Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανεις αν η viva wallet card δουλευει για αγορες στο ιντερνετ; Οπως και η revolut που αναφέρατε; Με μονη διαφορα οτι την φορτιζεις πιο άμεσα ;

 

Δουλεύει για αγορές εντός Ελλάδας όχι εξωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με αγορά συνδρομής Playstation Plus στο Playstation Network. Έχω δοκιμάσει με χρεωστική Eurobank και με PayPal.

 

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλά τα λες. Εφόσον σκοπεύεις να αγοράσεις κάτι σε δολλάρια, συμφέρει να στείλεις έμβασμα σε δολλάρια έτσι ώστε να κάνει την μετατροπή η τράπεζά σου με καλύτερη ισοτιμία και όχι το paypal. Το κόστος δηλαδή θα είναι λογικά όπως όταν γίνονταν αγορές προ cc.

Δεν παίρνουν δηλαδή extra προμήθεια η τράπεζες για την μετατροπή? μονο το ένα ευρώ του εμβάσματος και την οποια απώλεια από την μετατροπή του νομίσματος? Πάντως θυμάμαι ότι στο paypal μπορούσες να διαλέξεις την ισοτιμία της τράπεζας σου για μετατροπή αντί του PP αλλα δεν σύμφερε σε σχέση με το PP που είναι -5%

 

Thanks: tstavrou κ DownUNDERground

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα νεο με το Uploaded γνωριζουμε; Γινεται η ανανεωση μεσω paysafecard; Με καρτα δε με αφηνει με τιποτα!

 

Η paysafe που βγαίνει απο Ελλάδα δουλεύει μόνο σε Ελληνικά ιντερνετικά καταστηματα προ το παρόν. Μπορείς να πάρεις κουπόνι των 30 ημερών απο Ελληνικό reseller που δέχεται πληρωμή με κατάθεση σε Ελληνική τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η paysafe που βγαίνει απο Ελλάδα δουλεύει μόνο σε Ελληνικά ιντερνετικά καταστηματα προ το παρόν. Μπορείς να πάρεις κουπόνι των 30 ημερών απο Ελληνικό reseller που δέχεται πληρωμή με κατάθεση σε Ελληνική τράπεζα

Πως γινεται αυτο; Γενικοτερα σε καποιον file hoster ειναι δυνατον να κανουμε συνδρομη ή οχι προς το παρον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται αυτο; Γενικοτερα σε καποιον file hoster ειναι δυνατον να κανουμε συνδρομη ή οχι προς το παρον;

 

Μπορείς να πας εδώ: http://digitadiko.com/el/

 

Το έχω δοκιμάσει και λειτούργησε άψογα και ταχύτατα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα! Εγω τελευταία έκανα 3 αγορές απο το ebay με paypall με πειραιως mastercard prepaid, βέβαια προηγήθηκαν μερικές προσπάθειες σε κάποιους πωλητές που δεν δέχονταν την κάρτα.

Επειδή θέλω να ψωνίσω και απο το aliexpress, επέλεξα την λύση του revolut. Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα με το verify καθώς κάθε φορά που επιλέγω πχ driving license μου βγάζει μήνυμα "Revolut διακόπηκε". Έχει συμβεί σε κάποιον να με διαφωτίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.

Σχετικά με revolut. Αίτηση για κάρτα 14/10, αποστολή 15/10, αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης 23/10. Την έλαβα τελικά εχθές. Η συσκευασία άψογη. Έμβασμα μέσω alpha bank φάνηκαν τα χρήματα 4 μέρες μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος να μου πει τον τροπο που στελνω χρηματα απο το revolut στο pay pal?Ο λογαριασμος του revolut ειναι του φιλου μου ενω το pay pal δικο μου υπαρχει προβλημα σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο σχετικό

 

Στην χρεωστική μου στην πειραιώς είναι δυο λογαριασμοί απ ότι βλέπω συνδεδεμένοι στην ίδια κάρτα.

 

Εννοείτε ότι τον έναν χρησιμοποιώ.

 

Θα μπορούσα όμως να μεταφέρω 500 euro σ αυτον τον λογαριασμο ουτως ώστε να έχω 1000 οριο εμβάσματος ανά μήνα;(revolut;) )

 

Λογικά πιστεύω πως γίνεται απλά ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...