Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αυτό που διαπιστώνω αυτή την εβδομάδα και με λυπεί είναι ότι οι Έλληνες δεν πιστεύουν καθόλου σε ιδανικά και αξιοπρέπεια ποια.

Αν σήμερα γυρνούσε μια Γερμανία να μας κατακτήσει και να πει να τους παραδώσουμε τους Εβραίους και τους Ρομά για να τους πάνε στο Άουσβιτς ή μια Τουρκιά για να μας κάνει όλους Μουσουλμάνους, ο Ελληνικός λαός θα απαντούσε "οκ, μόνο μη μου πάρεις το smart phone για να μπορώ να μπαίνω facebook".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λειπει απο την ελλαδα ειναι πολιτικη βουληση,ο τσιπρας καλως η κακως εδειξε οτι εχει την βουληση να παει κοντρα σε πολιτικες αδιεξοδες τζογαροντας οτι χαρτι ειχε προχειρο,πριν καν παει βρυξελες βεβαια μας χαλουσε που ηταν καζουαλς και δεν φορουσαν γραβατες,κανεις ομως δεν θυμαται οτι πριν το δημοψηφισμα αυτη η κυβερνηση εριξε μια προταση για μια απο τις μεγαλυτερες παθογενιες της ελλαδας,την φοροδιαφυγη με το πλαστικο χρημα και παλι κραξιμο φαγανε γιατι θελει πτυχιο να χρησιμοποιει καρτα το 2015 κανεις στην ελλαδα...τωρα ποιον ρωτας εσυ αν καταλαβαινει τι....περασε μια βδομαδα και εσυ δεν εχεις καταλαβει οτι καποιοι επικροτουν την βουληση,οχι το αποτελεσμα,το αγγουρι ειτε ολοκληρο ειτε σε φετες,θα το φαμε.

Αυτό έλεγα εχθές στον καφέ.

Οι ουρές στα ΑΤΜ και οι συνταξιούχοι με 120 τη βδομάδα θα αναγκάσουν πολλούς να μάθουν πως λειτουργούν οι κάρτες που απαξιούσαν μέχρι τώρα :P

 

Κολπάκι του Τσίπρα μωρέ όλα, να μάθει τον λαό στο πλαστικό χρήμα για να πατάξει φοροδιαφυγή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τρολιά της ημέρας.

 

Στις 2/7, στην πλατεία Αγίας Σοφίας στη Θεσσαλονίκη, ομάδα συντρόφων/ισσων πραγματοποιήσαμε παρέμβαση στην φιέστα "ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΗ". Παρεισφρήσαμε στην συγκέντρωση τους με την ανάλογη γιάπικη αμφίεση και με περίσσιο δόλο "προτρέψαμε" τους παρευρισκόμενους να κρατήσουνε πάνω από τα κεφάλια τους, πανό 10 μέτρων που έγραφε: ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΚΛΑΒΟΙ (με μια ευρωπαική και μια ελληνική σημαία να καίγονται βλ. φωτο) Η δράση αυτη ξεπέρασε κάθε προσδοκία αφού μετά την αποχώρηση μας, το πανό έμεινε αναρτημένο για πάνω από 20 λεπτά και καταχειροκτροτήθηκε με πάθος από τα φιλοευρωπαικά ζόμπι. Η κρισιμότητα των καιρών επιτάσσει ετοιμότητα και εγρήγορση από τον κόσμο του αγώνα. Οφείλουμε, ο καθένας από το δικό του μετερίζι να οργανωθούμε και να δράσουμε. Να υψώσουμε αναχώματα απέναντι στην επέλαση κράτους και καπιταλισμού. Να μη ζήσουμε σαν σκλάβοι.

