματα στην πλαστική κάρτα του revolut?

Μου ηρθε σημερα μετα απο 5 εργάσιμες και εχω απορία!

Απο ατμ εννοώ...

Καλα το κουτάκι γαμάτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...