Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο που με κανει να απορω περισσοτερο είναι αυτό που λενε ότι με το ΝΑΙ είναι οι πλούσιοι και με το ΟΧΙ οι φτωχοι.Μιλαω καθημερινα με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ανθρωπους(ειτε πλουσιους ειτε φτωχους) ειδικα τις τελευταιες ημερες και απορω από που το εβγαλαν αυτό το συμπερασμα.Μην μου πειτε για τις φωτογραφιες και τι λενε τα καναλια οι πολιτικοι κάθε κομματος και οι εφημερίδες γιατι ανέκαθεν τους εγραφα ολους στα @@ μου.Ο κάθε ενας ειτε πλούσιος ειτε φτωχος εχω καταλαβει ότι πραγματικα δεν ξερει τι του γινεται(θα μου πειτε ποιος ξερει)διοτι α)δεν ξερει κανενας για ποιον λογο ψηφίζουμε και λεει ότι του κατεβει στο κεφαλι(όπως κι εγω με τοσα που αλλαζουν κάθε λεπτο)  και β)δεν καταλαβα κι εγω ποιοι είναι με το ναι και ποιοι είναι με το όχι(πες με μαλακα αλλα δεν καταλαβα). 

 

Η αποψη μου είναι ότι ή ολοι μας κοροιδευεουν ή προσπαθουν να μας κοροιδεψουν ή ότι κοροιδευομαστε μεταξυ μας ή μας τα λενε καλα κι εμεις δεν καταλαβαινουμε ή τελικα ειμαστε τοσο ΜΑΛΑΚΕΣ που δεν ξερουμε τι μας γινεται.

 

Μηπως τελικα είναι αυτοι οι ΜΑΛΑΚΕΣ και πρεπει για μια και μοναδικη φορα να ξεσηκωθούμε/ξεσηκωθείτε/ξεσηκωθουν για πρωτη φορα οι σοβαροι-δικαιοι-έντιμοι όπως θελετε πειτε το ανθρωποι αυτου του τοπου να διωξουμε/διωξετε/διωξουν σιγα σιγα ολους τους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ και να μπει μια σειρα στον τοπο μας?

 

Αν δεν μπορούμε τουλάχιστον ας σοβαρευτούμε ολοι μας και ας στρωσουμε τον δρομο ετσι όπως πρεπει για να μην ξαναφτασει ποτε η ΠΑΤΡΙΔΑΣ μας ξανα σε αυτό το σημειο.Ειμαστε ολοι μας υπεύθυνοι άλλος λιγοτερο άλλος περισσοτερο για την επομενη και την μεθεπομενη μερα γι'αυτο ας σεβαστουμε την επιλογή του καθενος οποια κι αν είναι αυτή και οποια κι αν είναι η επομενη ημερα θα πρεπει να συνεχιζουμε να παλευουμε για εμας την οικογενεια μας και τους συνανθρωπους μας.

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοουσα εσενα παντως, ουτε καν καποιο απο οσους συμμετεχουν στο thread :P

Απλά μου θύμισες ότι υπάρχουν και άλλα σημαντικά θέματα (του 3ήμερου) στα οποία πρέπει να... καταθέσω την άποψή μου!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με κανει να απορω περισσοτερο είναι αυτό που λενε ότι με το ΝΑΙ είναι οι πλούσιοι και με το ΟΧΙ οι φτωχοι.Μιλαω καθημερινα με πανω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ανθρωπους(ειτε πλουσιους ειτε φτωχους) ειδικα τις τελευταιες ημερες και απορω από που το εβγαλαν αυτό το συμπερασμα.Μην μου πειτε για τις φωτογραφιες και τι λενε τα καναλια οι πολιτικοι κάθε κομματος και οι εφημερίδες γιατι ανέκαθεν τους εγραφα ολους στα @@ μου.Ο κάθε ενας ειτε πλούσιος ειτε φτωχος εχω καταλαβει ότι πραγματικα δεν ξερει τι του γινεται(θα μου πειτε ποιος ξερει)διοτι α)δεν ξερει κανενας για ποιον λογο ψηφίζουμε και λεει ότι του κατεβει στο κεφαλι(όπως κι εγω με τοσα που αλλαζουν κάθε λεπτο) και β)δεν καταλαβα κι εγω ποιοι είναι με το ναι και ποιοι είναι με το όχι(πες με μαλακα αλλα δεν καταλαβα).

Εδω διαβασαμε οτι οσοι πανε για "ναι" στο δημοψηφισμα ειναι ψυχοπαιδια του Σαμαρα του Βενιζελου και του Πρετεντερη. Ινσομνια και μονο λεμε!

 

Η αποψη μου είναι ότι ή ολοι μας κοροιδευεουν ή προσπαθουν να μας κοροιδεψουν ή ότι κοροιδευομαστε μεταξυ μας ή μας τα λενε καλα κι εμεις δεν καταλαβαινουμε ή τελικα ειμαστε τοσο ΜΑΛΑΚΕΣ που δεν ξερουμε τι μας γινεται.

 

Μηπως τελικα είναι αυτοι οι ΜΑΛΑΚΕΣ και πρεπει για μια και μοναδικη φορα να ξεσηκωθούμε/ξεσηκωθείτε/ξεσηκωθουν για πρωτη φορα οι σοβαροι-δικαιοι-έντιμοι όπως θελετε πειτε το ανθρωποι αυτου του τοπου να διωξουμε/διωξετε/διωξουν σιγα σιγα ολους τους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ και να μπει μια σειρα στον τοπο μας?

 

Αν δεν μπορούμε τουλάχιστον ας σοβαρευτούμε ολοι μας και ας στρωσουμε τον δρομο ετσι όπως πρεπει για να μην ξαναφτασει ποτε η ΠΑΤΡΙΔΑΣ μας ξανα σε αυτό το σημειο.Ειμαστε ολοι μας υπεύθυνοι άλλος λιγοτερο άλλος περισσοτερο για την επομενη και την μεθεπομενη μερα γι'αυτο ας σεβαστουμε την επιλογή του καθενος οποια κι αν είναι αυτή και οποια κι αν είναι η επομενη ημερα θα πρεπει να συνεχιζουμε να παλευουμε για εμας την οικογενεια μας και τους συνανθρωπους μας.

Εγω πιστευω τελικα οτι οντως μας ψεκαζουνε

, ποιο ηλιθιος λαος απο εμας τους Ελληνες δεν πρεπει να υπαρχει. Το σωστοτερο ειναι να μην παει να ψηφισει κανεις την Κυριακη αφου αναθεμα με και εχει καταλαβει κανενας γιατι ψηφιζουμε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχουν κατά 90% ίδιες απόψεις ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΕΛ - Χ.Α δεν το έχετε καταλάβει ακόμη;

Το ότι έχουν 100% ίδιες απόψεις όλοι οι άλλοι(ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,ΕΚ,Δημιουργία ξανά, ΔΗΜΑΡ,ΚΗΔΙΣΟ,Ποτάμι)δεν το έχετε καταλάβει ακόμη? 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχουν κατά 90% ίδιες απόψεις ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΕΛ - Χ.Α δεν το έχετε καταλάβει ακόμη;

Οντως...ειδικα οσον αφορα την ιθαγενεια και το μεταναστευτικο η Χ.α ειμαι 100% σιγουρος οτι με τον συριζα συμφωνει με κλειστα ματια.

Οπως και στο οικονομικο και σχετικα με τα στρατιωτικα θεμα και το υπουργειο εθνικης αμυνας και πολλα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...