Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Game Theory?? Ασε το Γιανη για αυτα.. :P

 

Τα συγκεκριμενα τα εκανε μονο ο Τσιπρας, έκλεισαν οι τραπεζες πρωτη φορα το ζω αυτο και εχει υπογραφή Αλεξη Τσιπρα απο κατω, οι προηγούμενοι κριθηκαν για τα λαθη τους για αυτο και δεν ειναι στην εξουσια..

 

δεν θα τα ξαναλεμε οι δανειστες εκβιαστικα εκλεισαν τον ela και μαζι με την προπαγανδα απο τα ΜΜΕ οδηφησε σε capital control.

Αμα κρηθικαν γιατι μας τα πρηζουν καθε μερα και δεν πανε να χωθουν σε μια σπηλια να μην τους βλεπουμε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eμεις, δεν πιανομαστε, ειμαστε εκτος……. 

 

 

Σάββατο κατεβαίνω.Το ΟΧΙ μου  θα καταγραφεί.

 

Δε ξέρω πως αλλιώς να βοηθήσω τη χώρα αλλά αυτό το λίγο θα το κάνω ο πούστης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρία δημοσκοπήσεων GPO εξέδωσε ανακοίνωση παίρνοντας αποστάσεις από τη δημοσκόπηση που δημοσιοποιήθηκε χθες από πολλά Μέσα Ενημέρωσης και έδειχνε πως το 47,1% θα ψηφίσει Ναι και το 43,2% Όχι.

http://www.gpo.gr/el/component/k2/item/49-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-gpo.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν μπορείτε να δείτε πως όντως το δημοψήφισμα είναι διαπραγματευτικό όπλο?Το γεγονός οτι (πέρα από τους ιδεολογικά κολλημένους κατά του ΣΥΡΙΖΑ) έχετε καταπιεί αυτή τη μούφα πως θα βγεί η χώρα από το ευρώ με ένα ΟΧΙ ενώ βλέπετε πως απέναντι όλο το κατεστημένο προσπαθεί να ρίξει με λύσσα τον Τσίπρα δεν σας λέει κάτι πραγματικά?

 

Οκ δέχομαι οτι κάποιοι έχουν χεστεί πάνω τους από την ανατροφοδοτούμενη πανικάρα των προπαγανδιστικών μήντια αλλά έλεος συνέλθετε λίγο.Είναι πασιφανές πως το ΟΧΙ είναι εκείνο που έχει σοβαρή προοπτική να δρομολογήσει τις εξελίξεις για ένα deal που δε θα καθιστά την Ελλάδα υποτελή.

 

Μαι γκαντ ξετινάξτε την φόβα,χάνω την ελπίδα μου με τον δράκο που σας έχουν πουλήσει.

 

εχω ξυπνησει απο τις 2 τα ξημερωματα και ετοιμαζομαι να παω να στηθω στην ουρα για να παρει το πσοσοτο της συνταξης του ο πατερας μου ( 120 ευρω  ! ) που ειναι 86 χρονων και δεν μπορει να καθεται ορθιος .

 

η ταλαιπωρια μου ειναι εθελοντικη αφου μπορω αλλα πες μου σε παρακαλω εσυ που παροτρυνεις τον κοσμο να μην φοβαται , εχεις κατι να χασεις σε αυτην την κριση ή μιλας εκ του ασφαλους οπως η πλειοψηφια οσων λενε οχι στον φοβο .

 

ο φοβος φιλτατε ερχεται οταν εχεις να χασεις ( ανθρωπους , χωρα , υγεια , ειρηνη κλπ ) , οποιος δεν εχει να χασει κατι ΤΩΡΑ φυσικα και δεν φοβαται .

 

ομως ελπιζω να μην δουμε αδεια ραφια και ο κοσμος αρχισει να πειναει γιατι τοτε να δω ποιος ειδε την πεινα και δεν την φοβηθηκε !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάββατο κατεβαίνω.Το ΟΧΙ μου  θα καταγραφεί.

