Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχετο:

O Swimmer21 που ειχε πληροφοριες εκ των εσω απο κολλητο του μεγαλοτραπεζιτη της alpha bank οτι η συγκεκριμενη τραπεζα χρεοκοπει επισημως σημερα, πού βρισκεται τωρα;

Εικαζω, πηγε να βρει τον Μεγα Αλεξανδρο στην Αμφιπολη και θα επανελθει για νεα Infos εκ των εσω.

 

http://www.insomnia.gr/topic/574605-συζήτηση-περί-του-δημοψηφίσματος/page-10#entry54116307

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή διαβάζεις επικεφαλίδες μόνο, και όχι το άρθρο που δημοσιεύεις.

 

Όταν ειχα διαβασει το αρθρο δεν ειχε προστεθει η απαντηση του Υπουργείου Εσωτερικων,θα ψαξω στην Διαυγεια να βρω την παλια εγκυκλιο για να δω τι αναφερει και να τις συγκρινω.Εκπροσωποι των περιφερειων ακομα αντιδρουν παρα την ανακοινωση του Υπουργείου.

χααχαχχαχαχχααχ έλεος δάκρυσα , μέχρι και τον Σάκη επιστράτευσαν 

πείτε τους οτι δεν ψηφίζουν οι 13χρονες Ρουβίτσες , τζάμπα λεφτά χαλάσαν 

Ο Σακης δεν είναι τιποτα μπροστα σε ολοκληρη Χρυση Αυγη που επιστρατευσαν-αποφυλακισαν οι αλλοι για το όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεντευξη του Τσιπρα στον ant1 για οσους δεν την ειδαν.

 

 μέχρι το 1:00 είδα κ το έκλεισα , η τύπισσα μου έκαψε τον εγκέφαλο 

 

Ο Σακης δεν είναι τιποτα μπροστα σε ολοκληρη Χρυση Αυγη που επιστρατευσαν-αποφυλακισαν οι αλλοι για το όχι.

και που να δεις μέχρι την Κυριακή που θα μας απειλούν με ναζιστικά ζόμπι μετά την νεκρανάσταση του Σαββάτου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερνάω με Σάκη....Πόσο πάτος?

Προσωπικα ξερναω με ολους γιατι δεν διακρινω ιχνος σοβαρότητας σε κανεναν τομεα από κανεναν εντος κι εκτος Ελλαδος.

 

Μακαρι να υπαρχουν εξωγήινοι να έρθουν μ'ενα μαραφετι που να μας κανει ολους  ένα Delete και να τελειωσει το θεμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, οταν βγαινει ο υπουργος αμυνας μιας χωρας και κανει τετοιου ειδους δηλωση, καταλαβαινεις οτι κατι παει στραβα... Πολυ στραβα...

Ενω οταν βλεπεις ειδησεις και δηλωσεις του καραμανλη πχ εισαι σε φαση ζεν...νταξ γυριζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ψηφίζω όχι αν και δουλεύω σε τράπεζα και έχω και όλες μου τις καταθέσεις εδώ γιατί πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει καλύτερη συμφωνία η οποία θα δώσει λύση στο χρέος και δεν θα αναβάλει απλά το πρόβλημα καταστρέφοντας παράλληλα την κοινωνία.

 

Στην τελική ο Τσίπρας πιστεύω δεν θα μας πάει με το έτσι θέλω στη δραχμή αν δεν καταφέρει να κάνει συμφωνία αλλά θα παραιτηθεί. Μετά θα βγούνε οι άλλοι που θα υπογράψουνε συμφωνία, θα μας ξεσκίσουνε και θα μείνουμε Ευρώπη. Win -Win κατάσταση και στις δύο περιπτώσεις (όπως το βλέπει καθένας).

 

 

 

Οι περισσότεροι συνάδελφοι τείνουν προς το όχι πάντως.

 

win-win είναι μόνο για την κυβέρνηση το δημοψήφισμα. Εμείς οι υπόλοιποι θα υποστούμε τις συνέπειες.

 

Με το ΝΑΙ θα εφαρμόσει σκληρά μέτρα χωρίς να φθαρεί και θα ρίξει την ευθύνη στον λαό για την 5μηνη αποτυχημένη διαπραγμάτευση (που έχει οδηγήσει σε μεγάλο έλλειμμα στο 2015).

 

Με το ΟΧΙ συνεχίζει στην ίδια πορεία. Αν αποτύχει πάλι θα έχει την ευθύνη πάλι ο λαός και θα φταίνε οι κακοί ευρωπαίοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σακης δεν είναι τιποτα μπροστα σε ολοκληρη Χρυση Αυγη που επιστρατευσαν-αποφυλακισαν οι αλλοι για το όχι.

Το διαβάσαμε και αυτό, ότι η ΧΑ είναι το μακρύ χέρι του κομμουνισμού. Ασπίδες με σύμβολο τη σκούπα και το φαράσι. Μόνο στο ινσόμνια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win-win είναι μόνο για την κυβέρνηση το δημοψήφισμα. Εμείς οι υπόλοιποι θα υποστούμε τις συνέπειες.

 

Με το ΝΑΙ θα εφαρμόσει σκληρά μέτρα χωρίς να φθαρεί και θα ρίξει την ευθύνη στον λαό για την 5μηνη αποτυχημένη διαπραγμάτευση (που έχει οδηγήσει σε μεγάλο έλλειμμα στο 2015).

 

Με το ΟΧΙ συνεχίζει στην ίδια πορεία. Αν αποτύχει πάλι θα έχει την ευθύνη πάλι ο λαός και θα φταίνε οι κακοί ευρωπαίοι.

 

Μα ψηφίζοντας ΝΑΙ ο λαός συμφωνεί με τα μέτρα και την μέχρι τώρα διαπραγμάτευση.

Ό,τι είναι να γίνει θα έχει γίνει μέχρι 20 Ιουλίου πάντως δεν μπορεί να τραβήξει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβάσαμε και αυτό, ότι η ΧΑ είναι το μακρύ χέρι του κομμουνισμού. Ασπίδες με σύμβολο τη σκούπα και το φαράσι. Μόνο στο ινσόμνια.

Ετσι είναι,ταιριαζουν αλλωστε ακρα είναι και τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι θα παιχτεί 70% όχι και 30% ναι, δυστυχώς...

 

Πολλοί νομίζουν ότι με το όχι δεν θα είμαστε σε δραχμή...

 

Πιο πολύ θα λυπάμαι τους ανθρώπους στις μεγάλες πόλεις...στα χωριά θα έχουμε να φάμε.Αρκεί να μην κλέβουμε ο ένας τον άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι θα παιχτεί 70% όχι και 30% ναι, δυστυχώς...

 

Πολλοί νομίζουν ότι με το όχι δεν θα είμαστε σε δραχμή...

 

Πιο πολύ θα λυπάμαι τους ανθρώπους στις μεγάλες πόλεις...στα χωριά θα έχουμε να φάμε.Αρκεί να μην κλέβουμε ο ένας τον άλλο...

Κατα βαση αυτο θα γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...