Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Instant Top-up δεν γίνεται για την Ελλάδα αυτή την περίοδο. 

Ακολούθησε την από κάτω εντολή που λέει Top-up (takes a few days).

> Αν έχεις συνδέσει τραπεζικό λ/σμό θα δεις το IBAN στο οποίο πρέπει να κάνεις έμβασμα (μέσω e-banking) από την τράπεζά σου (έως 500€/μήνα). 

> Αν σου βγαίνει το μήνυμα: You can add a bank account at this time

Παραθέτω τι έχω γράψει χτες για να το λύσετε:

Μπείτε στο Paypal > Help > Call center και δείτε το τηλέφωνο για να τους καλέσετε (εγώ το έκανα μέσω Skype) και ένα 6ψήφιο (προσωπικό) κωδικό. Αυτόν σας τον ζητάνε για επαλήθευση στοιχείων μαζί με άλλα όπως email κλπ.

Εξηγείτε στον υπάλληλο τι συμβαίνει, δηλ. ότι I can not add a bank account at this time.

Σε εμένα μου είπε πως αυτό δεν συμβαίνει λόγω των capital controls αλλά επειδή κάποιος έχει προσπαθήσει να μπει από το εξωτερικό στο account μου, χρειάζεται να γίνει αλλαγή password & security questions.

Την διαδικασία αλλαγής την κάναμε μαζί τηλεφωνικά και πριν τελειώσουμε μου είπε ότι για τις επόμενες 4 ώρες θα μπορούσα να προσθέσω τραπεζικό λογαριασμό κανονικά. Κάτι που έκανα άμεσα και χωρίς πρόβλημα.

 

 

Εφόσον κάνω top up>add money(takes a few days), Μετά ζητάει IBAN. Εκεί βάζω IBAN δικό μου?

 

Έχω συνδεδεμένο το paypal με prepaid της Πειραιώς και έχω και έναν λογαριασμό τράπεζας της Πειραιώς που τον δουλεύω και με e-banking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έκανα έμβασμα στο Paypal χθες. Περιμένω από Δευτέρα να δω αν ολοκληρωθεί. Υποθέτω από το balance τα κάνω ότι θέλω έτσι;

Ναι όπου δέχεται paypal παίρνεις ότι θες όσων αφορά το cc τουλάχιστον.

Εφόσον κάνω top up>add money(takes a few days), Μετά ζητάει IBAN. Εκεί βάζω IBAN δικό μου?

Ζητάει iban;

Κανονικά σου βγάζει έναν πίνακα με το iban και κάποια άλλα στοιχεία που τα συμπληρώνεις στο winbank για να στείλεις το έμβασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μου βγάζει αυτό.     
 

To top up your PayPal account, all you need to do is link a bank to your account. To get started, please enter your bank information below.

Once you link a bank account to your PayPal account, you can easily withdraw money from your PayPal account to your bank account.

Please enter your bank account details exactly as they appear on your bank statement.

 

Account ownerNIK***** P****

Link your bank account

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα έμβασμα στο Paypal χθες. Περιμένω από Δευτέρα να δω αν ολοκληρωθεί. Υποθέτω από το balance τα κάνω ότι θέλω έτσι;

Από Τρίτη-Τετάρτη θα φανεί. Ό, τι θες τα κάνεις.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο μεσω support προσθετεις IBAN λεμε!

 

Με αφήνει να προσθέσω IBAN και μετά έχει επιλογή Link Bank.

 

Ρωτάω αν πρέπει να βάλω IBAN δικό μου τράπεζας και εφόσον πατήσω Link Bank να μου δώσει IBAN του paypal και άλλα στοιχεία για να κάνω μεταφορά απο winbank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να παραγγείλω κάτι πράγματα που θέλω απο το ebay είτε μέσω Paypal είτε μέσω Prepaid Card της Πειραιώς. Δηλαδή επιτρέπει το ebay ?

Γιατι είχε πάρει το αυτί μου ότι δεν σφηνε το ebay !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παω να συνδεθω με την τραπεζα μου πεταει το you cannot add a bank at this time,να φανταστω σε ολους το ιδιο λεει;

Υπαρχει αλλος τροπος να κανω αναληψη χρηματα που εχω στον λογαριασμο μου στο paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νέα δεν είναι καλά

http://www.iplus.gr/index.php/2014-10-17-17-31-30/2015-01-21-08-30-47/7800-standard-and-poor-s-2

φορτώστε τώρα που μπορούμε.Τo capital control ήρθε για να μείνει.

Ασε να το δεις και κάπου αλλού γιατί η πηγή είναι κάπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε να το δεις και κάπου αλλού γιατί η πηγή είναι κάπως...

Ο κόσμος τοχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμαρι

https://www.google.gr/search?q=Standard+and+Poor%E2%80%99s.+%CE%A4%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%AD%CE%B6%CE%B7%CF%82+%CE%A0%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CF%82&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Tu8jVsbuEsmJaJLHj9gJ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτησει να κανω εκανα το το κοπλακι  με το Request Money στο paypal  oxi εμβασματα κτλ απο την καρτα της εθνικης με δευτερο mail.... μου λεει 21 μερες θα τα δεσμευσουν τα λεφτα. υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία: εχει ρωτήσει κανεις πόσα μπορεί καποιος να φορτώσει στο balance του στο PayPal? Θέλω να πω, ας πούμε οτι δεν υπάρχουν CC, ποσα μπορεί να ανεβάσει maximum?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτησει να κανω εκανα το το κοπλακι  με το Request Money στο paypal  oxi εμβασματα κτλ απο την καρτα της εθνικης με δευτερο mail.... μου λεει 21 μερες θα τα δεσμευσουν τα λεφτα. υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω αυτο;

Περιμενεις να περασουν

 

Μια απορία: εχει ρωτήσει κανεις πόσα μπορεί καποιος να φορτώσει στο balance του στο PayPal? Θέλω να πω, ας πούμε οτι δεν υπάρχουν CC, ποσα μπορεί να ανεβάσει maximum?

Οι κανόνες του ππ δεν έχουν σχέση καμιά με τα cc,

 

Μαξ στο ππ για εισερχόμενα ποσα, δηλαδη απο πληρωμές ή απο φίλους, μπορείς λοιπον μέχρι 2500 το χρόνο ειτε με ελληνικά cc ειτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαξ στο ππ για εισερχόμενα ποσα, δηλαδη απο πληρωμές ή απο φίλους, μπορείς λοιπον μέχρι 2500 το χρόνο ειτε με ελληνικά cc ειτε οχι.

Στην κεντρική σελίδα του pp πάνω από εκεί που δείχνει το υπόλοιπό σου έχει τρία λινκ, το τελευταίο είναι το Account Limits: View Limits αν πατήσεις εκεί μπορείς να τον άρεις αυτόν τον περιορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...