Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες, πλεον γινεται να πληρωθω μεσω paypal απο αγορα προιοντος μου απο ebay? 

 

Αυτο επιτρεπόταν και πριν ακόμα και στην αρχή των Cc. Αρα γίνεται κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απλη ερωτηση που την εκανε και αλλος 2 φορες για να παρει την ιδια απαντηση οτι "ειναι μεχρι 2500 Ε το χρονο στο paypal το top up στο balance"  [αγαπητε Νικο απο την Καλλιθεα αυτο το ξερουμε] . Υπαρχουν 3 πιθανες απαντησεις: ΝΑΙ  ΟΧΙ  και ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. επαναλαμβανω λοιπον την ερωτηση του ανθρωπου : Με τη μια (μια φορα) , με request money απο αλλο email δικο μου στο paypal, μπορω να ζητησω 1500 euro και να πληρωθω? Προσθετω εγω τωρα: παρακαλω τους παντες απαντηστε οχι αοριστα : ποιο εναι το μεγιστο ποσο που ζητησατε να σας πληρωσει ο εαυτος σας ΕΠΙΤΥΧΩΣ, απο δικο σας email (αλλο δηλαδη) με το request money? μια και εξω. οχι με δευτερη φορα. Οχι αοριστα εννοω : με ποια καρτα,  ποιας τραπεζας, και ποτε? και goods or services?

ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες με prapaid pireiws εβαλα με την μια 110e επιτυχως (μια και εξω) με την δικαιολογια sending money to family or friends. το εκανα πρωτη φορα και εγω δοκιμαστικα -με αυτο το ποσο- και ολα οκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απλη ερωτηση που την εκανε και αλλος 2 φορες για να παρει την ιδια απαντηση οτι "ειναι μεχρι 2500 Ε το χρονο στο paypal το top up στο balance"  [αγαπητε Νικο απο την Καλλιθεα αυτο το ξερουμε] . Υπαρχουν 3 πιθανες απαντησεις: ΝΑΙ  ΟΧΙ  και ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. επαναλαμβανω λοιπον την ερωτηση του ανθρωπου : Με τη μια (μια φορα) , με request money απο αλλο email δικο μου στο paypal, μπορω να ζητησω 1500 euro και να πληρωθω? Προσθετω εγω τωρα: παρακαλω τους παντες απαντηστε οχι αοριστα : ποιο εναι το μεγιστο ποσο που ζητησατε να σας πληρωσει ο εαυτος σας ΕΠΙΤΥΧΩΣ, απο δικο σας email (αλλο δηλαδη) με το request money? μια και εξω. οχι με δευτερη φορα. Οχι αοριστα εννοω : με ποια καρτα,  ποιας τραπεζας, και ποτε? και goods or services?

ευχαριστω πολυ.

 

Τα εχεις λιγο μπερδεψει αλλο το "top up" αλλο το "request money", ποια καρτα κλπ κανεις δεν προκειτε να σου απαντησει, μπορεις να διαβασεις τις 500 σελιδες για να καταλαβεις οτι ειναι θεμα τυχης

 

 

Για το όριο και για τον δικό μου λογαριασμό

Mr Nikolaos: I have reviewed the information you submitted to us along with activity  on your account and in order to resolved this matter for you I have provided you with information below, which may be useful for you.

 

European Union anti-money-laundering and ‘Know Your Customer’ regulations require that we collect and verify certain information from you.

 

Until this verification process is complete, you’ll have a receiving limit on your account. This means that you can receive a maximum of €2,500 EUR into your PayPal account in total cleared payments each year. Your receiving limit goes into effect when you receive your first payment and is reset every year after that on the same date.

 

When you provide the requested documents, we will review them and during that time you can use all features of your account. If the review of your account is not completed after you have received €2,500 EUR into your PayPal account, some features of your account will become limited. We will then prioritise your review and complete the process within a few days.