Πηγή: http://anemosantistasis.blogspot.com/2015/07/blog-post_33.html#ixzz3eo7Bi0vN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα ότι κανένα απί αυτά δεν έχει επιλεχθεί εκτός και αν εννοεί ο Λουσιφερ ότι ο καθένας που πήγαινε να σηκωσει τα λεφτα του συνεδραμε να γινει το bank run. Πιο ακριβες ομως ειναι να πουμε οτι η κατασταση που βιωνουμε σημερα μας επιβληθηκε απο την Ευρωπη δεδομενου οτι θελησανε να κλεισουν την κανουλα προκειμενου να εκβιασουν την ψηφο μας. Ειναι το τιμημα του να μην ελεγχεις το νομισμα σου και ενας λογος παραπανω για να παμε σε δραχμη.

Έχεις συνειδητοποιήσει ότι οι ευρωπαίοι φορολογούμενοι πληρώνουν τα χρωστούμενα της Ελλάδας;

Η Ευρώπη μας έκλεισε τις κάνουλες;

 

Αλλά δεν φταίει κανείς, οι βλάκες των κυβερνήσεων των 18 χωρών φταίνε, που όταν ανακοίνωσε ο Τσίπρας δημοψήφισμα δεν ανακοίνωσαν και αυτοί δημοψηφίσματα στις χώρες τους λέγοντας στους πολίτες

ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ;

 

 

Θέλεις να μαντέψουμε ποια θα ήταν τα αποτελέσματα;

 

σκοπος του παραδειγματος ειναι να δωσει το νοημα μιας καταστασης ωστε να την καταλαβεις καλυτερα..

οχι για να διαστρεβλωσει την κατασταση ωστε να βγαλει το νοημα που εσυ θελεις....

Με λίγα λόγια ικανοποιημένοι αν εξαλιφθεί η μεσαία τάξη και έχουμε μόνο φτωχούς και ελάχιστη ελίτ πλουσίων. Βενεζουέλα πράγμα δηλαδή, μας έστειλε και χαιρετήριο ο ηγέτης τους.

Κανά πλοίο με κοντέινερς με πετρέλαιο δεν έστειλε όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που διαπιστώνω αυτή την εβδομάδα και με λυπεί είναι ότι οι Έλληνες δεν πιστεύουν καθόλου σε ιδανικά και αξιοπρέπεια ποια.

Αν σήμερα γυρνούσε μια Γερμανία να μας κατακτήσει και να πει να τους παραδώσουμε τους Εβραίους και τους Ρομά για να τους πάνε στο Άουσβιτς ή μια Τουρκιά για να μας κάνει όλους Μουσουλμάνους, ο Ελληνικός λαός θα απαντούσε "οκ, μόνο μη μου πάρεις το smart phone για να μπορώ να μπαίνω facebook".

 

Το συμπέρασμα αυτό πως το βγάζεις από τα μηνύματα στο insomnia? Έχε υπόψιν σου ότι δεν είναι αντιπροσωπευτικό το δείγμα, ούτε η Ελλάδα τελειώνει στα όρια του δήμου Αττικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επχεις συνειδητοποιήσει ότι οι ευρωπαίοι φορολογούμενοι πληρώνουν τα χρωστούμενα της Ελλάδας;

Η Ευρώπη μας έκλεισε τις κάνουλες;

 

Αλλά δεν φταίει κανείς, οι βλάκες των κυβερνήσεων των 18 χωρών φταίνε, που όταν ανακοίνωσε ο Τσίπρας δημοψήφισμα δεν ανακοίνωσαν και αυτοί δημοψηφίσματα στις χώρες τους λέγοντας στους πολίτες

ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ;

 

 

Θέλεις να μαντέψουμε ποια θα ήταν τα αποτελέσματα;

Εχεις συνειδητοποιησει οτι αυτους τους λαους οι κυβερνησεις τους τους πιασανε κοροιδα οπως και η δικη μας κυβερνηση επιασε εμας κοροιδο? 

Φταιμε εμεις που ριξανε τα λεφτα τους σε μια χωρα χωρις βιωσιμο χρεος ή οι επιλογες που κανανε αυτοι στις εκλογες τους?