 

Δε ξέρω πως αλλιώς να βοηθήσω τη χώρα αλλά αυτό το λίγο θα το κάνω ο πούστης.

 

Εισαι τυχερος, που εισαι διπλα….. εμενα με χωριζει προς το παρων ο ωκεανος…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακριβώς με την δουλειά και τις καταθέσεις του στο εξωτερικό ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

 

Δεν βρισκω διαφορα με αυτον παντως

 

11695786_652175794918422_410952458831373

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anorymous δεν απανταω καν το ερωτημα εχει απαντηθει σχετικα με το ποιος εκλεισε τις τραπεζες ειτε δεν εχεις τις γνωσεις ειτε δεν το καταλαβαινεις δεν ξερω, τελος παντων εχει απαντηθει το γιατι εκλεισαν..

 

Δε ξέρω πως αλλιώς να βοηθήσω τη χώρα αλλά αυτό το λίγο θα το κάνω ο πούστης.

Να εκανες αυτο που ελεγες για απαλλαγή απο την Ελληνική υπηκοότητα μήπως??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια αξία έχει η άποψη τους, δηλαδή 0

 

 

Ναι αλλα ο Μr της φωτο χρησιμοποιειται με μορφη προπαγανδας…..  ο Τoxo, δεν βγηκε στην τηλεοραση…..

 

 

Εχει μια διαφορα,  δεν νομιζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με χωριζει προς το παρων ο ωκεανος

 

 

Ε, ρίξε δυο απλωτές ρε παπάρα! Ολόκληρος άντρας, τι φοβάσαι; Τους καρχαρίες, μη χέσω;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλας εκ του ασφαλους οπως η πλειοψηφια οσων λενε οχι στον φοβο .

 

 

 

Όσοι λένε όχι στον φόβο στη μεγάλη τους πλειοψηφία από τα λίγα που πιάνω θεωρώ πως είναι διαμετρικά αντίθετοι από μένα τον νεόπλουτο ντεμέκ αριστερό με την βιλάρα μου στον Διόνυσο κ τις οικογενειακές επιχειρήσεις στην Ελλάδα.

 

Δεν έχω τυφλωθεί όμως ακόμα γαμώτο.Νομίζω βλέπω τι είναι το σωστό για την χώρα τώρα,στην κρίσιμη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα πολυ υψηλα εισοδηματα που θα πληρωσουν τα εξοδα του δημοσιου?? Το καταλαβαινεις οτι με την πολιτικη του σκοτωνει τον ΙΤ και δεν θα εχει πλεον λεφτα να πληρωσει ετσι και αλλιως.. Και για να καταλαβω να τα παιρνει απο φορους για να συντηρει ο Τσιπρας της αγαμες θυγατερες τους 50αρηδες συνταξιουχους και τους αργομισθους του δημοσιου?? Ο συριζα ειναι το νεο πασοκ απορω πως δεν το εχετε παρει χαμπαρι πραγματικα. Εξαλλου τι μας εχουν δειξει οι προσφατες εκλογες? "λεφτα υπαρχουν". "ζαπεια". "προγραμμα θεσσαλονικης" μονο οταν ο κοσμος σταματησει να ψηφιζει οποιον υπόσχεται τα παντα με ψεμματα θα παμε μπροστα.

 

Παρε παραδειγμα τον Λεβεντη, τα λεει οπως ειναι απο το 1990 τοτε που σε καποιους φανταζε σαν εξωγηινος γραφικος τυπος και ουτε βουλη δεν μπαινει τη στιγμη που μπαινουν σταλινικα απολιθωματα και ναζι, ε αυτο λεει πολλα για τον average ψηφοφορο..

 

Σκοτωνει ο τσιπρας τον ΙΤ που προτεινε φορο σε κερδη 500κ και πανω και τζογο και δεν τον σκοτωνει η ευρωπη που θελει 23%φπα και 100% προκαταβολη φορου?Ελπιζω να εισαι σε αγνοια ειτε γιατι δεν εχεις πληρωθει μεροκαματο ειτε δεν εχεις πληρωσει ποτε για την επιχειρηση σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...