Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως τις τελευταιες μερες οτι ηθελα απο ebay αλλα και γενικα τα αγορασα κανονικα ουτε με κολπα ουτε τιποτα.... απλα ενα προιον που ηθελα αν δεν περνουσε σε ενα μαγαζι ή πωλητη δοκιμαζα σε αλλον και περνουσε.... ετσι αγορασα ολα οσα ηθελα...

αρα εχει να κανει πως εχει δηλωθε ο πωλητης αλλα και το προιον που πουλαει...

με τι τραπεζα συνεργαζεσαι και τι ειδος καρτας εχεις? (visa, mastercard κτλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με τι τραπεζα συνεργαζεσαι και τι ειδος καρτας εχεις? (visa, mastercard κτλπ)

εθνικη matercard... αλλα δεν εχει σημασια η τραπεζα....

δοκιμασε να βρεις το αντικειμενο που θες απο πολλους πωλητες και δοκιμασε εναν εναν να πληρωσεις... θα δεις που σε καποιον θα περασει η πληρωμη.... ειναι αναλογα πως εχει δηλωσε το προιον ο πωλητης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να πληρώσω με το Paypal Balance ? Όταν πάω στο ckeckout μου βγάζει μόνο την επιλογή της κάρτας.

μηπως εχεις επιλογη τη μετατροπη συνναλλαγματος να την κανει η τραπεζα?

προσοχη για να μπορεσουμε να χρησιμοποιησουμε το paypal balance θα πρεπει αναγκαστικα τη μετατροπη να την κανει το paypal με οτι παραπανω χρεωσες αυτο συνεπαγεται....

γιαυτο οπου δεν περνανε οι συναλλαγες προτιμοτερο να χρησιμοποιουμε το revolut ή οποιο αλλο αντιστοιχο εχει ο καθενας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να πληρώσω με το Paypal Balance ? Όταν πάω στο ckeckout μου βγάζει μόνο την επιλογή της κάρτας.

Δες το report της μεταφοράς που έκανες, πιθανόν τα χρήματα να είναι προσωρινά δεσμευμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα και εγώ να βάλω τον λογαριασμό της Πειραιώς στο Paypal και πήρα το γνωστό μήνυμα. Έχω στείλει mail στο support. Άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(έστω και offtopic)

mail που μου ήρθε προχτές...

http://tinypic.com/r/2i24lmo/8

Η διευθυνση email που γραφει δεν ειναι του paypal . Μαλλον προσπαθουν να σου τσιμπησουν τους κωδικους!!

Μπες στον λογαριασμο σου στο paypal και πηγαινε στο resolution .Αν υπαρχει προβλημα θα ειναι γραμμενο εκει.

Το email που σου εστειλαν ειναι μαλλον ψευτικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, εγώ είχα συνδέσει Bank Account παλιότερα και μου βγάζει τα παρακάτω τώρα. Αλλά με τo ebanking της Eurobank δεν πολυβγάζω νόημα.

Ουσιαστικά λέει να προσθέσω το Paypal σαν transfer recipient στο ebanking της Eurobank, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή. Έχετε κάποια πρόταση ?

 

 

post-90460-0-25982800-1445259248_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, εγώ είχα συνδέσει Bank Account παλιότερα και μου βγάζει τα παρακάτω τώρα. Αλλά με τo ebanking της Eurobank δεν πολυβγάζω νόημα.

Ουσιαστικά λέει να προσθέσω το Paypal σαν transfer recipient στο ebanking της Eurobank, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή. Έχετε κάποια πρόταση ?

Δεν είναι κάτι ουσιαστικό αυτό. Σαν να σου λέει «πήγαινε στο ebanking της Eurobank, στο Ευρετήρια και κάνε Προσθήκη Λογαριασμού για να έχεις αποθηκευμένο τον λογαριασμό μας σαν μόνιμη επαφή».

 

Επειδή όμως δε μπορούν να δώσουν ακριβείς οδηγίες για κάθε ebanking κάθε πιθανής τράπεζας εκεί έξω, το λένε πιο...περιφραστικά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διευθυνση email που γραφει δεν ειναι του paypal . Μαλλον προσπαθουν να σου τσιμπησουν τους κωδικους!!

Μπες στον λογαριασμο σου στο paypal και πηγαινε στο resolution .Αν υπαρχει προβλημα θα ειναι γραμμενο εκει.

Το email που σου εστειλαν ειναι μαλλον ψευτικο.

Αυτό ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...