 

Here’s how to remove the receiving limit on your account:

    Go to www.paypal.com and log in to your account.

    Click View Limits.

    Select ‘Receiving limit per year’ and click Lift Limits.

    Follow the instructions.

 

My focus was resolving your concern. I would like to take this opportunity to thank you for your patience and going forward, hope your issue will be resolved as soon as possible

 

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,

Joaquim

PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διευθυνση email που γραφει δεν ειναι του paypal . Μαλλον προσπαθουν να σου τσιμπησουν τους κωδικους!!

Μπες στον λογαριασμο σου στο paypal και πηγαινε στο resolution .Αν υπαρχει προβλημα θα ειναι γραμμενο εκει.

Το email που σου εστειλαν ειναι μαλλον ψευτικο.

 

Η διευθυνση email που γραφει δεν ειναι του paypal . Μαλλον προσπαθουν να σου τσιμπησουν τους κωδικους!!

Μπες στον λογαριασμο σου στο paypal και πηγαινε στο resolution .Αν υπαρχει προβλημα θα ειναι γραμμενο εκει.

Το email που σου εστειλαν ειναι μαλλον ψευτικο.

+1

 

για phishing μοιάζει. το νου σου. ελπίζω να μην το έκανες. το email οντως δεν είναι από paypal + δε νομίζω η paypal να σου έστελνε ποτέ συνημμένο έγγραφο να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικια μοy εμπhρια απο το paypal.  εκανα το κολπο με το money request.   δλδ .. εκανα ενα 2ο email και εκανα money request απο το λογαριασμο μου στο  paypal στο νεο email.. καρτα που ζιτουσε εβαλα αυτη που εχω στο paypal. και τι δεχτικε κατευθιαν (prepaid eurobank)  ζητισα 25 ευρο και στο paypal εβαλε 23,8... με μου εβγαλε τιποτα για 24 ωρες για ελεγχο ουτε για 21 μερες που εχω διαβαση... αυτα .. απλα ηθελα να πω τι περιπτωση μου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε βαζετε ενα screenshot απο winbank πχ για topup να δουμε πως συμπληρωνετε τα πεδια οσοι δε γνωριζουμε... Θα βοηθουσε πολυ!

Θα βάλω εγώ απο ebanking της eurobank μόλις φανούν τα χρήματα στο revolut

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλω εγώ απο ebanking της eurobank μόλις φανούν τα χρήματα στο revolut

Να σαι καλα!

1 screenshot απο καθε τραπεζα (4 ολες και ολες) για εμβασμα προς paypal και revolut θα ειχαμε γλυτωσει αρκετα posts εδω μεσα και σε αλλα θεματα...

Δεν εχουν ολοι την εμπειρια του εμβασματος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω!παω να κανω ολοκληρωση αγορας απο ebay και μου πεταει εντελως την καρτα κ λεει add a new card χωρις να εχω φτασει στο τελευταιο σταδιο..γνωριζει καποιος;;

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω!παω να κανω ολοκληρωση αγορας απο ebay και μου πεταει εντελως την καρτα κ λεει add a new card χωρις να εχω φτασει στο τελευταιο σταδιο..γνωριζει καποιος;;

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω!παω να κανω ολοκληρωση αγορας απο ebay και μου πεταει εντελως την καρτα κ λεει add a new card χωρις να εχω φτασει στο τελευταιο σταδιο..γνωριζει καποιος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα επιτυχώς μεταφορά με ebanking της Eurobank 200 ευρώ στο λογαριασμό μου στο Paypal. Τον λογαριασμό της τράπεζας τον είχα συνδέσει με το paypal, προ capital controls. Ξέρει κάποιος αν μπορείς και από άλλους λογαριασμούς σου (μη συνδεδεμένους με το paypal) να το κάνεις αυτό ; Ώστε να μπορείς να βάλεις πάνω από 500 ευρώ το μήνα στο Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...