Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Top-up (takes a few days) είναι για να βάλεις λεφτά,αν έχεις τραπεζικό λογαριασμό συνδεδεμένο θα σου βγάλει το Iban που πρέπει να βάλεις, διαφορετικά δοκίμασε αυτό με το Call center να σου το φτιάξουν.

Σε εμένα μπήκαν τα λεφτά μέσα σε μια μέρα με έμβασμα και χρέωση μόνο 1€ από την τράπεζα μέσου winbank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακολούθησε την από κάτω εντολή που λέει Top-up (takes a few days).

 

μα αυτο δεν ειναι για βγαλουμε χρηματα ?

εγω θελω να βαλω και οχι να βγαλο 

 

Το Top Up είναι για να βάλεις χρήματα.

Το Withdraw είναι για να τα βγάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος ποσό κοστίζει το top-up και ας γίνει pinned στην πρώτη σελίδα.

Και γενικά θα ήταν πολύ χρήσιμο για όλους εδώ μέσα να δημιουργηθεί ένας πλήρης οδηγός με τις διαθεσιμες λύσεις και ποσό κοστίζουν σε ένα νέο locked θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος ποσό κοστίζει το top-up και ας γίνει pinned στην πρώτη σελίδα.

Τόσες φορές το είπαμε, 1€ μέσου webbanking,στα ταμεία σου πιάνουν τον κώλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιώ το leupay.eu

 

Σου εκδίδουν και στέλνουν δωρεάν μια mastercard. Με έμβασμα στέλνεις όσα χρήματα θέλεις στον λογαριασμό (1€ κόστος με winbank Πειραιώς) και μετά χρησιμοποιείς τον αριθμο της κάρτας στις αγορές.

 

Εχω κάνει αγορές απο amazon.de amazon.co.uk και ebay (paypal) χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω 2 πράγματα ακόμα.

1) Σε περίπτωση που σου κάνει refund κάποιος πωλητής από το PayPal, τα λεφτά πάνε κανονικά στην κάρτα σου?

2)Το verification χρειάζεται και αν ναι, γιατί?

1. πανε εκει απο οπου εφυγαν

2. χωρις verification εχεις περιορισμενο οριο αγορων, μετα σε κλειδωνουν και σου ζητουν χαρτια επιβεβαιωσης

 

Λεφτά που έχουν μεταφερθεί σε λογαριασμό paypal που δεν είναι συνδεδεμένος με ΄κάρτα ή τραπεζικό λογαριασμό μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για να κάνω πληρωμές μέσω paypal??

Αν μιλάς για χρηματα που ειναι στο balance, αγοράζεις κανονοκα χωρις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιώ το leupay.eu

 

Σου εκδίδουν και στέλνουν δωρεάν μια mastercard. Με έμβασμα στέλνεις όσα χρήματα θέλεις στον λογαριασμό (1€ κόστος με winbank Πειραιώς) και μετά χρησιμοποιείς τον αριθμο της κάρτας στις αγορές.

 

Εχω κάνει αγορές απο amazon.de amazon.co.uk και ebay (paypal) χωρίς κανένα πρόβλημα.

ωραιος καλη φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιώ το leupay.eu

 

Σου εκδίδουν και στέλνουν δωρεάν μια mastercard. Με έμβασμα στέλνεις όσα χρήματα θέλεις στον λογαριασμό (1€ κόστος με winbank Πειραιώς) και μετά χρησιμοποιείς τον αριθμο της κάρτας στις αγορές.

 

Εχω κάνει αγορές απο amazon.de amazon.co.uk και ebay (paypal) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Με τι σου ήρθε courier η με ελτα συστημένο η απλό? Επίσης πόσες μέρες έκανε να σου έρθει? Ρωτάω για να υπάρχει εδώ στο θέμα μια πλήρης λύση/απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιώ το leupay.eu

 

Σου εκδίδουν και στέλνουν δωρεάν μια mastercard. Με έμβασμα στέλνεις όσα χρήματα θέλεις στον λογαριασμό (1€ κόστος με winbank Πειραιώς) και μετά χρησιμοποιείς τον αριθμο της κάρτας στις αγορές.

 

Εχω κάνει αγορές απο amazon.de amazon.co.uk και ebay (paypal) χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

είναι αξιόπιστο? τηλέφωνο δεν υπάρχει από ότι βλέπω? εσυ προσωπικά είσαι ευχαριστημένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω διαβάσει μερικές σελίδες αλλα άκρη δεν έβγαλα.

 

έχω paypal με μια κάρτα απο Πειραιώς prepaid. Θέλω να πάρω 3 πράγματα απο ebay συνολικής αξιας 20€ και τα 3 μαζί. Θα δεχτεί την παραγγελία μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καληασπερα σας,

Εφτασα εως σελιδα 450 , μου ηρθε η moneysafecard, την ενεργοποιησα, πως επιλεγω το conversion να μην γινεται απο το paypal.?

λιγη βοήθεια και για μένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω διαβάσει μερικές σελίδες αλλα άκρη δεν έβγαλα.

 

έχω paypal με μια κάρτα απο Πειραιώς prepaid. Θέλω να πάρω 3 πράγματα απο ebay συνολικής αξιας 20€ και τα 3 μαζί. Θα δεχτεί την παραγγελία μου?

Κάνε top up, με τα λεφτά στο paypal balance αγοράζεις ότι θες είναι ήδη στο εξωτερικό τα λεφτά οπότε δεν πιάνει το cc.

 

Το Top-up (takes a few days) είναι για να βάλεις λεφτά,αν έχεις τραπεζικό λογαριασμό συνδεδεμένο θα σου βγάλει το Iban που πρέπει να βάλεις, διαφορετικά δοκίμασε αυτό με το Call center να σου το φτιάξουν.

Σε εμένα μπήκαν τα λεφτά μέσα σε μια μέρα με έμβασμα και χρέωση μόνο 1€ από την τράπεζα μέσου winbank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγη βοήθεια και για μένα?

Αφου πρωτα συνδεθεις μετα πατα το λινκ

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding

 

μετα

Conversion Options

 

Επελεξε

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 

και

Submit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...