Ποτε τους μη σωσουν και μας δωσουν λεφτα αν ειναι να μας επιβαλλουν μετρα λιτοτητας. Οι λαοι τους θα "χανουνε" οπως λες (υπο συζητηση και αυτο, δες το βιντεακι παρακατω) τα χρηματα τους, εμεις δεν θα περασουμε ποτε σε αναπτυξη, και η χωρα θα ξεπουλιεται σε αυτους που κινουν τα νηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι αν απο την αρχη δεν "κλεβαμε" δεν θα φταναμε στο σημειο να μας φορολογησουν τοσο. Ειναι αλυσιδα. Εκλεψες το φπα - μου λειπουν χρηματα - θα στα παρω απο αλλου!

Αν υπηρχε ενα σταθερο αλλα και δικαιο φορολογικο συστημα δεν θα χρειαζοταν να κλεψει κανενας.Αλλα για να μην φαινομαι ισοπεδοτικος οπως πολλοι θα πουν οταν λεω κανενας θα πω οτι δεν θα ηταν η φοροδιαφυγη σε τοσο υψηλα επιπεδα.Με αποτελεσμα οτι το κρατος δεν θα χρειαζοταν να πει "θα στα παρω απο αλλου".

Ολα αυτα σε συνδιασμο μ'ενα δημοσιο αλλα κι ενα ασφαλιστικο μη βιωσιμο κι επονειδιστο που θα ελεγε και η Ζωιτσα τα πραγματα θα ηταν πολυ διαφορετικα ή τουλαχιστον δεν θα ηταν στο χαλι που ειναι σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφή για σκέψη. (την απάντηση την ξέρω).

 

Αφού υπάρχουν 100δις σε καταθέσεις στις Ελληνικές τράπεζες, γιατί χρειάζεται η Ελλάδα να δανείζεται  από την ΕΚΤ ώστε να μπορεί ο πολίτης να πάρει τις καταθέσεις του από το ΑΤΜ; :)

Και αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα, αν ο πολίτης χρησιμοποιούσε ηλεκτρονικά μέσα συνδιαλλαγών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήνυμα από έναν Κύπριο:

Καλημέρα σ'όλους τους Έλληνες !!!

Είμαι από την Μεγαλόνησο Κύπρο και όλοι εδώ βλέπουμε με αγωνία το τι γίνεται στην Μητέρα Πατρίδα !!! Θα αναφερθώ στα δεδομένα που υπήρχαν στην Κύπρο εδώ και δεκαετίες (εν συντομία).

Το 1974 είχαμε την Τούρκικη εισβολή και την κατοχή του 37% του εδάφους του νησιού. Μετά από αυτό ο κόσμος εργαζόταν και είχε φτάσει η οικονομία της Κύπρου στα τέλη του 90 στο καλύτερο σημείο της. Ποιος δεν θυμάται την Κυπριακή Λίρα που ήταν σχεδόν 600 δραχμές... Κάποιοι ήθελαν να επιβάλουν με δημοψήφησμα στις 24-4-2004 ένα σχέδιο λύσης (Σχέδιο Αναν) που μόνο λύση δεν ήταν. Ολοι στην Κύπρο το λέγαμε σχέδιο ΑΜΑΝ. Κρατήσαμε τουλάχιστο την αξιοπρέπεια μας με το Μεγάλο ΟΧΙ που είπαμε. Από πότε οι άλλοι λαοί π.χ. Ευρώπη και Αμερική ξέρουν τι είναι καλύτερο για τον τόπο μου,για την πατρίδα μου ..... ;;; Και εμάς μας τρομοκρατούσαν ότι θα υπήρχε πόλεμος μεταξύ 24-4-2004 που ήταν το δημοψήφισμα για το σχέδιο Αναν και την 1-5-2004 όπου η Κύπρος μπήκε στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Δηλαδή μία εβδομάδα καιρός !!!! Μας έλεγαν ότι από την στιγμή που η Κύπρος θα ήταν μέλος της Ευρωπαικής Ενωσης δεν θα μπορούσε μία ξένη χώρα (Τουρκία) να κρατά παράνομα έδαφος της " Ενωμένης Ευρώπης" .... Έγινε τίποτα ....;;;

