Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν κανει συμφωνια ο τσιπρας μεχρι την δευτερα θα παω εγω στις βρυξελλες και θα τα υπογραψω ολα

Μπααα. Μιλαμε για νεο προγραμμα με νεα δεδομενα. Εχεις και το ΔΝΤ vs ΕΕ. Το ΔΝΤ λεει κουρεμα για να βγουνε τα νουμερα. Τα κρατη της ΕΕ πως θα περασουν κατι τετοιο απο τα κυνοβουλια τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας με γρίφους γεροντα

Θέλω να πω ότι η αναξιοπρέπεια του να περιμένεις συσσίτιο επειδή δεν έχεις λεφτά, είναι κάτι που σου επιβλήθηκε.

Η αναξιοπρέπεια του να περιμένεις στην ουρά του ΑΤΜ για να πάρεις 60 ευρώ από τα λεφτά που ΕΧΕΙΣ, είναι κάτι που επέλεξες.

 

Δεν. Συγκρίνεται.

 

Άλλο δεν έχω να φάω, άλλο δε μπορώ να σηκώσω όλα τα λεφτά μου παρά μόνο μέρος τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα. Μιλαμε για νεο προγραμμα με νεα δεδομενα. Εχεις και το ΔΝΤ vs ΕΕ. Το ΔΝΤ λεει κουρεμα για να βγουνε τα νουμερα. Τα κρατη της ΕΕ πως θα περασουν κατι τετοιο απο τα κυνοβουλια τους;

Αραξε , νο προμπλεμ υπαρχει και το BRICS

Θα τη βαλω την ελλαδα με το ζορι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εσύ απαντάς σε ό,τι διαβάζεις βλέπω...

 

...μ' αρέσει που τα υπογραμμίζω κιόλας!

Εγώ είμαι από χωριό,δεν ξέρω :P

 

Ο Στάλιν τελικά έσφαξε μόνο δικούς του ή και δικούς μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dee, δε διαφωνώ μαζί σου, αλλά μια παρατήρηση: και ο Στάλιν μια χαρά μ@λακίες έκανε. Απλά είναι τόσο celebrity ο άλλος (ο Χίτλερας ντε), που συχνά το συγκεκριμένο γεγονός παραβλέπεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είναι ακόμα πιο καλό, είναι να απαντάμε σε αυτά που διαβάζουμε και όχι σε ότι μας έρθει. Τι δείχνουν οι φωτογραφίες που παραθέτεις, βλέπεις ή μπα; Διότι εγώ, Σοβιετικούς στρατιώτες δε βλέπω...

Απαντησα στο προκλητικο μηνυμα που εγραψες.Και συγκεκριμενα στην πιο προκλητικη προταση σου με 2 φωτογραφιες απο τον εμφυλιο. Η πρωτη δειχνει τον Βελουχιωτη στο αλογο μαζι με την υπολοιπη συμμορια και η δευτερη γυναικοπαιδα σκοτωμενα στον μελιγαλα (ναι εκει που σκοτωσαν μονο φασιστες κτλ)

Σοβιετικοι δεν ηταν στην καταγωγη, ηταν στην ιδεολογια και στις επαφες που ειχαν.Αρκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με κανει να απορω περισσοτερο είναι αυτό που λενε ότι με το ΝΑΙ είναι οι πλούσιοι και με το ΟΧΙ οι φτωχοι.Μιλαω καθημερινα με πανω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ανθρωπους(ειτε πλουσιους ειτε φτωχους) ειδικα τις τελευταιες ημερες και απορω από που το εβγαλαν αυτό το συμπερασμα.Μην μου πειτε για τις φωτογραφιες και τι λενε τα καναλια οι πολιτικοι κάθε κομματος και οι εφημερίδες γιατι ανέκαθεν τους εγραφα ολους στα @@ μου.Ο κάθε ενας ειτε πλούσιος ειτε φτωχος εχω καταλαβει ότι πραγματικα δεν ξερει τι του γινεται(θα μου πειτε ποιος ξερει)διοτι α)δεν ξερει κανενας για ποιον λογο ψηφίζουμε και λεει ότι του κατεβει στο κεφαλι(όπως κι εγω με τοσα που αλλαζουν κάθε λεπτο)  και β)δεν καταλαβα κι εγω ποιοι είναι με το ναι και ποιοι είναι με το όχι(πες με μαλακα αλλα δεν καταλαβα). 

 

Η αποψη μου είναι ότι ή ολοι μας κοροιδευεουν ή προσπαθουν να μας κοροιδεψουν ή ότι κοροιδευομαστε μεταξυ μας ή μας τα λενε καλα κι εμεις δεν καταλαβαινουμε ή τελικα ειμαστε τοσο ΜΑΛΑΚΕΣ που δεν ξερουμε τι μας γινεται.

 

Μηπως τελικα είναι αυτοι οι ΜΑΛΑΚΕΣ και πρεπει για μια και μοναδικη φορα να ξεσηκωθούμε/ξεσηκωθείτε/ξεσηκωθουν για πρωτη φορα οι σοβαροι-δικαιοι-έντιμοι όπως θελετε πειτε το ανθρωποι αυτου του τοπου να διωξουμε/διωξετε/διωξουν σιγα σιγα ολους τους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ και να μπει μια σειρα στον τοπο μας?

