Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανέρχομαι με νεώτερα από το έμβασμα που έστειλα την Παρασκευή μέσω Πειραιώς στο pp για top up -> Add money (takes a few days).

Σήμερα ολοκληρώθηκε η μεταφορά και πιστώθηκε το balance μου. Προμήθεια είχε μόνο η Πειραιώς, 1€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι κάτι ουσιαστικό αυτό. Σαν να σου λέει «πήγαινε στο ebanking της Eurobank, στο Ευρετήρια και κάνε Προσθήκη Λογαριασμού για να έχεις αποθηκευμένο τον λογαριασμό μας σαν μόνιμη επαφή».

 

Επειδή όμως δε μπορούν να δώσουν ακριβείς οδηγίες για κάθε ebanking κάθε πιθανής τράπεζας εκεί έξω, το λένε πιο...περιφραστικά. :P

 

Ok, ωραία το έκανα αυτό. Τώρα τι κάνω; Κάνω κάτι επιπλέον από μεριάς Paypal ?

Ή κάνω κάτι από ebanking?

Το Paypal την ίδια οθόνη μου βγάζει συνέχεια. Δεν μου έχει κάποια καινούργια επιλογή.

 

Edit: Sorry παιδιά διάβασα 10 σελίδες πίσω και κατάλαβα επιτέλους ότι η σελίδα του Paypal αυτή δεν σε ενημερώνει για τίποτα παραπάνω παρά με τα στοιχεία του λογαριασμού όπου πρέπει να στείλεις το έμβασμα.

Σημείωση: Στο ebanking της eurobank δεν είναι καθόλου σαφές το που κάνεις έμβασμα, ουσιαστικά όπως κάνεις όλες τις μεταφορές κάνεις και το έμβασμα.

Επεξ/σία από takjar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν κάνεις. Μπαίνεις στο ebanking, στέλνεις τα λεφτα εκεί που λεει και τελείωσες.

 

Σε ευχαριστώ Silverage είχα χαθεί στις άπειρες σελίδες post και νόμιζα ότι κάτι χάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για TopUp στο Paypal μέσω Alpha bank μου ζητάει διεύθυνση δικαιούχου. Τί βάλατε οι υπόλοιποι; Δεν έχω τέτοιο στοιχείο. Βρήκα μια διεύθυνση στη Γερμανία μέσω google, αλλά δεν ξερω αν μπορώ να βάλω αυτή ή θα τα μπλέξω χειρότερα.

 

Edit

Μήπως θέλει τη διεύθυνση της τράπεζας που μου βγάζει στη "Εμφάνιση στοιχείων τραπέζης"; Δηλαδή να βάλω "FRANKFURT AM MAIN DE";;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυστυχώς η μαλακία... Αλλιώς σιγά μην ασχολιόμουν. Εν τω μεταξύ για να μην το δίνει κατ' ευθείαν σα στοιχείο ολόκληρο Paypal πιστεύω ότι το ζητάνε ηλιθιωδώς αλλά τι να κάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με νεώτερα από το έμβασμα που έστειλα την Παρασκευή μέσω Πειραιώς στο pp για top up -> Add money (takes a few days).

Σήμερα ολοκληρώθηκε η μεταφορά και πιστώθηκε το balance μου. Προμήθεια είχε μόνο η Πειραιώς, 1€.

 

Μπραβο!

Πως γινεται ομως σε σενα να εγινε, και αλλοι να λενε οτι απετυχαν;

Εχουμε top up, ή δεν εχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο!

Πως γινεται ομως σε σενα να εγινε, και αλλοι να λενε οτι απετυχαν;

Εχουμε top up, ή δεν εχουμε;

Τι να πω! Η μεταφορά πάντως έγινε με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο!

Πως γινεται ομως σε σενα να εγινε, και αλλοι να λενε οτι απετυχαν;

Εχουμε top up, ή δεν εχουμε;

Μα τόσο καιρό δεν κατάλαβες ότι είναι τζακποτ λαϊκό στον τζόκερ αν σου βγεί ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δε καταλαβαίνω ή κατι άλλαξε, δεν λειτουργεί πλεον το κόλπο με το request? Το εκανα πριν λιγο για ενα ποσο ~200€ και μου εριξε ακυρο.. 

Μπήκαμε αγοράσαμε αυτά που θέλαμε και τώρα κανείς δεν νοιάζεται χαχα :-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, εγώ είχα συνδέσει Bank Account παλιότερα και μου βγάζει τα παρακάτω τώρα. Αλλά με τo ebanking της Eurobank δεν πολυβγάζω νόημα.

Ουσιαστικά λέει να προσθέσω το Paypal σαν transfer recipient στο ebanking της Eurobank, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή. Έχετε κάποια πρόταση ?

 

 

attachicon.gif2015-10-19_15-52-03.png

Αν γινετε παιδια ενα οδηγο για μεταφορα εμβασματος στο paypal μεσο eurobank ebanking κι να το βαλετε 1 σελιδα H σε ξεχωριστο post ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για TopUp στο Paypal μέσω Alpha bank μου ζητάει διεύθυνση δικαιούχου. Τί βάλατε οι υπόλοιποι; Δεν έχω τέτοιο στοιχείο. Βρήκα μια διεύθυνση στη Γερμανία μέσω google, αλλά δεν ξερω αν μπορώ να βάλω αυτή ή θα τα μπλέξω χειρότερα.

 

Edit

Μήπως θέλει τη διεύθυνση της τράπεζας που μου βγάζει στη "Εμφάνιση στοιχείων τραπέζης"; Δηλαδή να βάλω "FRANKFURT AM MAIN DE";;;

Βάλε ξανά το deutdedbpal και άντε για, μόνο το iban είναι σημαντικό και το «πληροφορίες για τον δικαιούχο» να καταλάβει το paypal ότι είναι για εσένα τα λεφτά.

Μπραβο!

Πως γινεται ομως σε σενα να εγινε, και αλλοι να λενε οτι απετυχαν;

Εχουμε top up, ή δεν εχουμε;

έχουμε αλλά έχουμε και capital control,είναι 500€ για τον κάθε ένα ανά μήνα εκτός και αν έχει υπερβεί η τράπεζα το ποσό που επιτρέπεται για εκείνον τον μήνα,οπότε περιμένεις τον επόμενο.

 

Είναι και πολύ που προσπαθούν τώρα να συνδέσουν λογαριασμό,αυτό δεν γίνεται εύκολα,πρέπει να τον έχεις από παλιά συνδέσει με το pp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι και πολύ που προσπαθούν τώρα να συνδέσουν λογαριασμό,αυτό δεν γίνεται εύκολα,πρέπει να τον έχεις από παλιά συνδέσει με το pp.

Εγώ πάντως δεν είχα συνδέσει ποτέ μου λογαριασμό (κι ούτε συνέδεσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...