Το 2008 (1η Ιανουαρίου) μπήκαμε και στο Ευρώ .....!!!! Μέσα σε 5 χρόνια η οικονομία της Κύπρου που χρειάστηκαν τόσες δεκαετίες για να φτάσει στο σημείο αυτό καταστράφηκε ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ. Βέβαια αποκορύφωμα ήταν το κούρεμα των καταθέσεων στις τράπεζες στις 16-3-2013. Είμασταν η πρώτη χώρα Παγκοσμίως που έγινε αυτό το πράγμα και αυτό το έκανε η κατά τα άλλα " Πολιτισμένη Ευρωπαική Ενωση" .

Μην περιμένετε να σας σώσουν οι άλλοι αν εσείς δεν μπορείτε να σώσετε τον εαυτό σας. Ολοι ζούμε για μία Αξιοπρέπεια και για μία ποιότητα ζωής (όσο γίνεται)
Είμαστε ακόμη Ελεύθεροι γιατί κάποιοι πριν από εμάς έκαναν θυσίες με την ίδια τους την ζωή τόσο στην Κύπρο όσο και στην Ελλάδα !!!!!
Η επιλογή και η απόφαση του καθενός μας είναι σεβαστή !!!!

Καλή ψήφο Έλληνες μου !!!!

Υ.Γ. Με αγάπη από την Μεγαλόνησο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφή για σκέψη. (την απάντηση την ξέρω).

 

Αφού υπάρχουν 100δις σε καταθέσεις στις Ελληνικές τράπεζες, γιατί χρειάζεται η Ελλάδα να δανείζεται  από την ΕΚΤ ώστε να μπορεί ο πολίτης να πάρει τις καταθέσεις του από το ΑΤΜ; :)

Και αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα, αν ο πολίτης χρησιμοποιούσε ηλεκτρονικά μέσα συνδιαλλαγών.

Σύμφωνα με τον νόμο της βαρύτητας τα ρευστά κατεβαίνουν από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφή για σκέψη. (την απάντηση την ξέρω).

 

Αφού υπάρχουν 100δις σε καταθέσεις στις Ελληνικές τράπεζες, γιατί χρειάζεται η Ελλάδα να δανείζεται από την ΕΚΤ ώστε να μπορεί ο πολίτης να πάρει τις καταθέσεις του από το ΑΤΜ; :)

Και αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα, αν ο πολίτης χρησιμοποιούσε ηλεκτρονικά μέσα συνδιαλλαγών.

Τα 100 δις είναι λογιστικη εγγραφή, δεν υπάρχουν σαν χαρτονομισματα στις τράπεζες.

 

 

 

Πολυ χοντρικα:

Η τραπεζα παιρνει την καταθεση που κανεις κ δινει δανειο σε εναν αλλον με αυτα τα χρήματα. (το δάνειο εχει υψηλότερο επιτοκιο απο αυτο της καταθεσης κ ετσι η τραπεζα σου δινει τοκους κ βγαζει κερδος)

 

Αν ξαφνικα θελησουν ολοι να παρουν τις καταθεσεις τους, δεν μπορει να τις δωσει η τράπεζα, γιατι εχει δανεισει τα χρήματα σου. Εχουν γινει δάνεια στεγαστικα, δανεια για επιχειρήσεις, διακοποδανεια, δανεια πιστωτικης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας διαβάσει  σχεδόν όλα τα ποστ σε όλα τα σχετικά θέματα (και γράψει σε κάποια από αυτά) θέλω να σημειώσω και να ρωτήσω κάποια πράγματα:

 

1)Οι φανατικοί και των 2 πλευρών είναι τραγικοί. Και ναι όσοι λογικοί τείνουμε προς το ΝΑΙ προφανώς και μας ενοχλεί βλέποντας το πάθος συγκεκριμένων καναλιών/celebrities/πολιτικών να το προμοταρουν.Επειδη βλέπω ότι πολλοί το αναφέρουν...οποίος αποφασίζει ΟΧΙ επειδή λέει ναι ο Ρουβας ή ΝΑΙ επειδή όχι λέει ο Παπαδάκης ξέρω γω, θεωρείτε δηλαδή σοβαρός; Ο καθένας ας αποφασίσει με βάση τι λέει η λογική του για το μετά.

