Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για TopUp στο Paypal μέσω Alpha bank μου ζητάει διεύθυνση δικαιούχου. Τί βάλατε οι υπόλοιποι; Δεν έχω τέτοιο στοιχείο. Βρήκα μια διεύθυνση στη Γερμανία μέσω google, αλλά δεν ξερω αν μπορώ να βάλω αυτή ή θα τα μπλέξω χειρότερα.

Ρε σεις ούτε ένας από εδώ μέσα δεν έχει στείλει έμβασμα στο Paypal από web banking της Alpha να βοηθήσει; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά σχετικά με το Revolut, αυτό το reference number που μας δίνει το βάζουμε στα comments/αιτιολογία ή εκεί που λέει SEPA Reference (μιλάω για winbank)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από iherb στις 6/10 και σημερα 20/10 ήρθε στην πόρτα μου... 14 μέρες νταν. Προ cc συν'ηθως έκανε 21-30 μέρες.

Κι εμένα ήρθε σήμερα από τις 3/10!

Ήταν η πρωτη μου παραγγελία, πολύ αξιόπιστο το iherb τελικά.

 

Όποιος θέλει έκπτωση 10 δολάρια στη πρώτη παραγγελία ας βάλει κωδικό GZH550

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η revolut μπορει να εγκατασταθεί σε pc μεσω του bluestacks.

Να σε καλά φίλε πολύ ωραίο το πρόγραμμα δεν το γνώριζα.

 

Έχω στείλει και εγώ λεφτά στο revolut από χτες και περιμένω, πρέπει να κάνω υποχρεωτικά Verification, είναι απαραίτητο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σχετικά με το Revolut, αυτό το reference number που μας δίνει το βάζουμε στα comments/αιτιολογία ή εκεί που λέει SEPA Reference (μιλάω για winbank)?

 

Εγώ έβαλα τον αριθμό στην Αιτιολογία και σε δύο μέρες φάνηκαν τα χρήματα στην revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις ούτε ένας από εδώ μέσα δεν έχει στείλει έμβασμα στο Paypal από web banking της Alpha να βοηθήσει; :-)

Εγω τους ειχα ζητησει τα στοιχεια μαλλον αυτο θες

Address:  FRANKFURT AM MAIN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πολύ ωραίο το BlueStacks, το πέρασα μόλις, εγκατέστησα και την εφαρμογή της revolut και έφτιαξα κιόλας την κάρτα μου! Πιο εύκολο πεθαίνεις! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη αλλά μπορεί κάποιος να μας πει με λεπτομέρειες το τι ακριβώς κάνουμε με το revolut. Έναν οδηγό τα βήματα, και τις χρεώσεις κτλ. Πολλοί πιστεύω ότι έχουν την ίδια απορία με εμένα. Αν βρει κάποιος χρόνο θα βοηθούσε πολλούς πιστεύω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που έχω καταλάβει εγώ μέχρι τώρα εγκαθιστάς την εφαρμογή στο κινητό σου, ακολουθείς τα βήματα επιβεβαιώνοντας τον αριθμό κινητού σου με κωδικού που σου στέλνουν αυτοί με SMS. Έπειτα φτιάχνεις και ένα passcode και είσαι έτοιμος. Σου φτιάχνει ψηφιακά την κάρτα και άμα θες στην ταχυδρομεί κιόλας. Μπορείς να την φορτίσεις είτε με κατάθεση σε λογαριασμό τράπεζας που σου δίνουν αυτοί για κάνεις κατάθεση ή με την χρήση πιστωτικής/χρεωστικής/προπληρωμένης κάρτας. Η κάρτα που σου δίνει είναι MasterCard και χρησιμοποιείται υποθέτω κανονικά παντού και μπορείς να την λινκάρεις και κανονικά στο paypal όπως είπανε και κάποια παιδιά πιο πάνω.

 

Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν είναι απαραίτητη η επιβεβαίωση της ταυτότητας για να χρησιμοποιήσεις την κάρτα. Πάντως μου γράφει ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα και τώρα αμέσως άμα θέλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάνει για αγορές από amazon/ebay και τα σχετικά;Exει προμήθεια κάθε φορά που τη φορτίζεις;   Επίσης τόσο απλά δλδ δηλώνεις όνομα, διευθυνση κ τα σχετικα και εισαι ετοιμος; Tαυτότητα ή κάνα εγγραφο δε ζητείται;  Μου φαίνεται περίεργο να σου ανοίγουν τόσο εύκολα λογαριασμό online...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους ειχα ζητησει τα στοιχεια μαλλον αυτο θες

Address:  FRANKFURT AM MAIN

Εσύ το έβαλες αυτό και πέρασαν κανονικά τα χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις έκανα αστραπιαίο confiramation την REVOLUT στο PP.

Εκεί που απο τράπεζα περίμενα καιρό να φανεί η χρέωση με το που έκανα το confirm εμφανίστηκε η χρέωση με τον 4ψήφιο που απαιτείται.

 

Αυτά είναι

έτσι πρέπει. η ταχύτητα μετράει.

Προσθεσα καρτα στο Paypal(visa πειραιως)εκανα αγορα απο εξωτερικο,καταστημα γερμανιας χωρις κανενα προβλημα.

Τι γινεται?Απλα τυχερος?

θα αγόρασες κάποιο είδος προιόντος που περνάει

Παιδιά sorry αν επαναλαμβάνομαι αλλά στο search μου έβγαλε πολλά παλιά results. 

 

Moneysafe αξίζει τον κόπο για εμάς που θέλουμε να μείνουμε μακριά από τράπεζες?

Είναι σχετικό. Για εμένα όχι είναι πολύ ακριβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ το έβαλες αυτό και πέρασαν κανονικά τα χρήματα;

Εγώ εχω πειραιως, απο οτι θυμαμαι δεν μου ζητησε διευθυνση.Το σημαντικο ειναι το iban και το ονοματεπωνυμο σου στα σχόλια οπως το εχεις στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...