Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε παιδια εψαξα αλλα δε βρηκα πουθενα τι γινετε με alpha web banking. Μιλησα με την τραπεζα και μου ειπαν οτι μπορω να στειλω εμβασμα στο εξωτερικο μεχρι 500€ μηνιαιως με χρεωση 1€ αλλα οταν παω να βαλω το iban της revolut μου λεει οτι ο λογαριασμος της τραπεζας δεν ειναι σωστος. Εσεις στο ΙΒΑΝ γραφετε GB35 BARC ....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσω της εφαρμογής στείλε τα στοιχεία του λογαριασμού στο email σου και μετά copy paste σε οποιαδήποτε φόρμα ebanking θες.

το iban διαφέρει από λογαριασμό σε λογαριασμό, ναι είναι σωστό το barc, πρόκειται για UK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sms δεν στον στέλνει με το που βάζεις τον αριθμό πρέπει να ολοκληρώσεις και τα υπόλοιπα βήματα(όνομα, διεύθυνση κτλ.).

 

Μαλιστα, κατάλαβα. Σε ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys σημερα πηγα να κανω το γνωστο κολπακι με την paypal και δεν μου δεχεται την καρτα και μου λεει να βαλω αλλη!!!! το εχω κανει αρκετες φορες με αυτην την καρτα και ποτε δεν ειχα προβλημα! ξερει κανενας τι συμβενει???

επισης δοκιμασα και 2η καρτα τωρα και δεν γινεται με τιποτα εχει συμβει σε κανεναν??? μπορει καποιος να βοηθησει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το revolut και από εδώ.

Εμβασμα απο winbank, 2 μερες για να φανουν τα χρηματα.

Σε 2 λεπτά ήταν και συνδεδεμένο με το Paypal. 

Αγορές έγιναν άμεσα σε eBay, Aliexpress όλα καλά

Verify δεν εκανα

Περιμένω τώρα και την κάρτα με το ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις με Revolut.

 

Verify έγινε μέσω της εφαρμογής κανονικά  με αστυνομική ταυτότητα - σε βγάζει και selfie στο τέλος  :-)

(Το verify γίνετε ώστε να μπορείς να κάνεις αγορές για περισσότερα από 1500€ το χρόνο)

 

Με Εθνική το έμβασμα έφτασε πιο γρήγορα απ' οτι με Alpha - Κυριακή βράδυ έστειλα, Τετάρτη φτάσανε από Εθνική και Πέμπτη από Alpha (και ένα δοκιμαστικό ποσό που είχα στείλει από Alpha πάλι 4 μέρες έκανε να φανεί)

 

Προμήθεια και από τις 2 τράπεζες 1€ ανά έμβασμα μόνο.

 

Συνδέεται με Paypal και γίνεται σε 1 λεπτάκι το verify της κάρτας μιας και βλέπεις άμεσα τον κωδικό που σου στέλνει το Paypal.

 

Έκανα αγορά στο Sportdirect άμεσα ενώ πριν δεν μπορούσα με τίποτα, οπότε όλα οκ απλά μας περιορίζουν τα εμβάσματα που είναι 500€/μήνα ανά λογαριασμό. Εγώ με 2 τραπεζικούς λογαριασμούς μπορώ να το πάω στα 1000€/μήνα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις με Revolut.

 

Verify έγινε μέσω της εφαρμογής κανονικά  με αστυνομική ταυτότητα - σε βγάζει και selfie στο τέλος  :-)

(Το verify γίνετε ώστε να μπορείς να κάνεις αγορές για περισσότερα από 1500€ το χρόνο)

 

Με Εθνική το έμβασμα έφτασε πιο γρήγορα απ' οτι με Alpha - Κυριακή βράδυ έστειλα, Τετάρτη φτάσανε από Εθνική και Πέμπτη από Alpha (και ένα δοκιμαστικό ποσό που είχα στείλει από Alpha πάλι 4 μέρες έκανε να φανεί)

 

Προμήθεια και από τις 2 τράπεζες 1€ ανά έμβασμα μόνο.

 

Συνδέεται με Paypal και γίνεται σε 1 λεπτάκι το verify της κάρτας μιας και βλέπεις άμεσα τον κωδικό που σου στέλνει το Paypal.

 

Έκανα αγορά στο Sportdirect άμεσα ενώ πριν δεν μπορούσα με τίποτα, οπότε όλα οκ απλά μας περιορίζουν τα εμβάσματα που είναι 500€/μήνα ανά λογαριασμό. Εγώ με 2 τραπεζικούς λογαριασμούς μπορώ να το πάω στα 1000€/μήνα  ;)

 

 

οποτε με alpha web banking δουλεψε κανονικά η διαδικασία? Το να κάνεις έμβασμα με την συγκεκριμένη τράπεζα είναι εύκολη διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, για κάντε και ενα εμβασματάκι κι απο Revolut στην τράπεζα σας εδω, διότι με ζώσανε τα φίδια.

Ενώ φόρτωσα την κάρτα άνετα και έφτασε μεσα σε δυο μέρες Αγγλία, οταν έβγαλα δοκιμαστικά 10€ και τα έστειλα Ελλαδα,, χρειάστηκε να τους στείλω μειλ για να τους ρωτησω που ειναι. Είχαν αργήσει. Μόλις τους το έστειλα, την επόμενη μέρα τα είδα στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ... Τυχαιο; Δεν ξέρω.. Εχει κάνει λοιπόν κανεις withdraw απο την κάρτα σε τραπεζικό λογαριασμο εδω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε με alpha web banking δουλεψε κανονικά η διαδικασία? Το να κάνεις έμβασμα με την συγκεκριμένη τράπεζα είναι εύκολη διαδικασία?

Ναι χωρίς κανένα πρόβλημα. Μια φορά έστειλα 20€ δοκιμαστικά και μετά 300€ - να μην ξεχάσεις να βάλεις σαν αιτιολογία για τον παραλήπτη το νούμερο που σου δίνει και αντιστοιχεί στον λογαριασμό σου.

Για σιγουριά βάλτον και στα 2 πεδία παραλήπτη/εντολέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Μολις μου μετεφερε φιλος απο χρεωστικη Eurobank δοκιμαστικα 3 ευρο στο Pay Pal και αμεσος φανηκαν στο balance του λογαριασμου!Σκοπος ειναι να βαλουμε ενα μεγαλυτερο ποσο για αγορα κινητου απο εξωτερικο κ να καμψουμε τα capital control.Ειναι σωστος ο τροπος, τα χρηματα θα μπορω να τα χρησιμοποιησω αμεσως για την αγορα?Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GB 35  για λιρες για ευρω  GB73BARCxxxxxxxxxxx

Δηλαδή αν εμείς που έχουμε ευρώ αν επιλέξουμε στην εφαρμογή Transfer USD tο: αντί για Transfer EUR tο:....  τι θα γίνει?? convertion στο νόμισμα η δεν θα γίνει τπτ? ρωτάω μήπως συμφέρει να γίνει convertion γιατί από ebay τα περισσότερα πληρώνονται σε usd και ίσως γλιτώσουμε το convertion του paypal?! εφόσον θα έχουμε balance σε δολάρια η μπερδεύομαι κάπου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...