 

2) Όσοι τείνουμε στο ΝΑΙ δεν σημαίνει ότι θέλουμε Σαμαρα,Βενιζελους και άλλους τελειωμένους. Προσωπικά θέλω επιτελούς να παρθούν όλα αυτά τα μέτρα και μεταρρυθμίσεις που σχεδόν όλοι συμφωνούμε εδώ μέσα ότι χρειάζεται η Ελλάδα. Αυτό με τα κόμματα της βουλής δεν γίνεται. Οπότε ελπίζω σε μια σοβαρή οικουμενική κυβέρνηση και είσοδο 2-3 κομμάτων εκτός βουλής που θα έπρεπε να είναι μέσα και ταυτόχρονα δεν αυτοκτονείς αφού θα έχεις χρηματοδότηση.

 

3)Όλοι έπρεπε να είμαστε με τον ΣΥΡΙΖΑ γιατί στην τελική το καλό της χώρας σου θες.Αλλα δυστυχώς έκανε τόσα λάθη και έπεσε έξω σε τόσα θέματα αυτόν τον καιρό που τα πράγματα έγιναν χάλια. Προφανώς την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν ΝΔ/ΠΑΣΟΚ αλλά ο ΣΥΡΙΖΑ δεν δείχνει να μπορεί να ανταπεξέλθει. 5 μήνες είναι λίγοι αλλά αναλώθηκε με τα "ιδεολογικά" του και έχασε πολύτιμο χρόνο στον οποίο θα μπορούσε να πάρει κάποια συμφωνία ή παράταση (στην αρχή όχι τώρα) ώστε να προλάβει ,ας πούμε, να κάνει αυτά που ήθελε. Όπως και να έχει όμως δεν έδειξε και μεγάλο πάθος για αλλαγή.

 

 

4)Μια ερώτηση. Που βασίζεται οτι το deal με ΟΧΙ θα είναι καλύτερο;Το έχω ξαναγράψει βεβαία αλλά θέλω επιτελούς ένας να μου πει ένας τι θα γίνει αν πας με το ΟΧΙ για διαπραγμάτευση και σου πούνε οι άλλοι "Στα @@ μας, δεν παίρνεις καλύτερο deal". Από το € δεν θα σε βγάλουν αλλά δεν θα έχεις λεφτά. Άρα τι θα κανείς; Δεν θα πρέπει να κόψεις χρήμα; Άρα Δραχμή. 1+1 =2 μου φαίνεται εμένα. Και Είστε τόσο σίγουροι ότι με τα κόμματα αυτής της βουλής θα κάνουμε 2-3 χρονιά (που λένε μερικοί) να αναπτυχθούμε; Γιατί εγώ προβλέπω 10-20.

 

Τέλος εγώ το βλέπω ως εξής: λες ΝΑΙ ζορίζονται ακόμα περισσότεροι  αλλά όχι όλοι (δεν μιλάω για πλουσίους, αυτοί δεν θα ζοριστούν ποτέ) και ελπίζεις για αλλαγή ή λες ΟΧΙ και ζορίζονται όλοι άσχημα (εκτός από τους παρά-έχοντες) και ελπίζεις για αλλαγή. Προτιμώ την 1η ελπίδα.  

 

Το μονό σίγουρο είναι ότι κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για τίποτα από την Δευτέρα

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΔΝΤ σημερα ξεκαθαρισε ΑΠΟΛΥΤΑ οτι το Ελληνικο χρεος δεν ειναι βιωσιμο και οτι χωρις κουρεμα χρεους(30%) δεν συζηταει καμια συμφωνια!Οι Γαλλοι τονιζουν οτι και αποφαση να παρουν οι Ελληνες η θεση της Ελλαδας ειναι ΜΕΣΑ στο ευρω.