 

Αν δεν μπορούμε τουλάχιστον ας σοβαρευτούμε ολοι μας και ας στρωσουμε τον δρομο ετσι όπως πρεπει για να μην ξαναφτασει ποτε η ΠΑΤΡΙΔΑΣ μας ξανα σε αυτό το σημειο.Ειμαστε ολοι μας υπεύθυνοι άλλος λιγοτερο άλλος περισσοτερο για την επομενη και την μεθεπομενη μερα γι'αυτο ας σεβαστουμε την επιλογή του καθενος οποια κι αν είναι αυτή και οποια κι αν είναι η επομενη ημερα θα πρεπει να συνεχιζουμε να παλευουμε για εμας την οικογενεια μας και τους συνανθρωπους μας.

 

Οι υγιώς σκεπτόμενοι και αυτοί που δεν είναι κομματικά ορκ, δεν είναι σίγουροι τι θα πάνε να ψηφίσουν. Γιατί πολύ απλά το δημοψήφισμα είναι γελοίο. Το ερώτημα που θέτει είναι τέχνασμα για να φέρει ο Τσίπρας που είναι κατα των μνημονίων, ένα καινούριο μνημόνιο, όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apoll : Θεωρώ την πολιτική της προηγούμενης κυβέρνησης 80% τουλάχιστον κομμουνιστική με αποτέλεσμα τη γενοκτονία και τους τελευταίους να το πάνε το κοντέρ στο 99% (όπως είχα προβλέψει και εγώ αλλά και άλλοι άνθρωποι της κοινής λογικής) με τις γνωστές καταστροφικό συνέπειες του συστήματος αυτού.

Επίσης είναι τριτοκοσμικό να ασχολείσαι με πρόσωπα χωρίς να διαβάζεις προγράμματα.

Εγώ διαβάζω μόνο προγράμματα και κρίνω μόνο πράξεις.

Επίσης όσο μορφομένοι και να είναι πλέον οι Έλληνες, σε κάθε εκλογές που ψηφίζουν κυρίως αυτούς που υπόσχονται εύκολους δρόμους δείχνουν οτι έχουν τη χαμηλότερη συλλογική νοημοσύνη στον πλανήτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβιετικοι δεν ηταν στην καταγωγη, ηταν στην ιδεολογια και στις επαφες που ειχαν.Αρκει

 

Άλλα αντ' άλλα, τής Παρασκευής το γάλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω ότι η αναξιοπρέπεια του να περιμένεις συσσίτιο επειδή δεν έχεις λεφτά, είναι κάτι που σου επιβλήθηκε.

Η αναξιοπρέπεια του να περιμένεις στην ουρά του ΑΤΜ για να πάρεις 60 ευρώ από τα λεφτά που ΕΧΕΙΣ, είναι κάτι που επέλεξες.

 

Δεν. Συγκρίνεται.

 

Άλλο δεν έχω να φάω, άλλο δε μπορώ να σηκώσω όλα τα λεφτά μου παρά μόνο μέρος τους.

Συμφωνω , αλλα ο κοσμος φοβηθηκε και προκειμενου να σωσει την περιουσια του εκανε  οτι εκανε

Οσο για τα συσσιτια δεν ειναι και τοσο ενδιαφερον για τα ΜΜΕ, η σκρινια στα ΑΤΜ ειναι σημαντικοτερη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Apoll : Θεωρώ την πολιτική της προηγούμενης κυβέρνησης 80% τουλάχιστον κομμουνιστική με αποτέλεσμα τη γενοκτονία και τους τελευταίους να το πάνε το κοντέρ στο 99% (όπως είχα προβλέψει και εγώ αλλά και άλλοι άνθρωποι της κοινής λογικής) με τις γνωστές καταστροφικό συνέπειες του συστήματος αυτού.

Επίσης είναι τριτοκοσμικό να ασχολείσαι με πρόσωπα χωρίς να διαβάζεις προγράμματα.

Εγώ διαβάζω μόνο προγράμματα και κρίνω μόνο πράξεις.

Επίσης όσο μορφομένοι και να είναι πλέον οι Έλληνες, σε κάθε εκλογές που ψηφίζουν κυρίως αυτούς που υπόσχονται εύκολους δρόμους δείχνουν οτι έχουν τη χαμηλότερη συλλογική νοημοσύνη στον πλανήτη.

Εντάξει, δεν περιγράφω άλλο... το κοντέρ έσπασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apoll : Θεωρώ την πολιτική της προηγούμενης κυβέρνησης 80% τουλάχιστον κομμουνιστική

 

Μιλαμε για την κυβερνηση Σαμαρα?

 

Αν ναι, ξερουμε εστω και μεσες ακρες τι ειναι ο κομμουνισμος?

 

Αν οχι, μηπως να μην γραφουμε? Μενουν κιολας και τα βλεπουν και αλλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...