Τα ιδια ειπε και ο Νταισεμπλουμ ο,τι το ΟΧΙ ΔΕΝ σημαινει Grexit.

Ο Ρεντσι ειπε τα ιδια και πολλες χωρες τασσονται στο πλευρο της Ελλαδος.

Συνεπως...η σημερινη κυβερνηση δικαιωνεται πληρως για το θεμα του κουρεματος χρεους και επισημα απο το ΔΝΤ και κλεινει ολα τα στοματα.

Μονο οι Τρομολαγνοι συνεχιζουν να τρομοκρατουνε τον κοσμο με θεμα Ευρω ή Δραχμη ΕΦΟΣΟΝ δεν εχουν πλεον κανενα αλλο ειδους "επιχειρημα" και εκφοβισμου απλα και μονο να ριξουν την Κυβερνηση και να βαλλουν την χωρα σε επιπλεον περιπετειες λογω μιας καρεκλας και καπριτσιου.Η ευθυνη που η χωρα σημερα βρισκεται εδω ανηκει στους τρομολαγνους και προηγουμενες κυβερνησεις που ποτε δεν επεζητησαν και δεν προσπαθησαν να διαπραγματευτουνε.

Ας ξεπερασουν τον τρομο και τον φοβο οι Ελληνες και να πανε να ψηφισουν με γνωμονα την συνειδηση τους και το συμφερον της χωρας για οσο το δυνατον μια καλη και σωστη συμφωνια.Τα μνημονια πρεπει να τελειωσουν και επιτελους να συζητησουμε για πραγματικη αναπτυξη και βιωσιμοτητα του χρεους.

Το ΟΧΙ εξασφαλιζει συνθηκες διαπραγματευσης πραγματικης και ουσιαστικης ξεκαθαριζοντας οτι οι Ελληνες τερματιζουν τα μνημονια οπως αυτα μεχρι σημερα υπεγραφησαν.

ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορει και ουτε θελει την Ελλαδα εκτος ευρω.

ΟΧΙ λοιπον στην Μερκελ στον Σουλτς και τον Σοιμπλε που το μονο που κανουν ειναι να τρομοκρατουνε τον κοσμο και να ριχνουν κυβερνησεις οποτε αυτοι το θελουν και γουσταρουν για να μην τους χαλαμε την διαθεση.

Κανεις δεν εχει εμπλακει στα εσωτερικα της Γερμανιας.

Ετσι να το βουλωσουν και αυτοι και να μαθουν να ακουνε την πραγματικη Δημοκρατια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο φιλους και γενικοτερα γνωστους δεν εχω ακουσει κανεναν για Ναι.

Απο το φατσοβιβλιο ειναι καμια δεκαρια στους διακοσιους.

Αναμεσα τους δυο ξαδερφαδες που οι γονεις τους φιγουραραν στην λιστα Λαγκαρντ, ενας πρωην συνφανταρος που καπου το 2011 ανοιξε ανταλλακτηριο χρυσου, και κανα δυο ακομα που εχουν παει ηδη δυο φορες Μυκονο.

 

Δεν τρεφω ελπιδες ομως.

 

Η προπαγάνδα που παίζει στα κανάλια έχει αντίθετο αποτέλεσμα so far, νομίζω πολύς κόσμος άλλαξε προς το όχι. Από φίλους Ελλάδα ακούω ότι δυστυχώς κατάφεραν και μας διχάσανε στρέφουμε τον θυμό μας ο ένας στον άλλον.

 

Το δημοψήφισμα ήταν μια ηλιθιότητα. Δεν υπήρχε κανένας λόγος για αυτές τις μπούρδες. Μπορούσαν να συνεχίσουν τις διαπραγματεύσεις μετά την "χρεοκοπία" της τρίτης αν θελαν να πιέσουν και να είναι αδιάλλακτοι.  

Επεξ/σία από alex_000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...